Like CurlingZone on Facebook
 
 
   
Welcome to CurlingZone, Guest!   Register Now!    
Already a member?   Login:              Forgot Password?
ProCurlingWear - Create Your Design
Travel Annex: Where Go, Stay and Eat!
2012 Bernick's Miller Lite Open Coverage

Draw: CF Sun, Oct 28 3:00pm (CT)
Pete Fenson
Al Hackner

Final
(8)
Round-Robin
Pool A
Pete Fenson
Bemidji, MN
1.000  5-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Eric Fenson
, MN
0.800  2-0  2-1  1-0  0-0  0-0 
Mark Haluptzok
Bemidji, MN
0.400  1-0  1-3  1-0  0-0  0-0 
Ethan Meyers
, MN
0.400  1-2  1-1  0-0  0-0  0-0 
Kris Perkovich
, MN
0.250  0-1  1-2  0-2  0-0  0-0 
Dale Gibbs
St Paul, MN
0.000  0-2  0-2  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Al Hackner
Thunder Bay , NONT
1.000  5-0  0-0  1-0  0-0  0-0 
John Shuster
Duluth, MN
0.800  2-0  2-1  1-0  0-0  0-0 
Scott Brown
, ND
0.400  2-1  0-2  1-0  1-0  0-0 
Kyle Doering
Winnipeg, MB
0.400  1-0  1-3  0-0  0-0  0-0 
Kevin Kakela
Rolla, ND
0.400  1-2  1-1  1-2  0-0  0-0 
Randy Baird
Bemidji, MN
0.000  0-1  0-4  0-2  0-0  0-1 
Pool C
Todd Birr
, MN
0.800  1-1  3-0  0-0  0-0  0-0 
Mike McCarville
Thunder Bay, ON
0.800  0-0  4-1  0-0  0-0  0-0 
Matt Stevens
bemidji, MN
0.800  4-0  0-1  1-0  1-0  0-0 
Ryan Berg
West Fargo, ND
0.400  1-2  1-1  0-0  0-0  0-1 
Allison Pottinger
Bemidji, MN
0.200  1-3  0-1  0-1  0-0  0-0 
Andy Borland
Hibbing, MN
0.000  0-2  0-3  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Oct 26, 12 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Pete Fenson Kris Perkovich 8-1    Final (4)
2 Eric Fenson Dale Gibbs 4-2    Final (7)
3 Ethan Meyers Mark Haluptzok 8-4    Final (8)
4 John Shuster Kyle Doering 8-3    Final (7)
5 Al Hackner Scott Brown 6-3    Final (7)
6 Randy Baird Kevin Kakela 3-4    Final (8)
Fri, Oct 26, 12 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Todd Birr Allison Pottinger 6-2    Final (7)
2 Mike McCarville Matt Stevens 2-6    Final (8)
3 Ryan Berg Andy Borland 6-3    Final (7)
4 Pete Fenson Mark Haluptzok 8-3    Final (6)
5 Eric Fenson Kris Perkovich 7-6    Final (8)
6 Ethan Meyers Dale Gibbs 7-2    Final (6)
Fri, Oct 26, 12 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 John Shuster Scott Brown 6-3    Final (7)
2 Al Hackner Kevin Kakela 4-3    Final (7)
3 Randy Baird Kyle Doering 2-8    Final (5)
4 Todd Birr Matt Stevens 8-0    Final (6)
5 Mike McCarville Ryan Berg 7-4    Final (7)
6 Andy Borland Allison Pottinger 1-8    Final (6)
Fri, Oct 26, 12 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Pete Fenson Eric Fenson 9-4    Final (7)
2 Ethan Meyers Kris Perkovich 4-7    Final (7)
3 Dale Gibbs Mark Haluptzok 2-7    Final (7)
4 John Shuster Al Hackner 4-6    Final (8)
5 Randy Baird Scott Brown 7-8    Final (EE)
6 Kevin Kakela Kyle Doering 3-7    Final (6)
Sat, Oct 27, 12 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Todd Birr Andy Borland 8-2    Final (6)
3 Mike McCarville Allison Pottinger 9-4    Final (7)
4 Ryan Berg Matt Stevens 5-7    Final (EE)
5 Pete Fenson Ethan Meyers 5-3    Final (8)
Sat, Oct 27, 12 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Randy Baird John Shuster 2-8    Final (6)
2 Kevin Kakela Scott Brown 7-1    Final (4)
3 Kyle Doering Al Hackner 4-6    Final (8)
4 Eric Fenson Mark Haluptzok 7-1    Final (6)
5 Dale Gibbs Kris Perkovich 4-7    6th
Sat, Oct 27, 12 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Pete Fenson Dale Gibbs 5-0    Final (2)
2 Ethan Meyers Eric Fenson 4-8    Final (7)
3 Kris Perkovich Mark Haluptzok 5-6    Final (8)
4 Todd Birr Ryan Berg 5-3    Final (8)
5 Matt Stevens Allison Pottinger 4-3    Final (8)
6 Mike McCarville Andy Borland 7-4    Final (7)
Sat, Oct 27, 12 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Todd Birr Mike McCarville 4-10    Final (5)
2 Allison Pottinger Ryan Berg 4-8    Final (8)
3 Andy Borland Matt Stevens 5-8    Final (7)
4 Al Hackner Randy Baird 9-1    Final (4)
5 John Shuster Kevin Kakela 6-5    Final (8)
6 Kyle Doering Scott Brown 3-7    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

border=0
 
W: Boost National
Sault Ste Marie, ON
MENU: Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 7 -- 7:00pm ET
Val Sweeting
EunJung Kim

Final
(7)
Jennifer Jones
Anna Hasselborg

Final
(8)
Eastern Time (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
Click Event to Show Scoreboard
W: Boost National
M: Boost National
M: Brantford Nissan Men's Classic
W: Brantford Nissan Women's Classic
M: Humboldt Cash Spiel
M: Peace River Cash Spiel
J: Abbotsford Junior Men's Cashspiel
J: Abbotsford Junior Women's Cashspiel
: Crestwood Juvenile Bonspiel
J: Red Deer Servus U18 Women's Bonspiel
M: MCT Championships
W: GNCC Club Championship
M: GNCC Club Championship
Central Time (CT)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

MOST RECENT CZ FORUM POSTS

Rock Talk
GSOC- National Dec. 6-11 2016 ( 1 2 )
Rock Talk
2017 Brier Tickets
Rock Talk
Canada Cup of Curling ( 1 2 3 4 ... Last page )
Rock Talk
North Bay lands World Curling Championships
Rock Talk
Ont.curl site
Rock Talk
Brandon Men's Final
Rock Talk
NOW AVAILABLE: Ernie Richardson on Episode 4 of Curling Legends Podcast
U.S.A. Curling
GNCC Club Playdowns
Rock Talk
Giving the blogging world a try ( 1 2 )
Ontario Curling
Ontario Tankard & Scotties Entries
Rock Talk
GSOC- National Dec. 6-11 2016 ( 1 2 )
Rock Talk
2017 Brier Tickets
Rock Talk
Canada Cup of Curling ( 1 2 3 4 ... Last page )
Rock Talk
North Bay lands World Curling Championships
Rock Talk
Ont.curl site
Rock Talk
Brandon Men's Final
Rock Talk
NOW AVAILABLE: Ernie Richardson on Episode 4 of Curling Legends Podcast
U.S.A. Curling
GNCC Club Playdowns
Rock Talk
Giving the blogging world a try ( 1 2 )
Ontario Curling
Ontario Tankard & Scotties Entries
Post New Message  |  View All Forums

Follow CurlingZone on these networks:

Join CZ on Facebook! Follow CZ on Twitter!

CurlingZone.com: Questions, comments, beefs? Click here to email us.
© 2001-2014 CurlingZone. All Rights Reserved. Terms of Service | Privacy Policy