World Curling Report

Curling Scores

M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Nov 16 -- 5:00pm AT
Violette 8th
Schnider
Thomas 8th
Fournier
Manuel 9th
Symonds
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 16 -- 1:00pm MT
Rocque Final
Sherrer (7)
Wilson Final
Guo (8)
Englot Final
Vaughan (8)
Hudyma Final
Daniels (EE)
Silvernagle Final
Richards (8)
Marks Final
Barber (8)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 16 -- 1:00pm MT
Wenzek Final
Meachem (EE)
Vavrek Final
Kanda (6)
Jacques Final
Scoffin (7)
Kang Final
Gempeler (5)
Ruohonen Final
Pahl (7)
Harty Final
Richard (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Sat, Nov 16 -- 4:30pm ET
Horgan 4th
Corbett
Dupuis 4th
Willsey
MacEwan 4th
Wright
Foster  
Hartley  
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M2 -- Sat, Nov 16 -- 8:00pm CET
NOR Final
GER (9)
NED Final
ENG (10)
SWE Final
SUI (9)
DEN Final
RUS (10)
SCO Final
ITA (10)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST Final
RUS (8)
DEN Final
SWE (9)
SCO Final
NOR (10)
SUI Final
GER (10)
CZE Final
LAT (7)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Nov 16 -- 12:30pm MT
Johnston Final
Desormeau (8)
Jacques Final
Northwood (8)
Park Final
Molnar (7)
Finney 13  Final
Dieckelt (6)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Nov 16 -- 8:00pm CET
ITA Final
BLR (9)
FIN Final
HUN 10  (9)
LTU Final
TUR 10  (9)
ESP 10  Final
POL (EE)
ENG 10  Final
SVK (9)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Nov 16 -- 12:45pm MT
Bain Final
Bevan-Stewart (8)
Crough 8th
Lepine
Bakker 8th
Wytrychowski
Cinnamon 8th
Hartwell
Vincent 8th
Molberg
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Nov 16 -- 8:00pm CET
EST Final
WAL (9)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Nov 16 -- 1:00pm ET
Hutchinson Final
Nichols (4)
Belcourt Final
Ferguson (EE)
Dadswell Final
Wedge 12  (4)
Rettinger Final
Gravelle (8)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Nov 16 -- 11:00am ET
Manson 7th
Ector
Libbus 8th
Lozinsky
Palanuik Final
Chung (6)
Molberg 10  Final
Cheung (3)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Yamuch Final
Sawiak (7)
Davies 11  Final
Hlushak (6)
Nedohin 13  Final
Pollard (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

United States 5 and Under Nationals -- Statistics

Feb 22 - 24, 2019

Aro,

Bailey,

Barnes,

Bond,

Brockman,

Carlson,

Fuchihara,

Gau,

Gerlach,

Hackl,

Hadac,

Hallack,

Hampton,

Hipius,

Keval,

Koch,

Lehto,

McKeown,

Mentel,

Moylan,

Parker,

Raju,

Ramm,

Rongstad,

Schmel,

Spoelhof,

Stauber,

Swanson,

Szymanski,

Wagner,

Wong,

Zwick,

Curling Scores

M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Nov 16 -- 5:00pm AT
Violette 8th
Schnider
Thomas 8th
Fournier
Manuel 9th
Symonds
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 16 -- 1:00pm MT
Rocque Final
Sherrer (7)
Wilson Final
Guo (8)
Englot Final
Vaughan (8)
Hudyma Final
Daniels (EE)
Silvernagle Final
Richards (8)
Marks Final
Barber (8)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Nov 16 -- 1:00pm MT
Wenzek Final
Meachem (EE)
Vavrek Final
Kanda (6)
Jacques Final
Scoffin (7)
Kang Final
Gempeler (5)
Ruohonen Final
Pahl (7)
Harty Final
Richard (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Sat, Nov 16 -- 4:30pm ET
Horgan 4th
Corbett
Dupuis 4th
Willsey
MacEwan 4th
Wright
Foster  
Hartley  
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M2 -- Sat, Nov 16 -- 8:00pm CET
NOR Final
GER (9)
NED Final
ENG (10)
SWE Final
SUI (9)
DEN Final
RUS (10)
SCO Final
ITA (10)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST Final
RUS (8)
DEN Final
SWE (9)
SCO Final
NOR (10)
SUI Final
GER (10)
CZE Final
LAT (7)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Nov 16 -- 12:30pm MT
Johnston Final
Desormeau (8)
Jacques Final
Northwood (8)
Park Final
Molnar (7)
Finney 13  Final
Dieckelt (6)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Nov 16 -- 8:00pm CET
ITA Final
BLR (9)
FIN Final
HUN 10  (9)
LTU Final
TUR 10  (9)
ESP 10  Final
POL (EE)
ENG 10  Final
SVK (9)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Nov 16 -- 12:45pm MT
Bain Final
Bevan-Stewart (8)
Crough 8th
Lepine
Bakker 8th
Wytrychowski
Cinnamon 8th
Hartwell
Vincent 8th
Molberg
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Nov 16 -- 8:00pm CET
EST Final
WAL (9)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sat, Nov 16 -- 1:00pm ET
Hutchinson Final
Nichols (4)
Belcourt Final
Ferguson (EE)
Dadswell Final
Wedge 12  (4)
Rettinger Final
Gravelle (8)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Nov 16 -- 11:00am ET
Manson 7th
Ector
Libbus 8th
Lozinsky
Palanuik Final
Chung (6)
Molberg 10  Final
Cheung (3)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Yamuch Final
Sawiak (7)
Davies 11  Final
Hlushak (6)
Nedohin 13  Final
Pollard (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑