World Curling Report

Curling Scores

W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Sep 27 -- 8:30am AT
Black Final
Ladouceur (5)
Brothers Final
Birt (7)
M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Sep 27 -- 8:30am AT
Stevens 10th
Thompson
: Sutherland Womens Trial Curling Event
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Sep 26 -- 8:00pm MT
Mitchell Final
Anderson (7)
Martin Final
Englot (8)
Barber Final
Ackerman (6)
D: Schweizer Cup
Interlaken, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 27 -- 1:30pm CET
Paetz/Michel Final
Perret/Rios (EE)
Rupp/Wunderlin 10  Final
Tirinzoni/Schwarz (5)
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sat, Sep 26 -- 9:00pm CT
Terrick Final
Stobbe (8)
Jensen Final
Gevers (7)
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Sep 27 -- 9:00am CT
Freeman 3rd
McDonald
Johnson 2nd
Olafson
Bijl 3rd
Hamm
Wiebe 2nd
Skog
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curlers Corner Autumn Gold Curling Classic -- A Event

Oct 5 - 8, 2012
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Team Jennifer Jones

D1 - Fri 9:30am
Loser to 31
SCORES
  [1]

Team Jennifer Jones

Jocelyn Peterman

Rachel Homan
D3 - Fri 5:15pm
Loser to 46
SCORES
  [17]
Rachel Homan

D1 - Fri 9:30am
Loser to 31
SCORES
  [2]

Rachel Homan

Krista McCarville

Cheryl Bernard
D5 - Sat 9:00am
Loser to 51
SCORES
  [25]
Cheryl Bernard

D1 - Fri 9:30am
Loser to 32
SCORES
  [3]

Cheryl Bernard

Cathy Auld

Cheryl Bernard

Renee Sonnenberg
D3 - Fri 5:15pm
Loser to 45
SCORES
  [18]

D1 - Fri 9:30am
Loser to 32
SCORES
  [4]

Renee Sonnenberg

Heather Smith

Cathy Overton-Clapham
D7 - Sat 4:30pm
Loser to 54
SCORES
  [29]

D1 - Fri 9:30am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Trish Paulsen
Qualifier

Trish Paulsen

Val Sweeting
D3 - Fri 5:15pm
Loser to 44
SCORES
  [19]
Trish Paulsen

D1 - Fri 9:30am
Loser to 33
SCORES
  [6]

Val Sweeting

Allison Pottinger
Shannon Kleibrink

Stefanie Lawton
D5 - Sat 9:00am
Loser to 48
SCORES
  [26]

D1 - Fri 9:30am
Loser to 34
SCORES
  [7]

Stefanie Lawton

Cassie Potter

Shannon Kleibrink

Shannon Kleibrink
D3 - Fri 5:15pm
Loser to 43
SCORES
  [20]

D1 - Fri 9:30am
Loser to 34
SCORES
  [8]

Shannon Kleibrink

Barb Spencer

Heather Nedohin

D2 - Fri 1:15pm
Loser to 35
SCORES
  [9]

Heather Nedohin

Lisa Eyamie

Laura Crocker
D4 - Fri 9:00pm
Loser to 42
SCORES
  [21]
Heather Nedohin

D2 - Fri 1:15pm
Loser to 35
SCORES
  [10]

Jessie Kaufman

Jessie Kaufman

Crystal Webster
D6 - Sat 12:45pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Heather Nedohin

D2 - Fri 1:15pm
Loser to 36
SCORES
  [11]

Andrea Crawford

Andrea Crawford

Michele Jaeggi

Michele Jaeggi
D4 - Fri 9:00pm
Loser to 41
SCORES
  [22]

D2 - Fri 1:15pm
Loser to 36
SCORES
  [12]

Michele Jaeggi

Amber Holland

Sherry Middaugh
D8 - Sat 8:15pm
Loser to 56
SCORES
  [30]

D2 - Fri 1:15pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Sherry Middaugh
Qualifier

Kerry Galusha

Kelly Scott
D4 - Fri 9:00pm
Loser to 40
SCORES
  [23]
Sherry Middaugh

D2 - Fri 1:15pm
Loser to 37
SCORES
  [14]

Tracy Fleury

Tracy Fleury
Sherry Middaugh

Chelsea Carey
D6 - Sat 12:45pm
Loser to 50
SCORES
  [28]

D2 - Fri 1:15pm
Loser to 38
SCORES
  [15]

Chelsea Carey

Leslie Rogers

Chelsea Carey

Bingyu Wang
D4 - Fri 9:00pm
Loser to 39
SCORES
  [24]

D2 - Fri 1:15pm
Loser to 38
SCORES
  [16]

Amy Nixon

Amy Nixon

Curling Scores

W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Sep 27 -- 8:30am AT
Black Final
Ladouceur (5)
Brothers Final
Birt (7)
M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Sep 27 -- 8:30am AT
Stevens 10th
Thompson
: Sutherland Womens Trial Curling Event
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Sep 26 -- 8:00pm MT
Mitchell Final
Anderson (7)
Martin Final
Englot (8)
Barber Final
Ackerman (6)
D: Schweizer Cup
Interlaken, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 27 -- 1:30pm CET
Paetz/Michel Final
Perret/Rios (EE)
Rupp/Wunderlin 10  Final
Tirinzoni/Schwarz (5)
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sat, Sep 26 -- 9:00pm CT
Terrick Final
Stobbe (8)
Jensen Final
Gevers (7)
J: Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Sep 27 -- 9:00am CT
Freeman 3rd
McDonald
Johnson 2nd
Olafson
Bijl 3rd
Hamm
Wiebe 2nd
Skog
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Cameron's Brewing Playoffs Now Underway

Cameron's Brewing Playoffs Now Underway

The playoffs are set at the Cameron's Brewing Mixed Doubles as Lisa Weagle/John Epping (photo by Anil Mungal) play Maddy Warriner/Charlie Richard and Jennifer Jones/Brent Laing take on Adrienne Belliveau/Jordan McNamara this morning.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑