Curling Scores

: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 12:00pm MT
Jackson 10  Final
Dieckelt (6)
Plett 7th
Shannon
Minshull 7th
Molberg
Northwood 6th
Johnston
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 3:00pm ET
Yarmuch 3rd
Thomas
Whittmire 3rd
Matter
Burton 3rd
Donaldson
Fleger 2nd
Whitbread
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 11:30am ET
Strang Final
McEachren (7)
Schut Final
Mosher (6)
Kavanaugh Final
MacIsaac (8)
Snow Final
Weagle (6)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 6:00pm ET
Kiist  
Burton  
Perozak  
Cheung  
Wipf  
Chung  
Wright  
Davies  
M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm MT
Gedak  
Wills  
Vollman  
Howard  
Zuravloff  
Behm  
Gamble  
Kleiter  
Knapp  
Bryden  
Woloschuk  
Deis  
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15am MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Anita Cochrane Memorial Junior Men -- Round-Robin

Sep 21 - 23, 2018
Pool A
Erik Colwell
Vernon, BC
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Mitchell Kopytko
Kamloops, BC
0.750  0-0  0-0  1-0  1-0  0-0 
Jackson Marshall
Parksville, BC
0.750  1-0  0-0  1-0  0-0  1-0 
Dawson Ballard
Coquitlam, BC
0.500  1-0  0-0  0-1  0-1  0-0 
Bryan Yamada
Kamloops, BC
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Preston Ballard
, BC
0.000  0-0  0-2  0-1  0-0  0-1 
Pool B
Brayden Carpenter
New Westminster, BC
0.750  0-0  0-0  1-0  0-0  0-0 
Johnson Tao
Richmond, BC
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Tyler Tardi
Langley, BC
0.750  0-0  0-0  1-0  0-0  0-0 
Alex Duncan-Wu
New Westminster , BC
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Gabriel Kwok
Richmond, BC
0.250  0-0  0-0  0-1  0-0  0-0 
Nicholas Umbach
Langley, BC
0.250  0-0  0-0  0-1  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Sep 21, 18 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Brayden Carpenter Nicholas Umbach 5-4    Final (8)
2 Tyler Tardi Johnson Tao 5-7    Final (7)
3 Dawson Ballard Preston Ballard 8-2    Final (5)
5 Gabriel Kwok Alex Duncan-Wu 0-9    Final (4)
Fri, Sep 21, 18 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Mitchell Kopytko Erik Colwell 3-9    Final (6)
2 Jackson Marshall Bryan Yamada 8-4    Final (7)
Fri, Sep 21, 18 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Tyler Tardi Nicholas Umbach 7-0    Final (4)
4 Brayden Carpenter Alex Duncan-Wu 4-0    Final (3)
6 Johnson Tao Gabriel Kwok 8-1    Final (5)
Fri, Sep 21, 18 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Dawson Ballard Erik Colwell 7-2    Final (5)
3 Mitchell Kopytko Bryan Yamada 6-0    Final (4)
6 Preston Ballard Jackson Marshall 2-9    Final (5)
Sat, Sep 22, 18 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
3 Brayden Carpenter Johnson Tao 4-2    Final (8)
4 Tyler Tardi Gabriel Kwok 7-6    Final (8)
6 Nicholas Umbach Alex Duncan-Wu 6-2    Final (6)
Sat, Sep 22, 18 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Dawson Ballard Jackson Marshall 5-6    Final (EE)
4 Preston Ballard Mitchell Kopytko 5-6    Final (EE)
5 Erik Colwell Bryan Yamada 7-4    Final (8)
Sat, Sep 22, 18 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Nicholas Umbach Gabriel Kwok 3-6    Final (7)
4 Johnson Tao Alex Duncan-Wu 8-3    Final (6)
5 Tyler Tardi Brayden Carpenter 6-3    Final (8)
Sat, Sep 22, 18 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Bryan Yamada Preston Ballard 6-3    Final (5)
4 Erik Colwell Jackson Marshall 7-2    Final (7)
5 Dawson Ballard Mitchell Kopytko 5-7    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 12:00pm MT
Jackson 10  Final
Dieckelt (6)
Plett 7th
Shannon
Minshull 7th
Molberg
Northwood 6th
Johnston
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 3:00pm ET
Yarmuch 3rd
Thomas
Whittmire 3rd
Matter
Burton 3rd
Donaldson
Fleger 2nd
Whitbread
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 11:30am ET
Strang Final
McEachren (7)
Schut Final
Mosher (6)
Kavanaugh Final
MacIsaac (8)
Snow Final
Weagle (6)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 6:00pm ET
Kiist  
Burton  
Perozak  
Cheung  
Wipf  
Chung  
Wright  
Davies  
M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm MT
Gedak  
Wills  
Vollman  
Howard  
Zuravloff  
Behm  
Gamble  
Kleiter  
Knapp  
Bryden  
Woloschuk  
Deis  
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15am MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑