Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
M: Boost National
W: Boost National
M: Qinghai Curling Elite
M: Dakota Challenger Spiel
M: Dumfries Challenger Series
M: KW Granite U18 Boys Spiel
W: Qinghai Curling Elite
W: Dakota Challenger Spiel
W: CurlOON Women's Cash Spiel - Midland
W: KW Granite U18 Girls Spiel
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
M: BC Mens - North Playdown
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
M: BC Mens - Island Playdowns
W: BC Scotties Open Event #1
W: Alberta Scotties - Qualifier 1
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

GNCC Club Playdowns -- Round-Robin

Dec 6 - 9, 2018
Pool A
Benj Guzman
Wayland, MA
0.833  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Joseph Calabrese
Rochester, NY
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jeremy Hozjan
Charlotte, NC
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Dion Warr
Schenectady, NY
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Matthew Pring
Philadephia, PA
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Mark Mooney
Plainfield, NJ
0.167  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Mark Andrews
Rochester, NY
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Ivaylo Petrov
Plainfield, NJ
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Edward Scimia
Bridgeport, CT
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Bret Sentiwany
Albany, NY
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Calvin Weber
Potomac, MD
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Brian Dauernheim
Potomac, MD
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Gert Messing
Schenectady, NY
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Dec 6, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Mark Mooney Dion Warr 4-9    Final (10)
2 Gert Messing Calvin Weber 8-9    Final (10)
3 Joseph Calabrese Jeremy Hozjan 9-7    Final (10)
4 Matthew Pring Mark Andrews 9-2    Final (8)
Thu, Dec 6, 18 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Benj Guzman Matthew Pring 6-5    Final (10)
2 Jeremy Hozjan Mark Mooney 12-7    Final (10)
3 Brian Dauernheim Edward Scimia 2-6    Final (8)
4 Ivaylo Petrov Bret Sentiwany 5-9    Final (9)
Thu, Dec 6, 18 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Dion Warr Joseph Calabrese 7-8    Final (10)
2 Benj Guzman Mark Andrews 10-0    Final (5)
3 Calvin Weber Bret Sentiwany 5-9    Final (10)
4 Edward Scimia Gert Messing 7-3    Final (9)
Fri, Dec 7, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Edward Scimia Calvin Weber 4-9    Final (9)
3 Mark Mooney Joseph Calabrese 5-8    Final (10)
4 Dion Warr Jeremy Hozjan 4-7    Final (10)
Fri, Dec 7, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Bret Sentiwany Gert Messing 7-6    Final (10)
2 Edward Scimia Ivaylo Petrov 6-10    Final (9)
3 Jeremy Hozjan Mark Andrews 8-3    Final (8)
4 Mark Mooney Matthew Pring 2-12    Final (6)
Fri, Dec 7, 18 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Dion Warr Mark Andrews 10-4    Final (9)
2 Calvin Weber Brian Dauernheim 6-5    Final (10)
4 Benj Guzman Joseph Calabrese 9-4    Final (9)
Fri, Dec 7, 18 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Matthew Pring Joseph Calabrese 9-5    Final (9)
2 Mark Mooney Benj Guzman 3-8    Final (6)
3 Edward Scimia Bret Sentiwany 8-7    Final (10)
4 Brian Dauernheim Ivaylo Petrov 9-10    Final (EE)
Sat, Dec 8, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Brian Dauernheim Bret Sentiwany 6-5    Final (10)
2 Dion Warr Matthew Pring 11-0    Final (5)
3 Mark Andrews Mark Mooney 5-9    Final (8)
Sat, Dec 8, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Mark Andrews Joseph Calabrese 6-8    Final (9)
3 Ivaylo Petrov Gert Messing 10-9    Final (EE)
4 Jeremy Hozjan Benj Guzman 5-12    Final (9)
Sat, Dec 8, 18 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Ivaylo Petrov Calvin Weber 9-7    Final (9)
2 Matthew Pring Jeremy Hozjan 2-11    Final (7)
3 Benj Guzman Dion Warr 5-8    Final (9)
4 Gert Messing Brian Dauernheim 7-2    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
M: Boost National
W: Boost National
M: Qinghai Curling Elite
M: Dakota Challenger Spiel
M: Dumfries Challenger Series
M: KW Granite U18 Boys Spiel
W: Qinghai Curling Elite
W: Dakota Challenger Spiel
W: CurlOON Women's Cash Spiel - Midland
W: KW Granite U18 Girls Spiel
M: BC Mens - Okanagan Playdowns
M: BC Mens - Lower Mainland Playdowns
M: BC Mens - North Playdown
M: CurlON Men's Cash Spiel - Acton
M: CurlON Men's Cash Spiel - RCMP
M: BC Mens - Kootenay Playdowns
M: BC Mens - Island Playdowns
W: BC Scotties Open Event #1
W: Alberta Scotties - Qualifier 1
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 3
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jacobs adds Home Hardware Canada Cup title to impressive resume

Jacobs adds Home Hardware Canada Cup title to impressive resume

Jacobs adds Home Hardware Canada Cup title to impressive resume ESTEVAN, Saskatchewan -- Brad Jacobs has an impressive resume - Olympic gold medal, Tim Hortons Brier gold medal, men's world championship silver medal - and now he can add the Home Hardware Canada Cup.

Curling Blogs

  • ONTARIO CURLING COUNCIL: Watch ; Learn; 5 Steps to Consciously...
  • Facebook Feed

    To top ↑ Fatal error: Call to a member function query() on a non-object in /var/www/vhosts/curlingzone.com/httpdocs/admin/functions_basic.php on line 4629