Curling Scores

M: Canad Inns Men's Classic
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Mon, Oct 15 -- 12:00pm CT
Kevin Koe
Karsten Sturmay

5th
Brendan Bottcher
Brad Jacobs

4th
Click Event to Show Scoreboard
M: Canad Inns Men's Classic
W: Womens Masters Basel
W: Atkins Curling Supplies Classic
M: Atkins Curling Supplies Classic
M: Stonewall Family Foods Junior Classic
W: Stonewall Family Foods Junior Classic
M: Red Deer Elks Junior Mens Spiel
W: Driving Force Abbotsford Cashspiel
M: Driving Force Abbotsford Cashspiel
M: McKee Homes Fall Curling Classic
: Red Deer Elks Junior Womens Spiel
M: Sherwood Park Mixed Doubles Classic
W: Stroud Sleeman Cash Spiel
M: Stroud Sleeman Cash Spiel
M: Coldwater Rocktoberfest U18 Mens Spiel
W: Coldwater Rocktoberfest U18 Womens Spiel
M: Kalamazoo Men's Classic
M: China Open
W: China Open
M: Steele Cup Cash
W: Regina Callie Rockoberfest
W: Steele Cup Cash
W: Wetzikon Wheelchair Curling Tournament
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 2
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

EJCT Oslo Junior Women -- Round-Robin

Oct 20 - 22, 2017
Pool A
Maia Ramsfjell
Lillehammer, NOR
1.000  5-0  0-0  2-0  0-0  0-0 
Elena Dami
Torino, ITA
0.600  2-1  1-1  1-1  0-0  0-0 
Mia Hoehne
Fuessen, GER
0.400  2-1  0-2  0-1  0-0  0-0 
Emma Moberg
Mjolby, SWE
0.400  0-0  2-3  0-0  0-0  0-0 
Melissa Tanner
Lausanne, SUI
0.400  1-2  1-1  0-0  0-0  0-0 
Amy Bryce
Stirlign, SCO
0.200  1-0  0-4  0-1  0-0  0-0 
Pool B
Ellen Bromee
Ostersund, SWE
0.600  1-1  2-1  1-2  0-0  0-0 
Mathilde Halse
Gentofte, DEN
0.600  3-2  0-0  0-0  0-0  0-0 
Raphaela Keiser
Flims, SUI
0.600  2-1  1-1  2-0  0-0  0-0 
Marina Loertscher
Lausanne, SUI
0.600  0-0  3-2  1-1  0-0  0-0 
Rebecca Morrison
Stirlign, SCO
0.400  1-1  1-2  1-1  0-0  0-0 
Eirin Mesloe
Ostersund, SWE
0.200  0-3  1-1  0-1  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Oct 20, 17 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Mia Hoehne Melissa Tanner 4-9    Final (8)
C Elena Dami Amy Bryce 11-10    Final (8)
E Maia Ramsfjell Emma Moberg 5-1    Final (7)
Fri, Oct 20, 17 11:15 AM
Sheet Team Team Score    End
A Raphaela Keiser Marina Loertscher 10-5    Final (7)
C Mathilde Halse Rebecca Morrison 8-2    Final (6)
E Eirin Mesloe Ellen Bromee 5-9    Final (7)
Fri, Oct 20, 17 01:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B Emma Moberg Mia Hoehne 2-7    Final (7)
D Maia Ramsfjell Elena Dami 7-6    Final (8)
F Amy Bryce Melissa Tanner 5-7    Final (8)
Fri, Oct 20, 17 03:45 PM
Sheet Team Team Score    End
B Ellen Bromee Raphaela Keiser 6-7    Final (8)
D Eirin Mesloe Mathilde Halse 0-10    Final (5)
F Rebecca Morrison Marina Loertscher 5-7    Final (8)
Fri, Oct 20, 17 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Maia Ramsfjell Amy Bryce 7-4    Final (8)
C Emma Moberg Melissa Tanner 6-4    Final (8)
E Elena Dami Mia Hoehne 9-3    Final (7)
Fri, Oct 20, 17 08:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Eirin Mesloe Rebecca Morrison 3-7    Final (7)
C Ellen Bromee Marina Loertscher 2-1    Final (8)
E Mathilde Halse Raphaela Keiser 8-5    Final (8)
Sat, Oct 21, 17 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Melissa Tanner Elena Dami 4-7    Final (8)
D Emma Moberg Amy Bryce 2-9    Final (7)
F Mia Hoehne Maia Ramsfjell 6-7    Final (8)
Sat, Oct 21, 17 11:15 AM
Sheet Team Team Score    End
B Marina Loertscher Mathilde Halse 5-2    Final (8)
D Ellen Bromee Rebecca Morrison 5-6    Final (8)
F Raphaela Keiser Eirin Mesloe 3-9    Final (6)
Sat, Oct 21, 17 01:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Elena Dami Emma Moberg 6-8    Final (8)
C Amy Bryce Mia Hoehne 2-4    Final (7)
E Melissa Tanner Maia Ramsfjell 1-10    Final (5)
Sat, Oct 21, 17 03:45 PM
Sheet Team Team Score    End
A Mathilde Halse Ellen Bromee 5-7    Final (8)
C Rebecca Morrison Raphaela Keiser 2-3    Final (8)
E Marina Loertscher Eirin Mesloe 3-2    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Canad Inns Men's Classic
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Mon, Oct 15 -- 12:00pm CT
Kevin Koe
Karsten Sturmay

5th
Brendan Bottcher
Brad Jacobs

4th
Click Event to Show Scoreboard
M: Canad Inns Men's Classic
W: Womens Masters Basel
W: Atkins Curling Supplies Classic
M: Atkins Curling Supplies Classic
M: Stonewall Family Foods Junior Classic
W: Stonewall Family Foods Junior Classic
M: Red Deer Elks Junior Mens Spiel
W: Driving Force Abbotsford Cashspiel
M: Driving Force Abbotsford Cashspiel
M: McKee Homes Fall Curling Classic
: Red Deer Elks Junior Womens Spiel
M: Sherwood Park Mixed Doubles Classic
W: Stroud Sleeman Cash Spiel
M: Stroud Sleeman Cash Spiel
M: Coldwater Rocktoberfest U18 Mens Spiel
W: Coldwater Rocktoberfest U18 Womens Spiel
M: Kalamazoo Men's Classic
M: China Open
W: China Open
M: Steele Cup Cash
W: Regina Callie Rockoberfest
W: Steele Cup Cash
W: Wetzikon Wheelchair Curling Tournament
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 2
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Reid Carruthers wins StuSells Toronto Tankard

Reid Carruthers wins StuSells Toronto Tankard

Reid Carruthers (Winnipeg, Manitoba) wins the StuSells Toronto Tankard, defeating Stuart Thompson (Dartmouth, Nova Scota) 7-5 in an extra end at the Royal Canadian Curling Club in Toronto, Canada.

Curling Blogs

Facebook Feed

To top ↑