World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 1:30pm NT
Edin Final
Jacobs (7)
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sun, Dec 15 -- 7:00am ET
Calvert Final
Dropkin (7)
Kim Final
Zou (6)
Nyman Final
Glukhov (8)
Schnider Final
van Dorp (8)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W5 -- Sun, Dec 15 -- 3:00am ET
Schori Final
Kanai (7)
Bear Final
Kim (7)
Han Final
Jentsch (8)
Brown Final
Kovaleva (6)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Dec 14 -- 8:30pm NT
Fujisawa Final
Hasselborg (EE)
Fleury Final
Jones 10  (EE)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Lozinsky  
Lis  
Cheung  
Cramer  
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Yambao  
Bevan-Stewart  
Jackson  
Zimmerman  
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Whitbread  
Hayman  
Morlock  
Burton  
M: BC Men's Kootenay Playdown
Kimberley, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 10:00pm ET
Medford Final
Salviulo (6)
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Gitzel Final
Muntain (8)
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 9:00pm CT
Perche Final
Dick (8)
Scinocca Final
Smith 12  (6)
Walter Final
Smith (8)
Wickman Final
McFarlane (7)
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 9:00pm CT
Robertson Final
Peterson (9)
W: Manitoba Scotties - West Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Ursel 14  Final
Hale (3)
M: Manitoba Viterra - North Regional
Thompson, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Brown Final
Antila (EE)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 7:30am ET
Manuel Final
Thompson (EE)
Gibson Final
Ouellette (8)
MacLeod Final
Steele 11  (8)
O'Leary 11  Final
Gallant (9)
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 7:00pm CT
Tisdale Final
Howard 10  (6)
Barber Final
Mitchell (EE)
Fleming Final
Williamson (9)
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sun, Dec 15 -- 9:00am MT
Delorey Final
Rogers 12  (8)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 14 -- 9:00pm ET
Cheal Final
Lawton (8)
Berube Final
Brabant (7)
Martin Final
Michaud (EE)
Kennerknecht Final
Blanchard (5)
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Dec 15 -- 4:00pm ET
Naugler  
Kaeser  
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 11:45am GMT
Lottenbach Final
Whyte (6)
Gallacher Final
Muirhead (7)
M: BC Men's Vancouver Island Playdown
Lake Cowichan, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm PT
Jackson Final
Craig (EE)
M: Manitoba Viterra - South 1 Regional
Baldur, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm CT
North Final
Van Kommer (5)
Oleson Final
Thomson (8)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm ET
Grabowski Final
Murray (8)
M: Manitoba Viterra - West 1 Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Lang Final
Todoruk (10)
Mouck Final
Csversko (8)
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Olsen Final
Wood (EE)
W: Nova Scotia Scotties Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm AT
Jones Final
Mattatall (10)
McEvoy Final
Arsenault (7)
Breen 13  Final
Day (6)
Myketyn-Driscoll 10  Final
Moore (8)
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm MT
Hudyma Final
Pewarchuk (10)
Daniels 10  Final
Slattery (9)
Pohlod 12  Final
Eby 10  (10)
Gyles Final
Gushulak 11  (9)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 1:00pm PT
Gagnon Final
Forrest (8)
Thompson Final
Joanisse (10)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 7:00pm CT
Viau  
Kitchens  
W: Manitoba Scotties - South Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Clark-Rouire Final
Zacharias (6)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm ET
Naugler Final
Kaeser (8)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:30am MT
Bain Final
Rogers (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Dave Jones Alexander Keith's Mayflower Cash Spiel -- A Event

Oct 26 - 29, 2017
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Atlantic Time (AT)
Scott Jones
1
Thu 6:00pm
Loser to 37
SCORES
  [1]
Scott Jones
Chad Stevens
Greg Smith
3
Fri 8:30am
Loser to 35
SCORES
  [17]
Brent MacDougall
1
Thu 6:00pm
Loser to 37
SCORES
  [2]
Brent MacDougall
Brent MacDougall
5
Fri 2:30pm
Loser to 41
SCORES
  [25]
Brent MacDougall
Marc Pfister
Robert Mayhew
2
Thu 9:00pm
Loser to 36
SCORES
  [18]
Robert Mayhew
7
Fri 8:30pm
Loser to 44
SCORES
  [29]
Stuart Thompson
Qualifier
1
Thu 6:00pm
Loser to 31
SCORES
  [19]
Stuart Thompson
Nicholas Deagle
Stuart Thompson
5
Fri 2:30pm
Loser to 41
SCORES
  [26]
Colin Thomas
Mike Flemming
1
Thu 6:00pm
Loser to 31
SCORES
  [20]
Mike Flemming
Jamie Murphy
2
Thu 9:00pm
Loser to 32
SCORES
  [21]
Jamie Murphy
Wayne Tallon
5
Fri 2:30pm
Loser to 42
SCORES
  [27]
Jamie Murphy
Jeremy Mallais
Kendal Thompson
2
Thu 9:00pm
Loser to 32
SCORES
  [22]
Kendal Thompson
7
Fri 8:30pm
Loser to 43
SCORES
  [30]
James Grattan
Qualifier
2
Thu 9:00pm
Loser to 38
SCORES
  [23]
Paul Dexter
Paul Dexter
Mark Dacey
5
Fri 2:30pm
Loser to 42
SCORES
  [28]
Adam Boland
Mark Dacey
2
Thu 9:00pm
Loser to 38
SCORES
  [24]
Mark Dacey

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 1:30pm NT
Edin Final
Jacobs (7)
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M5 -- Sun, Dec 15 -- 8:30am NT
Calvert Final
Dropkin (7)
Kim Final
Zou (6)
Nyman Final
Glukhov (8)
Schnider Final
van Dorp (8)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W5 -- Sun, Dec 15 -- 4:30am NT
Schori Final
Kanai (7)
Bear Final
Kim (7)
Han Final
Jentsch (8)
Brown Final
Kovaleva (6)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Dec 14 -- 8:30pm NT
Fujisawa Final
Hasselborg (EE)
Fleury Final
Jones 10  (EE)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Lozinsky  
Lis  
Cheung  
Cramer  
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Yambao  
Bevan-Stewart  
Jackson  
Zimmerman  
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Whitbread  
Hayman  
Morlock  
Burton  
M: BC Men's Kootenay Playdown
Kimberley, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 10:00pm ET
Medford Final
Salviulo (6)
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Gitzel Final
Muntain (8)
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 9:00pm CT
Perche Final
Dick (8)
Scinocca Final
Smith 12  (6)
Walter Final
Smith (8)
Wickman Final
McFarlane (7)
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 9:00pm CT
Robertson Final
Peterson (9)
W: Manitoba Scotties - West Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Ursel 14  Final
Hale (3)
M: Manitoba Viterra - North Regional
Thompson, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Brown Final
Antila (EE)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 7:30am ET
Manuel Final
Thompson (EE)
Gibson Final
Ouellette (8)
MacLeod Final
Steele 11  (8)
O'Leary 11  Final
Gallant (9)
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 7:00pm CT
Tisdale Final
Howard 10  (6)
Barber Final
Mitchell (EE)
Fleming Final
Williamson (9)
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sun, Dec 15 -- 9:00am MT
Delorey Final
Rogers 12  (8)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Dec 14 -- 9:00pm ET
Cheal Final
Lawton (8)
Berube Final
Brabant (7)
Martin Final
Michaud (EE)
Kennerknecht Final
Blanchard (5)
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Dec 15 -- 4:00pm ET
Naugler  
Kaeser  
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 11:45am GMT
Lottenbach Final
Whyte (6)
Gallacher Final
Muirhead (7)
M: BC Men's Vancouver Island Playdown
Lake Cowichan, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm PT
Jackson Final
Craig (EE)
M: Manitoba Viterra - South 1 Regional
Baldur, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm CT
North Final
Van Kommer (5)
Oleson Final
Thomson (8)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm ET
Grabowski Final
Murray (8)
M: Manitoba Viterra - West 1 Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Lang Final
Todoruk (10)
Mouck Final
Csversko (8)
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Olsen Final
Wood (EE)
W: Nova Scotia Scotties Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm AT
Jones Final
Mattatall (10)
McEvoy Final
Arsenault (7)
Breen 13  Final
Day (6)
Myketyn-Driscoll 10  Final
Moore (8)
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm MT
Hudyma Final
Pewarchuk (10)
Daniels 10  Final
Slattery (9)
Pohlod 12  Final
Eby 10  (10)
Gyles Final
Gushulak 11  (9)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 1:00pm PT
Gagnon Final
Forrest (8)
Thompson Final
Joanisse (10)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 7:00pm CT
Viau  
Kitchens  
W: Manitoba Scotties - South Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Clark-Rouire Final
Zacharias (6)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm ET
Naugler Final
Kaeser (8)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:30am MT
Bain Final
Rogers (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑