Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
M: Qinghai Curling Elite
W: Qinghai Curling Elite
W: Boost National
M: Boost National
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
W: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
M: Manitoba Viterra - East Regional
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
W: KW Granite U18 Girls Spiel
W: BC Scotties Open Event #1
W: Viterra Saskatchewan Women's Challenge
M: BC Mens - Island Playdowns
M: KW Granite U18 Boys Spiel
M: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
W: CurlON Women's Cash Spiel - Midland
M: Manitoba Viterra - South 1 Regional
M: Manitoba Viterra - North Regional
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
W: Dakota Challenger Spiel
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
M: Dakota Challenger Spiel
W: Manitoba Scotties - West 2 Regional
W: Manitoba Scotties - West 1 Regional
W: Manitoba Scotties - South Regional
M: Dumfries Challenger Series
M: BC Mens - North Playdown
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

RECENT CURLING POSTS

Hokkaido Bank Curling Classic -- Round-Robin

Aug 3 - 6, 2017
Pool A
SooHyuk Kim
Gangwon, KOR
0.667  1-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
Yusuke Morozumi
Karuizawa, JPN
0.667  2-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Junpei Kanda
Tokyo, JPN
0.333  1-1  0-1  0-1  0-0  0-0 
Kanya Shimizuno
Furano, JPN
0.333  0-1  1-1  1-0  0-0  0-0 
Pool B
Shinya Abe
Sapporo, JPN
0.667  0-1  1-0  1-0  1-0  0-0 
Gaku Suzuki
Sapporo, JPN
0.667  0-0  2-1  0-0  0-0  0-0 
Chang-Min Kim
Uiseong, KOR
0.333  1-1  0-0  0-1  0-0  0-1 
Ryo Ogihara
Karuizawa, JPN
0.333  0-2  1-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Aug 3, 17 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Yusuke Morozumi Kanya Shimizuno 9-2    Final (7)
2 SooHyuk Kim Junpei Kanda 5-7    Final (7)
3 Shinya Abe Gaku Suzuki 5-8    Final (7)
4 Ryo Ogihara Chang-Min Kim 5-3    Final (8)
Fri, Aug 4, 17 02:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Shinya Abe Chang-Min Kim 6-5    Final (EE)
2 Gaku Suzuki Ryo Ogihara 8-4    Final (8)
3 Yusuke Morozumi Junpei Kanda 9-2    Final (6)
4 Kanya Shimizuno SooHyuk Kim 2-10    Final (6)
Fri, Aug 4, 17 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 SooHyuk Kim Yusuke Morozumi 7-3    Final (7)
2 Junpei Kanda Kanya Shimizuno 3-4    Final (7)
3 Ryo Ogihara Shinya Abe 4-6    Final (7)
4 Chang-Min Kim Gaku Suzuki 5-3    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
M: Qinghai Curling Elite
W: Qinghai Curling Elite
W: Boost National
M: Boost National
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
W: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
M: Manitoba Viterra - East Regional
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
W: KW Granite U18 Girls Spiel
W: BC Scotties Open Event #1
W: Viterra Saskatchewan Women's Challenge
M: BC Mens - Island Playdowns
M: KW Granite U18 Boys Spiel
M: North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
W: CurlON Women's Cash Spiel - Midland
M: Manitoba Viterra - South 1 Regional
M: Manitoba Viterra - North Regional
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
W: Dakota Challenger Spiel
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
M: Dakota Challenger Spiel
W: Manitoba Scotties - West 2 Regional
W: Manitoba Scotties - West 1 Regional
W: Manitoba Scotties - South Regional
M: Dumfries Challenger Series
M: BC Mens - North Playdown
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Rachel Homan wins Boost National

Rachel Homan wins Boost National

Rachel Homan (Ottawa, Ontario) wins the Boost National, defeating Kerri Einarson (Winnipeg, MB) 4-1 at the Conception Bay South Arena in Conception Bay South, Newfoundland and Labrador.

Curling Blogs

  • ONTARIO CURLING COUNCIL: Watch ; Learn; 5 Steps to Consciously...
  • Facebook Feed

    To top ↑