World Curling Report

Curling Scores

M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 3:30pm PT
Shuster 2nd
Sturmay
McEwen 2nd
Morris
Jacobs 2nd
Wood
Calvert  
Cotter  
Gushue 2nd
Dangerfield
Epping 2nd
Geall
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Nov 22 -- 5:30pm AT
Mattatall Final
Brothers (8)
Power 8th
Hilliard
Jones Final
Ferguson (3)
Flanagan Final
Myketyn-Driscoll (6)
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 1:00pm MT
Sturmay Final
Just (8)
Galusha Final
Zingel (8)
Clark-Rouire 12  Final
Barber (10)
Walker Final
Yan (9)
Schneider Final
Bear (10)
Holland Final
Quinn (10)
Han Final
Stiksma (10)
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan Final
Roberge (EE)
Ferland Final
Bedard (7)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI Final
RUS (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR2 -- Fri, Nov 22 -- 3:30pm MT
Hamilton 5th
Quiang
Cherry 6th
Haochen
Harty 6th
Egger
van Amsterdam 4th
Jiahong
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm PT
Steinke Final
Norman (4)
Dusseault Final
Guo (6)
Veiner Final
Ma (7)
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm ET
Grabowski  
Casper  
Murray  
Tuma  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL Final
FIN 11  (8)
HUN Final
SVK (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curlers Corner Autumn Gold Curling Classic -- A Event

Oct 6 - 9, 2017
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Jennifer Jones
1
Fri 9:30am
Loser to 31
SCORES
  [1]
Jennifer Jones
Holly Scott
Darcy Robertson
3
Fri 5:15pm
Loser to 46
SCORES
  [17]
Darcy Robertson
1
Fri 9:30am
Loser to 31
SCORES
  [2]
Darcy Robertson
Daniela Jentsch
Kerri Einarson
5
Sat 9:00am
Loser to 51
SCORES
  [25]
Kelsey Rocque
1
Fri 9:30am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Kerri Einarson
Kristen Streifel
Kelsey Rocque
Kelsey Rocque
3
Fri 5:15pm
Loser to 45
SCORES
  [18]
1
Fri 9:30am
Loser to 32
SCORES
  [4]
Kelsey Rocque
Sherry Anderson
Val Sweeting
7
Sat 4:30pm
Loser to 54
SCORES
  [29]
1
Fri 9:30am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Val Sweeting
Qualifier
Jessie Hunkin
Cory Christensen
3
Fri 5:15pm
Loser to 44
SCORES
  [19]
Cory Christensen
1
Fri 9:30am
Loser to 33
SCORES
  [6]
Cory Christensen
Rhonda Varnes
Casey Scheidegger
Casey Scheidegger
5
Sat 9:00am
Loser to 48
SCORES
  [26]
1
Fri 9:30am
Loser to 34
SCORES
  [7]
Casey Scheidegger
Amber Holland
Casey Scheidegger
Nina Roth
3
Fri 5:15pm
Loser to 43
SCORES
  [20]
1
Fri 9:30am
Loser to 34
SCORES
  [8]
Nina Roth
Jodi Marthaller
Rachel Homan
2
Fri 1:15pm
Loser to 35
SCORES
  [9]
Rachel Homan
Kayla Skrlik
Diane Gushulak
4
Fri 9:00pm
Loser to 42
SCORES
  [21]
Rachel Homan
2
Fri 1:15pm
Loser to 35
SCORES
  [10]
Diane Gushulak
Un-Chi Gim
Jamie Sinclair
6
Sat 12:45pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Chelsea Carey
2
Fri 1:15pm
Loser to 36
SCORES
  [11]
Jamie Sinclair
Geri-Lynn Ramsay
Chelsea Carey
Chelsea Carey
4
Fri 9:00pm
Loser to 41
SCORES
  [22]
2
Fri 1:15pm
Loser to 36
SCORES
  [12]
Chelsea Carey
Selena Sturmay
Allison Flaxey
8
Sat 8:15pm
Loser to 56
SCORES
  [30]
2
Fri 1:15pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Holly Donaldson
Qualifier
Holly Donaldson
Briane Meilleur
4
Fri 9:00pm
Loser to 40
SCORES
  [23]
Briane Meilleur
2
Fri 1:15pm
Loser to 37
SCORES
  [14]
Briane Meilleur
Stefanie Lawton
Nadine Scotland
Michelle Englot
6
Sat 12:45pm
Loser to 50
SCORES
  [28]
2
Fri 1:15pm
Loser to 38
SCORES
  [15]
Michelle Englot
Ashley Howard
Nadine Scotland
Nadine Scotland
4
Fri 9:00pm
Loser to 39
SCORES
  [24]
2
Fri 1:15pm
Loser to 38
SCORES
  [16]
Nadine Scotland
Nancy Martin

Curling Scores

M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 3:30pm PT
Shuster 2nd
Sturmay
McEwen 2nd
Morris
Jacobs 2nd
Wood
Calvert  
Cotter  
Gushue 2nd
Dangerfield
Epping 2nd
Geall
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Nov 22 -- 5:30pm AT
Mattatall Final
Brothers (8)
Power 8th
Hilliard
Jones Final
Ferguson (3)
Flanagan Final
Myketyn-Driscoll (6)
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 1:00pm MT
Sturmay Final
Just (8)
Galusha Final
Zingel (8)
Clark-Rouire 12  Final
Barber (10)
Walker Final
Yan (9)
Schneider Final
Bear (10)
Holland Final
Quinn (10)
Han Final
Stiksma (10)
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan Final
Roberge (EE)
Ferland Final
Bedard (7)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI Final
RUS (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR2 -- Fri, Nov 22 -- 3:30pm MT
Hamilton 5th
Quiang
Cherry 6th
Haochen
Harty 6th
Egger
van Amsterdam 4th
Jiahong
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm PT
Steinke Final
Norman (4)
Dusseault Final
Guo (6)
Veiner Final
Ma (7)
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm ET
Grabowski  
Casper  
Murray  
Tuma  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL Final
FIN 11  (8)
HUN Final
SVK (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑