Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 2:30pm MT
Kleiter Final
Deis (8)
Woloschuk Final
Bryden (8)
Gamble Final
Knapp (7)
Wills Final
Behm (8)
Zuravloff Final
Howard (6)
Gedak Final
Vollman (5)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 31 -- 8:00pm ET
Kavanaugh 4th
McEachren
Schut 4th
Weagle
MacIsaac 4th
Strang
Mosher 4th
Snow
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton Final
Cheung (8)
Kiist Final
Perozak (EE)
Wipf Final
Davies (6)
Chung Final
Wright (7)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding Final
Callaghan (8)
Blades Final
Forsythe (EE)
Proulx Final
Stevens (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Oct 31 -- 4:00pm ET
Jolin Final
Doyon (7)
Charbonneau Final
Dorval (8)
Simard Final
Dusseault (8)
Holmstead Final
Aumont (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

GP Car and Home Players Championship -- A Event

Apr 12 - 18, 2011
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Default (ET)
Stefanie Lawton

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 15
SCORES
  [1]
Krista McCarville

Krista McCarville

D3 - Wed 12:00pm
Loser to 21
SCORES
  [9]
Krista McCarville

Mirjam Ott

Mirjam Ott

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 15
SCORES
 

  [2]

Jessie Kaufman

D8 - Thu 3:30pm
Loser to 24
SCORES
  [13]

Cathy Overton-Clapham

D2 - Tue 10:30pm
Loser to 16
SCORES
  [3]
Cheryl Bernard

Cheryl Bernard

Cheryl Bernard

D5 - Wed 7:00pm
Loser to 21
SCORES
  [10]
Shannon Kleibrink

Shannon Kleibrink

D2 - Tue 10:30pm
Loser to 16
SCORES
  [4]
Desiree Owen

Jennifer Jones

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 17
SCORES
  [5]
Jennifer Jones

Anna Hasselborg

D5 - Wed 7:00pm
Loser to 22
SCORES
  [11]
Jennifer Jones

Rachel Homan

Eve Muirhead

D2 - Tue 10:30pm
Loser to 17
SCORES
  [6]
Eve Muirhead

D8 - Thu 3:30pm
Loser to 23
SCORES
  [14]

Heather Nedohin

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 18
SCORES
  [7]
Heather Nedohin

Sherry Middaugh

Chelsea Carey

D3 - Wed 12:00pm
Loser to 22
SCORES
  [12]
Chelsea Carey

Chelsea Carey

D1 - Tue 7:00pm
Loser to 18
SCORES
  [8]
Stina Viktorsson

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 2:30pm MT
Kleiter Final
Deis (8)
Woloschuk Final
Bryden (8)
Gamble Final
Knapp (7)
Wills Final
Behm (8)
Zuravloff Final
Howard (6)
Gedak Final
Vollman (5)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 31 -- 8:00pm ET
Kavanaugh 4th
McEachren
Schut 4th
Weagle
MacIsaac 4th
Strang
Mosher 4th
Snow
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton Final
Cheung (8)
Kiist Final
Perozak (EE)
Wipf Final
Davies (6)
Chung Final
Wright (7)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding Final
Callaghan (8)
Blades Final
Forsythe (EE)
Proulx Final
Stevens (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Oct 31 -- 4:00pm ET
Jolin Final
Doyon (7)
Charbonneau Final
Dorval (8)
Simard Final
Dusseault (8)
Holmstead Final
Aumont (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑