World Curling Report

Curling Scores

M: USA Senior Men's National Championship
Fairbanks, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Feb 20 -- 12:00am ET
Schiestel 8th
Wright
Sormunen Final
Carothers (7)
Erickson 8th
Heier
Halliday 8th
Larway 10 
: GNCC Mixed Championship
Rochester, NY
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Feb 20 -- 4:00pm ET
Prohaska  
Mooney  
Casper  
Shaw  
Pulli  
Marasciulo  
W: USA Senior Women's National Championship
Fairbanks, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Thu, Feb 20 -- 4:30pm AKT
Smith  
Dukes  
Lank  
Aubrey  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Mixed Doubles Sochi -- Round-Robin

Nov 8 - 11, 2018
Pool A
Moskaleva/Eremin
Moscow, RUS
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Aitken/Andrews
Stirling, SCO
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Strelkova/Bukarov
Moscow, RUS
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Sushkova/Karimov
Tatarstan, RUS
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Fakhurtdinova/Shevchenko
Irkutsk, RUS
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Tkach/Meshkovich
Sochi, RUS
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Eksuzian/Polushvaiko
Sochi, RUS
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Biktimirova/Gadzhikhanov
Moscow, RUS
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Denisenko/Lysakov
Irkutsk, RUS
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Stirling/Kingan
Dumfries , SCO
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Sanchirova/Sokolov
Novosibirsk, RUS
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Abramova/Abramov
Moscow, RUS
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Komarova/Goryachev
Moscow, RUS
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Fowler/Fowler
London, ENG
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Venevtseva/Groshev
Krasnoyarsk, RUS
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Antonova/Manasevich
St. Petersburg, RUS
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Vasileva/Shloido
Moscow, RUS
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Poletaeva/Volkov
Sochi, RUS
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Ignatenko/Glukhov
Sochi, RUS
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Perret/Rios
Glarus, SUI
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Steksova/Surovov
Dmitrov, RUS
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Telnova/Puzanov
Moscow, RUS
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Trukhina/Dudov
Irkutsk, RUS
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Komleva/Isak
Krasnoyarsk, RUS
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Nov 8, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Sushkova/Karimov Fakhurtdinova/Shevchenko 7-6    Final (8)
B Tkach/Meshkovich Aitken/Andrews 7-9    Final (8)
C Strelkova/Bukarov Moskaleva/Eremin 6-7    Final (8)
D Sanchirova/Sokolov Eksuzian/Polushvaiko 5-7    Final (8)
E Biktimirova/Gadzhikhanov Denisenko/Lysakov 6-8    Final (8)
F Stirling/Kingan Abramova/Abramov 7-5    Final (7)
Thu, Nov 8, 18 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Vasileva/Shloido Venevtseva/Groshev 5-8    Final (7)
B Antonova/Manasevich Fowler/Fowler 4-10    Final (7)
C Poletaeva/Volkov Komarova/Goryachev 2-11    Final (6)
D Ignatenko/Glukhov Steksova/Surovov 9-5    Final (7)
E Trukhina/Dudov Komleva/Isak 9-8    Final (8)
F Perret/Rios Telnova/Puzanov 11-7    Final (8)
Fri, Nov 9, 18 01:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Denisenko/Lysakov Sanchirova/Sokolov 11-1    Final (6)
B Abramova/Abramov Biktimirova/Gadzhikhanov 3-10    Final (6)
C Eksuzian/Polushvaiko Stirling/Kingan 11-4    Final (7)
D Aitken/Andrews Sushkova/Karimov 11-2    Final (7)
E Moskaleva/Eremin Tkach/Meshkovich 14-0    Final (6)
F Fakhurtdinova/Shevchenko Strelkova/Bukarov 7-8    Final (EE)
Fri, Nov 9, 18 04:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Komleva/Isak Ignatenko/Glukhov 3-11    Final (7)
B Telnova/Puzanov Trukhina/Dudov 6-7    Final (8)
C Steksova/Surovov Perret/Rios 4-6    Final (8)
D Fowler/Fowler Vasileva/Shloido 12-0    Final (6)
E Komarova/Goryachev Antonova/Manasevich 9-3    Final (7)
F Venevtseva/Groshev Poletaeva/Volkov 11-5    Final (7)
Fri, Nov 9, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Tkach/Meshkovich Fakhurtdinova/Shevchenko 4-10    Final (7)
B Sushkova/Karimov Strelkova/Bukarov 5-6    Final (EE)
C Moskaleva/Eremin Aitken/Andrews 6-5    Final (8)
D Biktimirova/Gadzhikhanov Eksuzian/Polushvaiko 6-7    Final (8)
E Sanchirova/Sokolov Stirling/Kingan 6-10    Final (7)
F Abramova/Abramov Denisenko/Lysakov 1-12    Final (7)
Fri, Nov 9, 18 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Antonova/Manasevich Venevtseva/Groshev 5-7    Final (8)
B Vasileva/Shloido Poletaeva/Volkov 7-4    Final (7)
C Komarova/Goryachev Fowler/Fowler 10-5    Final (7)
D Trukhina/Dudov Steksova/Surovov 6-7    Final (8)
E Ignatenko/Glukhov Perret/Rios 9-8    Final (EE)
F Telnova/Puzanov Komleva/Isak 8-2    Final (7)
Sat, Nov 10, 18 01:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Sanchirova/Sokolov Abramova/Abramov 8-5    Final (7)
B Denisenko/Lysakov Eksuzian/Polushvaiko 3-7    Final (7)
C Stirling/Kingan Biktimirova/Gadzhikhanov 5-7    Final (7)
D Sushkova/Karimov Moskaleva/Eremin 2-9    Final (7)
E Aitken/Andrews Fakhurtdinova/Shevchenko 7-4    Final (8)
F Strelkova/Bukarov Tkach/Meshkovich 9-4    Final (7)
Sat, Nov 10, 18 04:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Ignatenko/Glukhov Telnova/Puzanov 8-3    Final (7)
B Komleva/Isak Steksova/Surovov 6-12    Final (7)
C Perret/Rios Trukhina/Dudov 11-4    Final (7)
D Vasileva/Shloido Komarova/Goryachev 4-14    Final (6)
E Fowler/Fowler Venevtseva/Groshev 7-6    Final (7)
F Poletaeva/Volkov Antonova/Manasevich 9-10    Final (EE)
Sat, Nov 10, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Strelkova/Bukarov Aitken/Andrews 2-8    Final (7)
B Tkach/Meshkovich Sushkova/Karimov 4-9    Final (7)
C Fakhurtdinova/Shevchenko Moskaleva/Eremin 2-10    Final (6)
D Stirling/Kingan Denisenko/Lysakov 10-2    Final (6)
E Biktimirova/Gadzhikhanov Sanchirova/Sokolov 7-3    Final (7)
F Eksuzian/Polushvaiko Abramova/Abramov 11-4    Final (7)
Sat, Nov 10, 18 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Poletaeva/Volkov Fowler/Fowler 0-17    Final (6)
B Antonova/Manasevich Vasileva/Shloido 6-5    Final (8)
C Venevtseva/Groshev Komarova/Goryachev 2-7    Final (7)
D Perret/Rios Komleva/Isak 11-5    Final (7)
E Trukhina/Dudov Ignatenko/Glukhov 5-9    Final (6)
F Steksova/Surovov Telnova/Puzanov 7-10    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: USA Senior Men's National Championship
Fairbanks, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Feb 20 -- 12:00am ET
Schiestel 8th
Wright
Sormunen Final
Carothers (7)
Erickson 8th
Heier
Halliday 8th
Larway 10 
: GNCC Mixed Championship
Rochester, NY
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Feb 20 -- 4:00pm ET
Prohaska  
Mooney  
Casper  
Shaw  
Pulli  
Marasciulo  
W: USA Senior Women's National Championship
Fairbanks, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Thu, Feb 20 -- 4:30pm AKT
Smith  
Dukes  
Lank  
Aubrey  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑