Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
M: Mixed Doubles Bern
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
W: Red Deer Curling Classic
M: Red Deer Curling Classic
M: Canad Inns Mixed Doubles Championship
M: Americas Challenge
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
M: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
M: King Spud Classic Berth Spiel
M: Okotoks U18 Mens Bonspiel
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
M: Fort Wayne Mad Anthony CashSpiel
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
M: Port Elgin Superspiel
M: EJCT Prague Junior Mens Cup
W: EJCT Prague Junior Womens Cup
W: Moose Jaw SWCT Event
W: RCD Annual International Wheelchair Bonspiel
W: Euro Super League: Norway
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

The Big Spiel -- A Event

Jan 11 - 14, 2018
A Event | B Event | C Event | D Event | E Event | F Event | G Event | H Event |
Times shown as Central Time (CT)
Mark Faltesek
1 -- S:FS1
Thu 5:30pm
Loser to 125
  [1] Mark Faltesek
Anton Tillmann
Pete Henschel
3 -- S:FT3
Fri 12:00pm
Loser to 188
  [65] Mark Faltesek
1 -- S:FS2
Thu 5:30pm
Loser to 125
  [2] Pete Henschel
Gene Hinze
Bill Morrison
5 -- S:SP7
Fri 6:00pm
Loser to 250
  [97] Merlin Orvik
1 -- S:FS3
Thu 5:30pm
Loser to 126
  [3] Gary Swanson
Gary Swanson Merlin Orvik
Michael Stark
3 -- S:FT1
Fri 12:00pm
Loser to 188
  [66]
1 -- S:FS4
Thu 5:30pm
Loser to 126
  [4] Merlin Orvik
Merlin Orvik
Bob Hedstrom
7 -- S:CC2
Sat 10:30am
Loser Out
  [113] Merlin Orvik
1 -- S:FT1
Thu 5:30pm
Loser to 127
  [5] Bob Hedstrom
Jenna Chapiewsky
Tom Rugg
3 -- S:FS3
Fri 12:00pm
Loser to 189
  [67] Tom Rugg
1 -- S:FT2
Thu 5:30pm
Loser to 127
  [6] Tom Rugg
Jeremy Witzke Anthony Ames
Anthony Ames
5 -- S:SP5
Fri 6:00pm
Loser to 250
  [98]
1 -- S:FT3
Thu 5:30pm
Loser to 128
  [7] Anthony Ames
Patrick Murray Anthony Ames
Ryan Thompson
3 -- S:FS1
Fri 12:00pm
Loser to 189
  [68]
1 -- S:FT4
Thu 5:30pm
Loser to 128
  [8] Ryan Thompson
Shawn Banyai
10 -- S:SP3
Sat 8:00pm
Loser Out
  [121] Mark Willmert
Calvin Rausch
To Championship
2 -- S:FS1
Thu 8:00pm
Loser to 129
  [9] Calvin Rausch
Michael Glessner
Isaac Hanson
4 -- S:SP3
Fri 2:30pm
Loser to 190
  [69] Isaac Hanson
2 -- S:FS2
Thu 8:00pm
Loser to 129
  [10] Isaac Hanson
Shawn Boyle
Adam Stevinson
6 -- S:FS5
Fri 8:30pm
Loser to 251
  [99] Isaac Hanson
2 -- S:FS3
Thu 8:00pm
Loser to 130
  [11] Adam Stevinson
John Gardner George Allendorph
Jack Moores
4 -- S:SP1
Fri 2:30pm
Loser to 190
  [70]
2 -- S:FS5
Thu 8:00pm
Loser to 130
  [12] George Allendorph
George Allendorph
Diane Palme
8 -- S:CC6
Sat 1:00pm
Loser Out
  [114] Mark Willmert
2 -- S:FT1
Thu 8:00pm
Loser to 131
  [13] Diane Palme
Dick Goodspeed
Max Grabowski
4 -- S:SP2
Fri 2:30pm
Loser to 191
  [71] Ken King
2 -- S:FT2
Thu 8:00pm
Loser to 131
  [14] Ken King
Ken King Mark Willmert
Tap It In
6 -- S:FS2
Fri 8:30pm
Loser to 251
  [100]
2 -- S:FT3
Thu 8:00pm
Loser to 132
  [15] Tap It In
Elizabeth Matthews Mark Willmert
Ryan Kernosky
4 -- S:SP7
Fri 2:30pm
Loser to 191
  [72]
2 -- S:FT4
Thu 8:00pm
Loser to 132
  [16] Mark Willmert
Mark Willmert
Jeff Erickson
3 -- S:SP1
Fri 12:00pm
Loser to 161
  [73] Jeff Erickson
Sean Brown
5 -- S:FT4
Fri 6:00pm
Loser to 206
  [101] Jeff Erickson
Doug Weimerskirch
Doug Weimerskirch
3 -- S:SP2
Fri 12:00pm
Loser to 161
  [74]
Nick Lundbohm
7 -- S:FS2
Sat 10:30am
Loser to 259
  [115] Team RoHP
Team RoHP
3 -- S:SP3
Fri 12:00pm
Loser to 162
  [75] Team RoHP
Dale Gibbs
Team RoHP
5 -- S:FT1
Fri 6:00pm
Loser to 206
  [102]
Josh Moore
Josh Moore
3 -- S:SP4
Fri 12:00pm
Loser to 162
  [76]
Margie Smith
9 -- S:SP3
Sat 5:30pm
Loser Out
  [122] Team RoHP
To Championship
Jesse DeFiebre
3 -- S:SP5
Fri 12:00pm
Loser to 163
  [77] Jesse DeFiebre
Rob Kelzenberg
5 -- S:FT2
Fri 6:00pm
Loser to 207
  [103] Russell Heier
Casey Wright
Russell Heier
3 -- S:SP6
Fri 12:00pm
Loser to 163
  [78]
Russell Heier
7 -- S:FS3
Sat 10:30am
Loser to 259
  [116] Russell Heier
Jim Luttinen
3 -- S:SP7
Fri 12:00pm
Loser to 164
  [79] Jim Luttinen
Mehul Shroff
Andy Puleo
5 -- S:FT3
Fri 6:00pm
Loser to 207
  [104]
Lane Urtel
Andy Puleo
3 -- S:SP8
Fri 12:00pm
Loser to 164
  [80]
Andy Puleo
Seppo Sormunen
1 -- S:FS5
Thu 5:30pm
Loser to 141
  [33] Seppo Sormunen
Steve Pater
Day Drinkers
4 -- S:CC4
Fri 2:30pm
Loser to 196
  [81] Seppo Sormunen
1 -- S:FS6
Thu 5:30pm
Loser to 141
  [34] Edward Scimia
Edward Scimia
Matt Verdoom
6 -- S:SP3
Fri 8:30pm
Loser to 254
  [105] Lionel Locke
1 -- S:SP6
Thu 5:30pm
Loser to 142
  [35] Trent Storry
Trent Storry Lionel Locke
Al Sunnarborg
4 -- S:FS2
Fri 2:30pm
Loser to 196
  [82]
1 -- S:SP5
Thu 5:30pm
Loser to 142
  [36] Lionel Locke
Lionel Locke
Men With Hats
8 -- S:FT1
Sat 1:00pm
Loser Out
  [117] Kent Beadle
1 -- S:SP4
Thu 5:30pm
Loser to 143
  [37] Men With Hats
Dave Stepan
Jeff Hogden
4 -- S:FS6
Fri 2:30pm
Loser to 197
  [83] Men With Hats
1 -- S:SP3
Thu 5:30pm
Loser to 143
  [38] Jeff Hogden
Big Top Barkers Kent Beadle
Steven Wenzel
6 -- S:SP7
Fri 8:30pm
Loser to 254
  [106]
1 -- S:SP2
Thu 5:30pm
Loser to 144
  [39] Nick Ward
Nick Ward Kent Beadle
Brian Betlock
4 -- S:FS5
Fri 2:30pm
Loser to 197
  [84]
1 -- S:SP1
Thu 5:30pm
Loser to 144
  [40] Kent Beadle
Kent Beadle
10 -- S:CC5
Sat 8:00pm
Loser Out
  [123] Kent Beadle
Tim McCann
To Championship
2 -- S:FS4
Thu 8:00pm
Loser to 145
  [41] Tim McCann
Kevin Pittinger
Nate Bock
4 -- S:FT2
Fri 2:30pm
Loser to 198
  [85] Tim McCann
2 -- S:FS6
Thu 8:00pm
Loser to 145
  [42] Peter Hovland
Peter Hovland
On The Rocks
6 -- S:SP1
Fri 8:30pm
Loser to 255
  [107] Ryan Moellman
2 -- S:SP6
Thu 8:00pm
Loser to 146
  [43] Joel Ingersoll
Joel Ingersoll Ryan Moellman
Sean Breaux
4 -- S:FT4
Fri 2:30pm
Loser to 198
  [86]
2 -- S:SP5
Thu 8:00pm
Loser to 146
  [44] Ryan Moellman
Ryan Moellman
Gabe Hart
8 -- S:FS5
Sat 1:00pm
Loser Out
  [118] Ryan Moellman
2 -- S:SP4
Thu 8:00pm
Loser to 147
  [45] Gabe Hart
George Carroll
Duane Hebert
4 -- S:FT1
Fri 2:30pm
Loser to 199
  [87] Duane Hebert
2 -- S:SP3
Thu 8:00pm
Loser to 147
  [46] Duane Hebert
Tim Risdal Ryan Lemke
Steve Jacobson
6 -- S:CC2
Fri 8:30pm
Loser to 255
  [108]
2 -- S:SP2
Thu 8:00pm
Loser to 148
  [47] Timothy Doherty
Timothy Doherty Ryan Lemke
Joe Walter
4 -- S:FT3
Fri 2:30pm
Loser to 199
  [88]
2 -- S:SP1
Thu 8:00pm
Loser to 148
  [48] Ryan Lemke
Ryan Lemke
Geoff Goodland
3 -- S:FS5
Fri 12:00pm
Loser to 169
  [89] Geoff Goodland
Jeff Helstrom
5 -- S:CC2
Fri 6:00pm
Loser to 210
  [109] Geoff Goodland
Bill Kuhlmann
John Solem
3 -- S:FS6
Fri 12:00pm
Loser to 169
  [90]
John Solem
7 -- S:SP2
Sat 10:30am
Loser to 261
  [119] Geoff Goodland
Dan Ostheimer
3 -- S:CC1
Fri 12:00pm
Loser to 170
  [91] Dan Ostheimer
Mike McDonald
Sailor Jerry
5 -- S:FS5
Fri 6:00pm
Loser to 210
  [110]
Jomar Ochoco
Sailor Jerry
3 -- S:CC2
Fri 12:00pm
Loser to 170
  [92]
Sailor Jerry
9 -- S:CC3
Sat 5:30pm
Loser Out
  [124] Geoff Goodland
To Championship
James Bradshaw
3 -- S:CC3
Fri 12:00pm
Loser to 171
  [93] James Bradshaw
Kirk Thompson
5 -- S:SP1
Fri 6:00pm
Loser to 211
  [111] James Bradshaw
TCCA
Justin Thurlow
3 -- S:CC4
Fri 12:00pm
Loser to 171
  [94]
Justin Thurlow
7 -- S:FS4
Sat 10:30am
Loser to 261
  [120] Brad Caldwell
Brad Caldwell
3 -- S:CC5
Fri 12:00pm
Loser to 172
  [95] Brad Caldwell
Pete Alwin
Brad Caldwell
5 -- S:SP2
Fri 6:00pm
Loser to 211
  [112]
Trevor Gau
Mike Farbelow
3 -- S:CC6
Fri 12:00pm
Loser to 172
  [96]
Mike Farbelow

Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
M: Mixed Doubles Bern
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
W: Red Deer Curling Classic
M: Red Deer Curling Classic
M: Canad Inns Mixed Doubles Championship
M: Americas Challenge
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
M: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
M: King Spud Classic Berth Spiel
M: Okotoks U18 Mens Bonspiel
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
M: Fort Wayne Mad Anthony CashSpiel
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
M: Port Elgin Superspiel
M: EJCT Prague Junior Mens Cup
W: EJCT Prague Junior Womens Cup
W: Moose Jaw SWCT Event
W: RCD Annual International Wheelchair Bonspiel
W: Euro Super League: Norway
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
WCT-Japan Formed to Develop Curling in Asian Curling Hotbed

WCT-Japan Formed to Develop Curling in Asian Curling Hotbed

Today, the World Curling Tour announced the formation of WCT-Japan, a wholly owned subsidiary, which will operate in Japan, to build and grow competitive curling opportunities in this curling hungry country of 127 million people.

Curling Blogs

Facebook Feed

To top ↑