Curling Scores

W: Nutrien Ag Solutions Western Showdown
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Fri, Dec 8 -- 5:45pm CT
Huerlimann Final
Holland 10  (5) Watch Live Curling!
Peterson 7th
Skrlik  Watch Live Curling!
Schwaller 7th
Duncan  Watch Live Curling!
Galusha Final
Englot (6) Watch Live Curling!
Kim 7th
Han  Watch Live Curling!
Gim 6th
Campbell  Watch Live Curling!
M: Nutrien Ag Solutions Western Showdown
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Fri, Dec 8 -- 2:30pm CT
Edin Final
Schneider (8) Watch Live Curling!
Mooibroek Final
Brunner (8) Watch Live Curling!
Park Final
Bonot (8) Watch Live Curling!
Calvert Final
deConinck Smith (7) Watch Live Curling!
M: World Mixed Doubles Qualification Event 2023
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Thu, Dec 7 -- 10:00am GMT
Finland Final
New Zealand (EE)
China Final
Hungary (7)
D: Penticton Mixed Doubles
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 8 -- 3:45pm PT
Tran/Sluc Final
Mall/Meis (7)
Trim/van 8th
Curt/Feen
Vand/Luca 8th
Barb/Heid
Thor/Lare Final
Bure/Stra (8)
Prat/Prat 10  Final
Birr/Birr (7)
M: Superstore Monctonian Challenge
Moncton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 8 -- 8:00pm AT
Manuel 7th
Smith
Thompson 7th
Arsenault
Small 6th
Jones
Eldridge 7th
Grattan
Skanes Final
Hanson (6)
W: Bogside Cup
Montague, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 8 -- 8:00pm AT
Christianson 6th
White
Black Final
Arsenault-Bishop (4)
Adams-Moss 6th
Ferguson
Quillian 6th
Blades
M: Everest Canadian Senior Championships
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 17 -- Fri, Dec 8 -- 2:00pm PT
YK (Miller) Final
NU (Mackey) (7)
ON (Cochrane) Final
NONT (Rosengren) (8)
NT (Vanthuyne) Final
AB (Pahl) (EE)
M: Aberdeen Classic
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 8 -- 8:00pm GMT
Kapp Final
Iseli (7)
Muirhead Final
Craik (7)
Gosgens Final
Carson (7)
Paul Final
Harstad (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Oberstdorf International Mixed Doubles Cup -- Round-Robin

Sep 6 - 9, 2018
Pool A
Paulova/Paul
Prague, CZE
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Heiss/Muskatewitz
Fuessen, GER
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Gertsch/Gertsch
Duebendorf, SUI
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Biro/Kalocsay
Budapest, HUN
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Schoell/Kampf
Fuessen, GER
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Aitken/Andrews
Stirling, SCO
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Humbert/Borini
Megeve, FRA
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Neznalova/Neznal
Prague, CZE
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wunderlich/Wunderlich
Oberstdorf, GER
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wild/Kupper
Baden, SUI
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Rupp/Wunderlin
Zug, SUI
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Zappone/Gonin
Trentino, ITA
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Schoepp/Schoepp
Garmisch-Partenkirchen, GER
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Turto/Turto
Hyvinkaa, FIN
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Bylina/Nowakowski
Lodz, POL
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Naceradska/Bohac
Prague, CZE
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Heldin/Lindstroem
Uppsala, SWE
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kapp/Kapp
Fuessen, GER
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Devaux/Devaux
Baden, SUI
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Regza/Regza
RÄ«ga, LAT
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Sep 7, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Paulova/Paul Gertsch/Gertsch 14-0    Final (6)
2 Schoell/Kampf Biro/Kalocsay 6-10    Final (7)
3 Aitken/Andrews Wunderlich/Wunderlich 9-3    Final (8)
4 Neznalova/Neznal Humbert/Borini 7-4    Final (8)
Fri, Sep 7, 18 10:15 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Turto/Turto Schoepp/Schoepp 4-8    Final (8)
2 Rupp/Wunderlin Zappone/Gonin 6-5    Final (8)
3 Regza/Regza Naceradska/Bohac 1-10    Final (7)
4 Devaux/Devaux Heldin/Lindstroem 4-11    Final (7)
Fri, Sep 7, 18 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Wunderlich/Wunderlich Neznalova/Neznal 3-6    Final (8)
2 Aitken/Andrews Wild/Kupper 16-2    Final (6)
3 Gertsch/Gertsch Schoell/Kampf 9-7    Final (8)
4 Paulova/Paul Heiss/Muskatewitz 7-6    Final (8)
Fri, Sep 7, 18 02:45 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Naceradska/Bohac Devaux/Devaux 7-4    Final (8)
2 Regza/Regza Kapp/Kapp 5-7    Final (7)
3 Schoepp/Schoepp Rupp/Wunderlin 2-9    Final (7)
4 Turto/Turto Bylina/Nowakowski 7-6    Final (8)
Fri, Sep 7, 18 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Biro/Kalocsay Paulova/Paul 3-6    Final (7)
2 Gertsch/Gertsch Heiss/Muskatewitz 6-7    Final (8)
3 Humbert/Borini Aitken/Andrews 9-6    Final (8)
4 Wunderlich/Wunderlich Wild/Kupper 9-3    Final (7)
Fri, Sep 7, 18 07:15 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Zappone/Gonin Turto/Turto 11-4    Final (7)
2 Schoepp/Schoepp Bylina/Nowakowski 8-4    Final (7)
3 Heldin/Lindstroem Regza/Regza 7-3    Final (6)
4 Naceradska/Bohac Kapp/Kapp 8-4    Final (7)
Sat, Sep 8, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Neznalova/Neznal Aitken/Andrews 10-12    Final (8)
2 Wild/Kupper Humbert/Borini 4-6    Final (8)
3 Schoell/Kampf Paulova/Paul 6-7    Final (8)
4 Heiss/Muskatewitz Biro/Kalocsay 11-5    Final (7)
Sat, Sep 8, 18 10:15 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Devaux/Devaux Regza/Regza 7-6    Final (8)
2 Kapp/Kapp Heldin/Lindstroem 5-7    Final (8)
3 Rupp/Wunderlin Turto/Turto 10-4    Final (7)
4 Bylina/Nowakowski Zappone/Gonin 2-9    Final (8)
Sat, Sep 8, 18 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Heiss/Muskatewitz Schoell/Kampf 8-6    Final (8)
2 Biro/Kalocsay Gertsch/Gertsch 3-12    Final (7)
3 Wild/Kupper Neznalova/Neznal 7-6    Final (8)
4 Humbert/Borini Wunderlich/Wunderlich 6-8    Final (8)
Sat, Sep 8, 18 02:45 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Bylina/Nowakowski Rupp/Wunderlin 4-6    Final (7)
2 Zappone/Gonin Schoepp/Schoepp 7-5    Final (8)
3 Kapp/Kapp Devaux/Devaux 8-4    Final (7)
4 Heldin/Lindstroem Naceradska/Bohac 4-6    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Nutrien Ag Solutions Western Showdown
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Fri, Dec 8 -- 5:45pm CT
Huerlimann Final
Holland 10  (5) Watch Live Curling!
Peterson 7th
Skrlik  Watch Live Curling!
Schwaller 7th
Duncan  Watch Live Curling!
Galusha Final
Englot (6) Watch Live Curling!
Kim 7th
Han  Watch Live Curling!
Gim 6th
Campbell  Watch Live Curling!
M: Nutrien Ag Solutions Western Showdown
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Fri, Dec 8 -- 2:30pm CT
Edin Final
Schneider (8) Watch Live Curling!
Mooibroek Final
Brunner (8) Watch Live Curling!
Park Final
Bonot (8) Watch Live Curling!
Calvert Final
deConinck Smith (7) Watch Live Curling!
M: World Mixed Doubles Qualification Event 2023
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Thu, Dec 7 -- 10:00am GMT
Finland Final
New Zealand (EE)
China Final
Hungary (7)
D: Penticton Mixed Doubles
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 8 -- 3:45pm PT
Tran/Sluc Final
Mall/Meis (7)
Trim/van 8th
Curt/Feen
Vand/Luca 8th
Barb/Heid
Thor/Lare Final
Bure/Stra (8)
Prat/Prat 10  Final
Birr/Birr (7)
M: Superstore Monctonian Challenge
Moncton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 8 -- 8:00pm AT
Manuel 7th
Smith
Thompson 7th
Arsenault
Small 6th
Jones
Eldridge 7th
Grattan
Skanes Final
Hanson (6)
W: Bogside Cup
Montague, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 8 -- 8:00pm AT
Christianson 6th
White
Black Final
Arsenault-Bishop (4)
Adams-Moss 6th
Ferguson
Quillian 6th
Blades
M: Aberdeen Classic
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 8 -- 8:00pm GMT
Kapp Final
Iseli (7)
Muirhead Final
Craik (7)
Gosgens Final
Carson (7)
Paul Final
Harstad (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Fujisawa wins Western Showdown Opener

Fujisawa wins Western Showdown Opener

Japan's Satsuki Fujisawa (photo: Anil Mungal, GSOC) won 7-4 over Kayla Skrlik of Calgary, streamed live from the Nutrien Ag Solutions Western Showdown where every game is available through CurlingZone's Youtube channel.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑