World Curling Report

Curling Scores

W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am AT
Breen Final
Power (7)
Moore Final
Jones (6)
Balsdon 10  Final
Flanagan (4)
Pinkney Final
Mattatall (7)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert 5th
Morris
Shuster 4th
Dangerfield
Epping 4th
Cotter
Gushue 4th
Wood
Jacobs 4th
Sturmay
McEwen 5th
Geall
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer 4th
Kaufman
Barker 6th
Kezama
Skrlik 6th
Kalk
Schori 6th
Wang
Howard 5th
Wang
Anderson 6th
Martin
Streifel 6th
Hilker
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm CET
SUI Final
SCO (EE)
RUS Final
SWE (8)
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Thu, Nov 21 -- 6:30pm ET
Chandler Final
Ferland (7)
Munroe Final
Bedard (4)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE Final
SCO (9)
SUI Final
DEN (9)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ESP (EE)
FIN 12  Final
BLR (9)
ISR Final
SVK 10  (10)
LTU Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm ET
Randall  
Murray  
Grabowski  
Tuma  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

ADVICS Cup -- Scores

Aug 9 - 12, 2019

<<<<  >>>>
Fri, Aug 9 -- 7:00pm -- Times shown as Eastern Time (ET) | Switch to WOMEN'S SCORES

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Naomasa Takeda
Nayoro, JPN
     0  0  1  0  2  1  0  2  6  
Junpei Kanda
Tokyo, JPN
   0  2  0  1  0  0  2  0  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Naomasa
Takeda
Third:
No Photo
Kyousuke
Fujii
Second:
No Photo
Tetsuo
Yamaguchi
Lead:
No Photo
Akira
Takeda
Skip:
Player Photo
Junpei
Kanda
Third:
Player Photo
Hiromu
Otani
Second:
Player Photo
Kizuki
Ryokawa
Lead:
Player Photo
Shotaro
Hashimoto


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Jongduk Park
Gangwon, KOR
   1  0  2  0  2  0  0  1  6  
Yusuke Morozumi
Nagano, JPN
     0  2  0  1  0  2  0  0  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Jongduk
Park
Third:
Player Photo
Yoonho
Nam
Second:
No Photo
Minhyeon
Yoo
Lead:
No Photo
Jeongmin
Kim
Skip:
Player Photo
Yusuke
Morozumi
Third:
No Photo
Masaki
Iwai
Second:
No Photo
Ryotaro
Shukuya
Lead:
Player Photo
Kosuke
Morozumi


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Tsuyoshi Yamaguchi
Nagano, JPN
     0  1  0  1  0  1  0  X  3  
Yuta Matsumura
Kitami, JPN
   2  0  3  0  2  0  1  X  8  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Tsuyoshi
Yamaguchi
Third:
Player Photo
Riku
Yanagisawa
Second:
Player Photo
Satoshi
Koizumi
Lead:
Player Photo
Fukuhiro
Ohno
Skip:
Player Photo
Yuta
Matsumura
Third:
Player Photo
Tetsuro
Shimizu
Second:
Player Photo
Yasumasa
Tanida
Lead:
Player Photo
Shinya
Abe


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Daiki Shikano
Kitami, JPN
     0  0  0  1  1  0  1  2  5  
Kei Kamada
Sapporo, JPN
   0  0  3  0  0  1  0  0  4  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Daiki
Shikano
Third:
No Photo
Keisaku
Takada
Second:
No Photo
Ryo
Itsubo
Lead:
No Photo
Takanobu
Yamaura
Fourth:
No Photo
Go
Aoki
Skip:
No Photo
Kei
Kamada
Second:
No Photo
Ayato
Sasaki
Lead:
Player Photo
Kouki
Ogiwara


Show All Draws/Games | Switch to WOMEN'S SCORES

Curling Scores

W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am AT
Breen Final
Power (7)
Moore Final
Jones (6)
Balsdon 10  Final
Flanagan (4)
Pinkney Final
Mattatall (7)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert 5th
Morris
Shuster 4th
Dangerfield
Epping 4th
Cotter
Gushue 4th
Wood
Jacobs 4th
Sturmay
McEwen 5th
Geall
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer 4th
Kaufman
Barker 6th
Kezama
Skrlik 6th
Kalk
Schori 6th
Wang
Howard 5th
Wang
Anderson 6th
Martin
Streifel 6th
Hilker
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm CET
SUI Final
SCO (EE)
RUS Final
SWE (8)
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Thu, Nov 21 -- 6:30pm ET
Chandler Final
Ferland (7)
Munroe Final
Bedard (4)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE Final
SCO (9)
SUI Final
DEN (9)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ESP (EE)
FIN 12  Final
BLR (9)
ISR Final
SVK 10  (10)
LTU Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm ET
Randall  
Murray  
Grabowski  
Tuma  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑