ProCurlingWear - Create Your Design

Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
M: CCT Tallinn Mixed Doubles International
M: KW Fall Classic
W: KW Fall Classic
M: Anita Cochrane Memorial Junior Men
W: Anita Cochrane Memorial Junior Women
M: Larry Jones Junior Classic
W: Larry Jones Junior Classic
M: Service Experts Mixed Doubles Classic
: Balmoral Harvest Junior Womens Classic
M: Mother Club Fall Curling Classic
W: Colonial Square Ladies Classic
W: Mother Club Fall Curling Classic
W: Lakeshore Curling Club Cashspiel
M: Balmoral Harvest Junior Mens Classic
M: Lakeshore Curling Club Cashspiel
M: Moosehead Fall Open Men
M: Moosehead Fall Open
W: Danish International Wheelchair Cup
Central European Time (CET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Pick'em

No Photo
Goold, John
  No Photo
Charette, Guy
VIEW MATCHUP
September 23 -- 8:00 am EDT

King Cash Spiel -- Round-Robin

Sep 15 - 17, 2017
Diane Gushulak
New Westminister, BC
1.000  3-1  1-0  2-1  0-0  0-0 
Sarah Wark
Chilliwack , BC
0.800  1-1  2-0  3-0  2-0  0-0 
Corryn Brown
Kamloops, BC
0.750  2-1  1-1  1-1  0-0  0-0 
Kesa Van Osch
Nanaimo, BC
0.600  1-1  3-0  2-0  0-0  1-0 
Sarah Daniels
Delta, BC
0.500  1-1  1-1  1-1  1-1  0-0 
Kayte Gyles
New Westminster/Cloverdale, BC
0.500  1-0  1-2  0-1  0-0  0-0 
Karla Thompson
Kamloops, BC
0.500  1-1  1-1  0-2  0-0  0-2 
Holly Donaldson
Victoria/Vancouver, BC
0.250  0-0  1-2  0-2  0-0  0-1 
Team Serbu Sand and Gravel
Balgonie, SK
0.250  0-3  1-0  0-0  0-0  0-0 
Kelly Shimizu
Richmond, BC
0.250  0-2  0-1  0-1  0-0  0-0 
Dailene Pewarchuk
Victoria, BC
0.000  0-1  0-2  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Sep 15, 17 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Karla Thompson Holly Donaldson 8-4    Final (EE)
2 Kesa Van Osch Team Serbu Sand and Gravel 4-6    Final (8)
4 Diane Gushulak Corryn Brown 7-6    Final (8)
5 Dailene Pewarchuk Kayte Gyles 3-6    Final (7)
6 Sarah Wark Sarah Daniels 9-3    Final (6)
Fri, Sep 15, 17 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Team Serbu Sand and Gravel Sarah Daniels 4-8    Final (6)
2 Karla Thompson Sarah Wark 7-8    Final (EE)
3 Diane Gushulak Dailene Pewarchuk 6-3    Final (7)
5 Kelly Shimizu Corryn Brown 2-7    Final (5)
6 Kesa Van Osch Holly Donaldson 4-3    Final (7)
Fri, Sep 15, 17 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
4 Kayte Gyles Kelly Shimizu 10-2    Final (7)
Sat, Sep 16, 17 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Diane Gushulak Kelly Shimizu 7-6    Final (EE)
3 Kesa Van Osch Sarah Wark 7-4    Final (8)
4 Holly Donaldson Team Serbu Sand and Gravel 8-4    Final (8)
5 Karla Thompson Sarah Daniels 3-4    Final (EE)
6 Corryn Brown Kayte Gyles 4-3    Final (8)
Sat, Sep 16, 17 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Corryn Brown Dailene Pewarchuk 8-4    Final (8)
1 Corryn Brown Dailene Pewarchuk     12:30 PM
Sat, Sep 16, 17 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Diane Gushulak Kayte Gyles 6-2    Final (6)
3 Karla Thompson Team Serbu Sand and Gravel 9-4    Final (7)
4 Kesa Van Osch Sarah Daniels 7-6    Final (EE)
5 Sarah Wark Holly Donaldson 8-7    Final (EE)
6 Dailene Pewarchuk Kelly Shimizu 3-5    Final (7)
Sun, Sep 17, 17 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
5 Kesa Van Osch Sarah Wark 3-5    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Recent News

Recent
Brad Jacobs wins AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic

Brad Jacobs wins AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic

Brad Jacobs (Sault Ste Marie, ON) wins the AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic, defeating Mike McEwen (Winnipeg, MB) 3-1 at the Cornwall Curling Club in Cornwall, Ontario.

Curling Blogs

Facebook Feed

To top ↑