Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
W: Crestwood Ladies Fall Classic
M: GSOC Tour Challenge Tier 1
M: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: Original 16 WCT Bonspiel
W: International ZO Womens Tournament
W: GSOC Tour Challenge Tier 1
W: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: International Mixed Doubles Sochi
M: Pacific-Asia Curling Championships
W: Pacific-Asia Curling Championships
W: Optimist Junior Cashspiel
M: Optimist Junior Cashspiel
W: Kyle Flett Memorial MJCT
M: Kyle Flett Memorial MJCT
: Airdrie U15 Junior Spiel
: Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel
M: Airdrie U18 Junior Mens Bonspiel
M: COMCO Cash Spiel
W: Oak Island Junior Womens Cashspiel
M: Oak Island Junior Mens Cashspiel
W: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: Experience Curling Classic
W: Experience Curling Classic
: Fort St. John Cash Spiel
W: International Seoul Mayor Wheelchair Curling Cup
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Mixed Doubles Sochi -- Round-Robin

Nov 8 - 11, 2018
Pool A
Moskaleva/Eremin
Moscow, RUS
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Aitken/Andrews
Stirling, SCO
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Strelkova/Bukarov
Moscow, RUS
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Sushkova/Karimov
Tatarstan, RUS
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Fakhurtdinova/Shevchenko
Irkutsk, RUS
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Tkach/Meshkovich
Sochi, RUS
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Eksuzian/Polushvaiko
Sochi, RUS
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Biktimirova/Gadzhikhanov
Moscow, RUS
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Denisenko/Lysakov
Irkutsk, RUS
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Stirling/Kingan
Dumfries , SCO
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Sanchirova/Sokolov
Novosibirsk, RUS
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Abramova/Abramov
Moscow, RUS
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Komarova/Goryachev
Moscow, RUS
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Fowler/Fowler
London, ENG
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Venevtseva/Groshev
Krasnoyarsk, RUS
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Antonova/Manasevich
St. Petersburg, RUS
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Vasileva/Shloido
Moscow, RUS
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Poletaeva/Volkov
Sochi, RUS
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Ignatenko/Glukhov
Sochi, RUS
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Perret/Rios
Glarus, SUI
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Steksova/Surovov
Dmitrov, RUS
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Telnova/Puzanov
Moscow, RUS
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Trukhina/Dudov
Irkutsk, RUS
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Komleva/Isak
Krasnoyarsk, RUS
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Nov 8, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Sushkova/Karimov Fakhurtdinova/Shevchenko 7-6    Final (8)
B Tkach/Meshkovich Aitken/Andrews 7-9    Final (8)
C Strelkova/Bukarov Moskaleva/Eremin 6-7    Final (8)
D Sanchirova/Sokolov Eksuzian/Polushvaiko 5-7    Final (8)
E Biktimirova/Gadzhikhanov Denisenko/Lysakov 6-8    Final (8)
F Stirling/Kingan Abramova/Abramov 7-5    Final (7)
Thu, Nov 8, 18 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Vasileva/Shloido Venevtseva/Groshev 5-8    Final (7)
B Antonova/Manasevich Fowler/Fowler 4-10    Final (7)
C Poletaeva/Volkov Komarova/Goryachev 2-11    Final (6)
D Ignatenko/Glukhov Steksova/Surovov 9-5    Final (7)
E Trukhina/Dudov Komleva/Isak 9-8    Final (8)
F Perret/Rios Telnova/Puzanov 11-7    Final (8)
Fri, Nov 9, 18 01:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Denisenko/Lysakov Sanchirova/Sokolov 11-1    Final (6)
B Abramova/Abramov Biktimirova/Gadzhikhanov 3-10    Final (6)
C Eksuzian/Polushvaiko Stirling/Kingan 11-4    Final (7)
D Aitken/Andrews Sushkova/Karimov 11-2    Final (7)
E Moskaleva/Eremin Tkach/Meshkovich 14-0    Final (6)
F Fakhurtdinova/Shevchenko Strelkova/Bukarov 7-8    Final (EE)
Fri, Nov 9, 18 04:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Komleva/Isak Ignatenko/Glukhov 3-11    Final (7)
B Telnova/Puzanov Trukhina/Dudov 6-7    Final (8)
C Steksova/Surovov Perret/Rios 4-6    Final (8)
D Fowler/Fowler Vasileva/Shloido 12-0    Final (6)
E Komarova/Goryachev Antonova/Manasevich 9-3    Final (7)
F Venevtseva/Groshev Poletaeva/Volkov 11-5    Final (7)
Fri, Nov 9, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Tkach/Meshkovich Fakhurtdinova/Shevchenko 4-10    Final (7)
B Sushkova/Karimov Strelkova/Bukarov 5-6    Final (EE)
C Moskaleva/Eremin Aitken/Andrews 6-5    Final (8)
D Biktimirova/Gadzhikhanov Eksuzian/Polushvaiko 6-7    Final (8)
E Sanchirova/Sokolov Stirling/Kingan 6-10    Final (7)
F Abramova/Abramov Denisenko/Lysakov 1-12    Final (7)
Fri, Nov 9, 18 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Antonova/Manasevich Venevtseva/Groshev 5-7    Final (8)
B Vasileva/Shloido Poletaeva/Volkov 7-4    Final (7)
C Komarova/Goryachev Fowler/Fowler 10-5    Final (7)
D Trukhina/Dudov Steksova/Surovov 6-7    Final (8)
E Ignatenko/Glukhov Perret/Rios 9-8    Final (EE)
F Telnova/Puzanov Komleva/Isak 8-2    Final (7)
Sat, Nov 10, 18 01:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Sanchirova/Sokolov Abramova/Abramov 8-5    Final (7)
B Denisenko/Lysakov Eksuzian/Polushvaiko 3-7    Final (7)
C Stirling/Kingan Biktimirova/Gadzhikhanov 5-7    Final (7)
D Sushkova/Karimov Moskaleva/Eremin 2-9    Final (7)
E Aitken/Andrews Fakhurtdinova/Shevchenko 7-4    Final (8)
F Strelkova/Bukarov Tkach/Meshkovich 9-4    Final (7)
Sat, Nov 10, 18 04:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Ignatenko/Glukhov Telnova/Puzanov 8-3    Final (7)
B Komleva/Isak Steksova/Surovov 6-12    Final (7)
C Perret/Rios Trukhina/Dudov 11-4    Final (7)
D Vasileva/Shloido Komarova/Goryachev 4-14    Final (6)
E Fowler/Fowler Venevtseva/Groshev 7-6    Final (7)
F Poletaeva/Volkov Antonova/Manasevich 9-10    Final (EE)
Sat, Nov 10, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Strelkova/Bukarov Aitken/Andrews 2-8    Final (7)
B Tkach/Meshkovich Sushkova/Karimov 4-9    Final (7)
C Fakhurtdinova/Shevchenko Moskaleva/Eremin 2-10    Final (6)
D Stirling/Kingan Denisenko/Lysakov 10-2    Final (6)
E Biktimirova/Gadzhikhanov Sanchirova/Sokolov 7-3    Final (7)
F Eksuzian/Polushvaiko Abramova/Abramov 11-4    Final (7)
Sat, Nov 10, 18 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Poletaeva/Volkov Fowler/Fowler 0-17    Final (6)
B Antonova/Manasevich Vasileva/Shloido 6-5    Final (8)
C Venevtseva/Groshev Komarova/Goryachev 2-7    Final (7)
D Perret/Rios Komleva/Isak 11-5    Final (7)
E Trukhina/Dudov Ignatenko/Glukhov 5-9    Final (6)
F Steksova/Surovov Telnova/Puzanov 7-10    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
W: Crestwood Ladies Fall Classic
M: GSOC Tour Challenge Tier 1
M: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: Original 16 WCT Bonspiel
W: International ZO Womens Tournament
W: GSOC Tour Challenge Tier 1
W: GSOC Tour Challenge Tier 2
M: International Mixed Doubles Sochi
M: Pacific-Asia Curling Championships
W: Pacific-Asia Curling Championships
W: Optimist Junior Cashspiel
M: Optimist Junior Cashspiel
W: Kyle Flett Memorial MJCT
M: Kyle Flett Memorial MJCT
: Airdrie U15 Junior Spiel
: Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel
M: Airdrie U18 Junior Mens Bonspiel
M: COMCO Cash Spiel
W: Oak Island Junior Womens Cashspiel
M: Oak Island Junior Mens Cashspiel
W: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: USA U-21 Qualifier Bismarck
M: Experience Curling Classic
W: Experience Curling Classic
: Fort St. John Cash Spiel
W: International Seoul Mayor Wheelchair Curling Cup
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Kerry Galusha wins Royal LePage Women's Fall Classic

Kerry Galusha wins Royal LePage Women's Fall Classic

Kerry Galusha (Yellowknife, Northwest Territories) wins the Royal LePage Women's Fall Classic, defeating Mary-Anne Arsenault (Halifax, Nova Scotia) 5-3 at the North Grenville Curling Club in Kemptville, Ontario.

Curling Blogs

Facebook Feed

To top ↑