World Curling Report

Curling Scores

M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 12:00pm PT
Muyres Final
Joanisse (5)
Wenzek Final
Dunstone (6)
Bottcher Final
Tardi (8)
Mouat Final
Montgomery (7)
Koe Final
Whyte (8)
Gunnlaugson Final
Jackson 10  (EE)
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 1:00pm MT
Sturmay Final
Just (8)
Galusha Final
Zingel (8)
Clark-Rouire 10  10th
Barber
Walker 10th
Yan
Schneider 10th
Bear
Holland 10th
Quinn
Han 9th
Stiksma
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan Final
Roberge (EE)
Ferland Final
Bedard (7)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI Final
RUS (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm PT
Steinke 5th
Norman
Dusseault 6th
Guo
Veiner 5th
Ma
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm ET
Grabowski  
Casper  
Murray  
Tuma  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL Final
FIN 11  (8)
HUN Final
SVK (EE)
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR2 -- Fri, Nov 22 -- 3:30pm MT
Hamilton 2nd
Quiang
Cherry 2nd
Haochen
Harty 2nd
Egger
van Amsterdam 2nd
Jiahong
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Dairy Farmers of Ontario Tankard - Qualifier B -- SFM

Jan 12 - 14, 2018
Rank Team SFM Value OOM Points
31.  Maus, Codey 0.200 199.868
42.  Bice, Mark 0.200 175.540
47.  Tuck Jr., Wayne 0.200 156.770
53.  Krell, Richard 0.150 129.540
96.  Allen, Steve 0.150 60.184
102.  Retchless, Rob 0.100 58.156
103.  Ferris, Pat 0.100 57.309
119.  Dickie, Ian 0.100 43.161
130.  Frans, Joe 0.100 38.484
136.  Kelly, Dale 0.100 35.051
164.  Shane, Daryl 0.100 24.379
200.  Van Ymeren, Craig 0.100 18.351
Teams Total: 1.600
Purse Factor: 1.000
Teams Factor: 0.875
Teams Scale: 2.000
Importance Factor: 1.000
Strength of Field: 2.800

Curling Scores

M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 12:00pm PT
Muyres Final
Joanisse (5)
Wenzek Final
Dunstone (6)
Bottcher Final
Tardi (8)
Mouat Final
Montgomery (7)
Koe Final
Whyte (8)
Gunnlaugson Final
Jackson 10  (EE)
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 1:00pm MT
Sturmay Final
Just (8)
Galusha Final
Zingel (8)
Clark-Rouire 10  10th
Barber
Walker 10th
Yan
Schneider 10th
Bear
Holland 10th
Quinn
Han 9th
Stiksma
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan Final
Roberge (EE)
Ferland Final
Bedard (7)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI Final
RUS (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm PT
Steinke 5th
Norman
Dusseault 6th
Guo
Veiner 5th
Ma
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm ET
Grabowski  
Casper  
Murray  
Tuma  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL Final
FIN 11  (8)
HUN Final
SVK (EE)
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR2 -- Fri, Nov 22 -- 3:30pm MT
Hamilton 2nd
Quiang
Cherry 2nd
Haochen
Harty 2nd
Egger
van Amsterdam 2nd
Jiahong
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑