World Curling Report

Curling Scores

M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 12:00pm PT
Muyres Final
Joanisse (5)
Wenzek Final
Dunstone (6)
Bottcher Final
Tardi (8)
Mouat Final
Montgomery (7)
Koe Final
Whyte (8)
Gunnlaugson 9th
Jackson
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 1:00pm MT
Sturmay Final
Just (8)
Galusha Final
Zingel (8)
Clark-Rouire 9th
Barber
Walker 9th
Yan
Schneider 9th
Bear
Holland 9th
Quinn
Han 9th
Stiksma
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan Final
Roberge (EE)
Ferland Final
Bedard (7)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI Final
RUS (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm PT
Steinke 4th
Norman
Dusseault 5th
Guo
Veiner 5th
Ma
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm ET
Grabowski  
Casper  
Murray  
Tuma  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL Final
FIN 11  (8)
HUN Final
SVK (EE)
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR2 -- Fri, Nov 22 -- 3:30pm MT
Hamilton  
Quiang  
Cherry  
Haochen  
Harty  
Egger  
van Amsterdam  
Jiahong  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Trail Appliances Curling Classic -- A Event

Oct 9 - 12, 2009
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Georgina Wheatcroft
1
Fri 9:30am
Loser to 31
SCORES
  [1]
Georgina Wheatcroft
Marla Mallett
Kerri Einarson
3
Fri 5:30pm
Loser to 46
SCORES
  [17]
Mirjam Ott
1
Fri 9:30am
Loser to 31
SCORES
  [2]
Mirjam Ott
Mirjam Ott
Cathy King
5
Sat 9:30am
Loser to 51
SCORES
  [25]
Cheryl Bernard
1
Fri 9:30am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Barb Spencer
Barb Spencer
Cheryl Bernard
Jill Brothers
3
Fri 5:30pm
Loser to 45
SCORES
  [18]
1
Fri 9:30am
Loser to 32
SCORES
  [4]
Cheryl Bernard
Cheryl Bernard
Holly Scott
7
Sat 5:30pm
Loser to 54
SCORES
  [29]
1
Fri 9:30am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Heather Rankin
Heather Rankin
Bobbie Sauder
3
Fri 5:30pm
Loser to 44
SCORES
  [19]
Bobbie Sauder
1
Fri 9:30am
Loser to 33
SCORES
  [6]
Bobbie Sauder
Sherry Middaugh
Bobbie Sauder
Liudmila Privivkova
5
Sat 9:30am
Loser to 48
SCORES
  [26]
1
Fri 9:30am
Loser to 34
SCORES
  [7]
Liudmila Privivkova
Angelina Jensen
Megan Kirk
Megan Kirk
3
Fri 5:30pm
Loser to 43
SCORES
  [20]
1
Fri 9:30am
Loser to 34
SCORES
  [8]
Megan Kirk
Jennifer Jones
Chelsea Carey
2
Fri 12:30pm
Loser to 35
SCORES
  [9]
Chelsea Carey
Crystal Webster
Diane Foster
4
Fri 8:30pm
Loser to 42
SCORES
  [21]
Diane Foster
2
Fri 12:30pm
Loser to 35
SCORES
  [10]
Diane Foster
Stefanie Lawton
Heather Nedohin
5
Sat 9:30am
Loser to 47
SCORES
  [27]
Amber Holland
2
Fri 12:30pm
Loser to 36
SCORES
  [11]
Amber Holland
Amber Holland
Amber Holland
Kerry Galusha
4
Fri 8:30pm
Loser to 41
SCORES
  [22]
2
Fri 12:30pm
Loser to 36
SCORES
  [12]
Kerry Galusha
Bingyu Wang
Moe Meguro
7
Sat 5:30pm
Loser to 56
SCORES
  [30]
2
Fri 12:30pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Kelly Scott
Kelly Scott
Andrea Crawford
4
Fri 8:30pm
Loser to 40
SCORES
  [23]
Andrea Crawford
2
Fri 12:30pm
Loser to 37
SCORES
  [14]
Andrea Crawford
Michelle Englot
Eve Belisle
Sherry Anderson
5
Sat 9:30am
Loser to 50
SCORES
  [28]
2
Fri 12:30pm
Loser to 38
SCORES
  [15]
Eve Belisle
Eve Belisle
Eve Belisle
June Campbell
4
Fri 8:30pm
Loser to 39
SCORES
  [24]
2
Fri 12:30pm
Loser to 38
SCORES
  [16]
Shannon Kleibrink
Shannon Kleibrink

Curling Scores

M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 12:00pm PT
Muyres Final
Joanisse (5)
Wenzek Final
Dunstone (6)
Bottcher Final
Tardi (8)
Mouat Final
Montgomery (7)
Koe Final
Whyte (8)
Gunnlaugson 9th
Jackson
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 1:00pm MT
Sturmay Final
Just (8)
Galusha Final
Zingel (8)
Clark-Rouire 9th
Barber
Walker 9th
Yan
Schneider 9th
Bear
Holland 9th
Quinn
Han 9th
Stiksma
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan Final
Roberge (EE)
Ferland Final
Bedard (7)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI Final
RUS (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm PT
Steinke 4th
Norman
Dusseault 5th
Guo
Veiner 5th
Ma
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm ET
Grabowski  
Casper  
Murray  
Tuma  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL Final
FIN 11  (8)
HUN Final
SVK (EE)
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR2 -- Fri, Nov 22 -- 3:30pm MT
Hamilton  
Quiang  
Cherry  
Haochen  
Harty  
Egger  
van Amsterdam  
Jiahong  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑