World Curling Report

Curling Scores

M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Wed, Jan 29 -- 2:30pm NT
Smith Final
Noseworthy (5)
Thomas Final
Young (6)
Gushue Final
Peddigrew (6)
Symonds 10th
Skanes
M: Ontario Tankard
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Wed, Jan 29 -- 4:00pm ET
Epping  
Hall  
Howard  
Ferris  
Kean  
Allen  
Willsey  
Camm  
W: Ontario Scotties Tournament of Hearts
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Wed, Jan 29 -- 12:15pm ET
Duncan Final
Balsdon (10)
Brandwood Final
Murphy 10  (9)
Inglis 10  Final
Harrison (EE)
Hastings Final
Froud (9)
M: Northern Ontario Men's Provincial Championship
Temiskaming Shores, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm ET
Sayer 8th
Jacobs
Lemieux 8th
MacEwan
Robert 8th
Chandler
Brown 8th
Badiuk
M: New Brunswick Tankard
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm AT
Jones Final
Comeau (6)
Grattan Final
Cyr (10)
Roach 10  Final
Cain (10)
Odishaw 10  Final
Hanson (10)
M: BC Men's Provincial Championship
Cranbrook, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Wed, Jan 29 -- 8:00am MT
Cotter Final
Dangerfield (10)
Montgomery Final
Geall (9)
Tardi Final
Joanisse (10)
Salviulo Final
Jackson (9)
Dennis Final
Olsen (10)
W: BC Scotties
Cranbrook, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Tue, Jan 28 -- 7:00pm MT
Slattery Final
Wark (10)
Pewarchuk Final
Richards (10)
Daniels 11  Final
Brown (10)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Jan 28 -- 2:30pm CT
Silvernagle Final
Anderson (10)
M: SaskTel Tankard
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 2:30pm CT
Dunstone 2nd
Fell
Heidt 2nd
Howard
Heidt  
Hartung  
Tenetuik 2nd
Jacobson
M: Northwest Territories Mens Championship
Hay River, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Jan 30 -- 5:30pm ET
Hudy  
Koe  
Dohey  
Delorey  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Asham/8-Ender Cup - Tour Championship -- Teams

Mar 29 - Apr 2, 1995
Asham


Winnipeg
Manitoba

Fourth
Player Photo
David
Nedohin
Skip
Player Photo
Arnold
Asham
Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Baird


Bemidji
Minnesota

Skip
Player Photo
Scott
Baird
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Burtynk


Winnipeg
Manitoba

Skip
No Photo
Kerry
Burtynk
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Derbowka


Yorkton
Saskatchewan

Skip
No Photo
Bryan
Derbowka
Third
Player Photo
Gerry
Adam
Second
No Photo
Arnie
Geisler
Lead
No Photo
Randy
Geisler
Duguid


Winnipeg
Manitoba

Skip
No Photo
Dale
Duguid
Third
No Photo
Scott
Hamilton
Second
No Photo
Doug
Harrison
Lead
No Photo
Gilbert
Gagne
Ewen


Janzen
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Rob
Ewen
Third
No Photo
Kevin
Abel
Second
No Photo
Ralph
Schroeder
Lead
No Photo
Ken
Ewen
Gauthier


Winnipeg
Manitoba

Skip
No Photo
Ron
Gauthier
Third
No Photo
Larry
Knowles
Second
Player Photo
Alan
Purdy
Lead
No Photo
Mike
Klinck
Hackner


Thunder Bay
Ontario

Skip
Player Photo
Al
Hackner
Third
No Photo
Harold
Breckenridge
Second
Player Photo
Paul
Gowsell
Lead
No Photo
Nick
Paulson
Heidt


Kerrobert
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Brad
Heidt
Third
Player Photo
Mark
Dacey
Second
No Photo
Wayne
Charteris
Lead
No Photo
Dan
Ormsby
Howard


Penetanguishene
Ontario

Skip
Player Photo
Russ
Howard
Third
Player Photo
Glenn
Howard
Second
Player Photo
Peter
Corner
Lead
Player Photo
Ken
McDermot
Humble


Swift Current
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Brian
Humble
Third
Player Photo
Max
Kirkpatrick
Second
No Photo
Andrew
Warren
Lead
No Photo
Greg
Zyloway
Korte


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Bruce
Korte
Third
Player Photo
Dean
Kleiter
Second
No Photo
Orlo
Drewitz
Lead
Player Photo
Rory
Golanowski
Lukowich


Calgary
Alberta

Skip
No Photo
Ed
Lukowich
Third
No Photo
John
Ferguson
Second
Player Photo
Dan
Petryk
Lead
Player Photo
Steve
Petryk
Martin


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Kevin
Martin
Third
Player Photo
Brent
MacDonald
Second
No Photo
Bob
Bishop
Lead
No Photo
James
Pahl
McEachern


Kronau
Saskatchewan

Skip
Player Photo
Murray
McEachern
Third
Player Photo
Rick
Schneider
Second
No Photo
Daryl
Nixon
Lead
No Photo
Larry
Schneider
McGibbon


Winnipeg
Manitoba

Skip
No Photo
Greg
McGibbon
Third
Player Photo
Andy
Stewart
Second
No Photo
Eric
Goodman
Lead
Player Photo
Dave
Elias
Meleschuk


Winnipeg
Manitoba

Skip
No Photo
Orest
Meleschuk
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Millikin


Victoria
Australia

Skip
Player Photo
Hugh
Millikin
Third
Player Photo
Steve
Johns
Second
No Photo
Gerald
Chick
Lead
No Photo
Stephen
Hewitt
Moore


North Vancouver
British Columbia

Skip
No Photo
Al
Moore
Third
Player Photo
Ross
Graham
Second
No Photo
Peter
VanLeeuwen
Lead
No Photo
Kieron
Hunt
Noseworthy


St. John
Newfoundland / Labrador

Skip
Player Photo
Mark
Noseworthy
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Patterson


North Bay
Ontario

Skip
Player Photo
Scott
Patterson
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Pendergast


Calgary
Alberta

Skip
No Photo
Mickey
Pendergast
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Peters


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Vic
Peters
Third
No Photo
Dan
Carey
Second
Player Photo
Chris
Neufeld
Lead
No Photo
Don
Rudd
Pineau


Thunder Bay
Ontario

Skip
No Photo
Larry
Pineau
Third
Player Photo
Craig
Kochan
Second
No Photo
Brian
Perozak
Lead
Player Photo
Brian
Adams Jr.
Scheirich


Saskatoon
Saskatchewan

Skip
No Photo
Gary
Scheirich
Third
No Photo
Bob
Miller
Second
No Photo
Grant
Scheirich
Lead
No Photo
Nick
Paulson
Schick


Regina
Saskatchewan

Skip
No Photo
Al
Schick
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Shymko


Yorkton
Saskatchewan

Skip
No Photo
Gerald
Shymko
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
No Photo
Sam
McCombs
Smith


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Dave
Smith
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Stoughton


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Jeff
Stoughton
Third
No Photo
Jeff
Ryan
Second
Player Photo
Garry
Vandenberghe
Lead
No Photo
Darryl
Gunnlaugson
Tuson


Victoria
British Columbia

Skip
No Photo
Jay
Tuson
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Walchuk


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Don
Walchuk
Third
Player Photo
Brent
MacDonald
Second
No Photo
Trevor
McGregor
Lead
Player Photo
Marcel
Rocque
Woytowich


Regina
Saskatchewan

Skip
No Photo
Randy
Woytowich
Third
No Photo
Scott
Coghlan
Second
Player Photo
Jeff
Tait
Lead
No Photo
Kelly
Moskowy

Curling Scores

M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Wed, Jan 29 -- 2:30pm NT
Smith Final
Noseworthy (5)
Thomas Final
Young (6)
Gushue Final
Peddigrew (6)
Symonds 10th
Skanes
M: Ontario Tankard
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Wed, Jan 29 -- 4:00pm ET
Epping  
Hall  
Howard  
Ferris  
Kean  
Allen  
Willsey  
Camm  
W: Ontario Scotties Tournament of Hearts
Cornwall, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W4 -- Wed, Jan 29 -- 12:15pm ET
Duncan Final
Balsdon (10)
Brandwood Final
Murphy 10  (9)
Inglis 10  Final
Harrison (EE)
Hastings Final
Froud (9)
M: Northern Ontario Men's Provincial Championship
Temiskaming Shores, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm ET
Sayer 8th
Jacobs
Lemieux 8th
MacEwan
Robert 8th
Chandler
Brown 8th
Badiuk
M: New Brunswick Tankard
Fredericton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 1:30pm AT
Jones Final
Comeau (6)
Grattan Final
Cyr (10)
Roach 10  Final
Cain (10)
Odishaw 10  Final
Hanson (10)
M: BC Men's Provincial Championship
Cranbrook, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Wed, Jan 29 -- 8:00am MT
Cotter Final
Dangerfield (10)
Montgomery Final
Geall (9)
Tardi Final
Joanisse (10)
Salviulo Final
Jackson (9)
Dennis Final
Olsen (10)
W: BC Scotties
Cranbrook, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Tue, Jan 28 -- 7:00pm MT
Slattery Final
Wark (10)
Pewarchuk Final
Richards (10)
Daniels 11  Final
Brown (10)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Jan 28 -- 2:30pm CT
Silvernagle Final
Anderson (10)
M: SaskTel Tankard
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Wed, Jan 29 -- 2:30pm CT
Dunstone 2nd
Fell
Heidt 2nd
Howard
Heidt  
Hartung  
Tenetuik 2nd
Jacobson
M: Northwest Territories Mens Championship
Hay River, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Jan 30 -- 5:30pm ET
Hudy  
Koe  
Dohey  
Delorey  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑