World Curling Report

Curling Scores

M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 15 -- 4:30pm MT
Sturmay Final
Wenzek (6)
Vavrek Final
Tardi (7)
Maerki Final
Howard (7)
Appelman Final
Geall (4)
Hamilton Final
Park (8)
Kanda 9th
Ma
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 15 -- 4:30pm MT
Rocque Final
Carey (7)
Wilson Final
Wark (7)
Fujisawa 8th
Wang
Berlando 8th
Brown
Kalk Final
Sturmay (6)
Skrlik 8th
Guo
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Corbett Final
Deruelle (7)
Krell Final
Willsey (6)
Ainsley Final
Tippin (6)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Fri, Nov 15 -- 8:30pm AT
Ouellette 5th
Steele
Violette 5th
Skanes
Thompson 5th
Symonds
Jones 5th
Smith
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 6:15pm ET
Manson Final
Palanuik (7)
Ector 8th
Chung
Libbus 9th
Molberg
Lozinsky Final
Cheung (7)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 4:15pm MT
Yamuch Final
Hlushak (7)
Sawiak Final
Pollard (6)
Davies Final
Nedohin (6)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Kurina 10  Final
Kelba (7)
Snider Final
Kiist (6)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Baute Final
Wedge (6)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 12:15pm MT
Vincent Final
Cinnamon (4)
Bakker 7th
Bevan-Stewart
Wytrychowski Final
Hartwell (5)
Lepine Final
Molberg (4)
Crough 10  Final
Bain (6)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- A Event

Jan 7 - 10, 2016
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Binia Feltscher
1
Thu 5:30pm
Loser to 31
SCORES
  [1]
Binia Feltscher
Evita Regza
Lauren Gray
3
Fri 8:30am
Loser to 41
SCORES
  [17]
Binia Feltscher
1
Thu 5:30pm
Loser to 31
SCORES
  [2]
Michele Jaeggi
Michele Jaeggi
Lene Nielsen
5
Fri 1:30pm
Loser to 51
SCORES
  [25]
EunJung Kim
1
Thu 5:30pm
Loser to 32
SCORES
  [3]
Ursi Hegner
Ursi Hegner
EunJung Kim
Marine Gauchat
3
Fri 8:30am
Loser to 42
SCORES
  [18]
1
Thu 5:30pm
Loser to 32
SCORES
  [4]
EunJung Kim
EunJung Kim
Anna Hasselborg
8
Sat 8:30am
Loser to 56
SCORES
  [29]
1
Thu 5:30pm
Loser to 33
SCORES
  [5]
Anna Hasselborg
Qualifier
Tanja Santschi
Satsuki Fujisawa
3
Fri 8:30am
Loser to 39
SCORES
  [19]
Anna Hasselborg
1
Thu 5:30pm
Loser to 33
SCORES
  [6]
Satsuki Fujisawa
Daniela Driendl
Silvana Tirinzoni
Jamie Sinclair
5
Fri 1:30pm
Loser to 50
SCORES
  [26]
1
Thu 5:30pm
Loser to 34
SCORES
  [7]
Julia Portunova
Julia Portunova
Silvana Tirinzoni
Gina Aitken
3
Fri 8:30am
Loser to 40
SCORES
  [20]
1
Thu 5:30pm
Loser to 34
SCORES
  [8]
Silvana Tirinzoni
Silvana Tirinzoni
Alina Paetz
2
Thu 8:00pm
Loser to 35
SCORES
  [9]
Alina Paetz
Oona Kauste
Cissi Ostlund
4
Fri 11:00am
Loser to 45
SCORES
  [21]
Melanie Barbezat
2
Thu 8:00pm
Loser to 35
SCORES
  [10]
Melanie Barbezat
Melanie Barbezat
Elena Stern
6
Fri 5:00pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Ayumi Ogasawara
2
Thu 8:00pm
Loser to 36
SCORES
  [11]
Elena Stern
Eve Muirhead
Ayumi Ogasawara
Ayumi Ogasawara
4
Fri 11:00am
Loser to 46
SCORES
  [22]
2
Thu 8:00pm
Loser to 36
SCORES
  [12]
Ayumi Ogasawara
Madeleine Dupont
Anna Sidorova
8
Sat 8:30am
Loser to 54
SCORES
  [30]
2
Thu 8:00pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Anna Sidorova
Qualifier
Isabelle Maillard
Nina Roth
4
Fri 11:00am
Loser to 43
SCORES
  [23]
Anna Sidorova
2
Thu 8:00pm
Loser to 37
SCORES
  [14]
Nina Roth
Lisa Gisler
Anna Sidorova
Andrea Schoepp
6
Fri 5:00pm
Loser to 48
SCORES
  [28]
2
Thu 8:00pm
Loser to 38
SCORES
  [15]
Hannah Fleming
Hannah Fleming
Hannah Fleming
Jana Stritt
4
Fri 11:00am
Loser to 44
SCORES
  [24]
2
Thu 8:00pm
Loser to 38
SCORES
  [16]
Margaretha Sigfridsson
Margaretha Sigfridsson

Curling Scores

M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 15 -- 4:30pm MT
Sturmay Final
Wenzek (6)
Vavrek Final
Tardi (7)
Maerki Final
Howard (7)
Appelman Final
Geall (4)
Hamilton Final
Park (8)
Kanda 9th
Ma
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 15 -- 4:30pm MT
Rocque Final
Carey (7)
Wilson Final
Wark (7)
Fujisawa 8th
Wang
Berlando 8th
Brown
Kalk Final
Sturmay (6)
Skrlik 8th
Guo
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Corbett Final
Deruelle (7)
Krell Final
Willsey (6)
Ainsley Final
Tippin (6)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Fri, Nov 15 -- 8:30pm AT
Ouellette 5th
Steele
Violette 5th
Skanes
Thompson 5th
Symonds
Jones 5th
Smith
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 6:15pm ET
Manson Final
Palanuik (7)
Ector 8th
Chung
Libbus 9th
Molberg
Lozinsky Final
Cheung (7)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 4:15pm MT
Yamuch Final
Hlushak (7)
Sawiak Final
Pollard (6)
Davies Final
Nedohin (6)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Kurina 10  Final
Kelba (7)
Snider Final
Kiist (6)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 6:00pm ET
Baute Final
Wedge (6)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 12:15pm MT
Vincent Final
Cinnamon (4)
Bakker 7th
Bevan-Stewart
Wytrychowski Final
Hartwell (5)
Lepine Final
Molberg (4)
Crough 10  Final
Bain (6)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑