World Curling Report

Curling Scores

W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W7 -- Mon, Dec 9 -- 1:00am ET
Kim Final
Skrlik (8)
Han Final
Dudt (6)
Kovaleva Final
Jentsch (6)
Madisson Final
Feltscher 10  (6)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Sun, Dec 8 -- 8:30pm ET
Ruohonen Final
Schnider (8)
Kim Final
Nyman (7)
van Dorp Final
Glukhov (7)
Zou Final
Horgan (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 4:00pm CT
Wiebe Final
Bohn (8)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 5:00pm ET
Watling Final
Peterson (4)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 3:30pm AT
Gim Final
Birt (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 3:30pm AT
Jones Final
Grattan (7)
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 12:30pm CET
Andersson/Granbom Final
Turmann/Lill (8)
Fransson/Koehn Final
Regza/Regza (8)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 7 -- 9:00pm CT
Meachem Final
Sutherland (7)
Wills Final
Kleiter (7)
Hartung Final
Armstrong (8)
Gamble Final
Comfort (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Swiss Cup Basel -- A Event

Oct 2 - 5, 2009
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Mark Neeleman
1
Fri 10:00am
Loser to 31
SCORES
  [1]
Mark Neeleman
Alexander Attinger
Markus Eggler
4
Fri 6:30pm
Loser to 41
SCORES
  [17]
Markus Eggler
1
Fri 10:00am
Loser to 31
SCORES
  [2]
Markus Eggler
Thomas Due
Manuel Ruch
6
Sat 10:30am
Loser to 51
SCORES
  [25]
Markus Eggler
1
Fri 10:00am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Manuel Ruch
Joel Retornaz
Manuel Ruch
John Shuster
4
Fri 6:30pm
Loser to 41
SCORES
  [18]
1
Fri 10:00am
Loser to 32
SCORES
  [4]
Thomas Heimann
Thomas Heimann
Niklas Edin
8
Sat 4:30pm
Loser to 54
SCORES
  [29]
1
Fri 10:00am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Niklas Edin
Qualifier
Bernhard Werthemann
Toni Mueller
4
Fri 6:30pm
Loser to 42
SCORES
  [19]
Niklas Edin
1
Fri 10:00am
Loser to 33
SCORES
  [6]
Toni Mueller
Radeck Klima
Niklas Edin
David Murdoch
6
Sat 10:30am
Loser to 52
SCORES
  [26]
1
Fri 10:00am
Loser to 34
SCORES
  [7]
David Murdoch
Gyorgy Nagy
Sven Iten
Thomas Dufour
4
Fri 6:30pm
Loser to 42
SCORES
  [20]
1
Fri 10:00am
Loser to 34
SCORES
  [8]
Sven Iten
Sven Iten
Ulrik Schmidt
2
Fri 12:30pm
Loser to 35
SCORES
  [9]
Stefan Heilmann
Stefan Heilmann
Stefan Karnusian
4
Fri 6:30pm
Loser to 39
SCORES
  [21]
Stefan Karnusian
2
Fri 12:30pm
Loser to 35
SCORES
  [10]
Stefan Karnusian
Oskar Eriksson
Florian Meister
6
Sat 10:30am
Loser to 47
SCORES
  [27]
Kapp
2
Fri 12:30pm
Loser to 36
SCORES
  [11]
Kapp
Kapp
Kapp
Peter Loudon
4
Fri 6:30pm
Loser to 39
SCORES
  [22]
2
Fri 12:30pm
Loser to 36
SCORES
  [12]
Pascal Hess
Pascal Hess
Thomas Loevold
8
Sat 4:30pm
Loser to 55
SCORES
  [30]
2
Fri 12:30pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Thomas Loevold
Qualifier
Michael Hoechner
Patrick Vuille
4
Fri 6:30pm
Loser to 40
SCORES
  [23]
Thomas Loevold
2
Fri 12:30pm
Loser to 37
SCORES
  [14]
David Sik
David Sik
Thomas Ulsrud
Per Carlsen
6
Sat 10:30am
Loser to 48
SCORES
  [28]
2
Fri 12:30pm
Loser to 38
SCORES
  [15]
Per Carlsen
Claudio Pescia
Thomas Ulsrud
Thomas Ulsrud
4
Fri 6:30pm
Loser to 40
SCORES
  [24]
2
Fri 12:30pm
Loser to 38
SCORES
  [16]
Thomas Ulsrud
Kevin Froidevaux

Curling Scores

W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W7 -- Sun, Dec 8 -- 11:00pm MT
Kim Final
Skrlik (8)
Han Final
Dudt (6)
Kovaleva Final
Jentsch (6)
Madisson Final
Feltscher 10  (6)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Sun, Dec 8 -- 6:30pm MT
Ruohonen Final
Schnider (8)
Kim Final
Nyman (7)
van Dorp Final
Glukhov (7)
Zou Final
Horgan (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 4:00pm CT
Wiebe Final
Bohn (8)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 5:00pm ET
Watling Final
Peterson (4)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 3:30pm AT
Gim Final
Birt (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 3:30pm AT
Jones Final
Grattan (7)
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 12:30pm CET
Andersson/Granbom Final
Turmann/Lill (8)
Fransson/Koehn Final
Regza/Regza (8)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 7 -- 9:00pm CT
Meachem Final
Sutherland (7)
Wills Final
Kleiter (7)
Hartung Final
Armstrong (8)
Gamble Final
Comfort (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑