World Curling Report

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady 8th
Reed
Deane Final
Reimer (7)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

KW Fall Classic -- A Event

Sep 20 - 23, 2018
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Eastern Time (ET)
Richard Krell

D1 - Thu 6:30pm
Loser to 15
SCORES
  [1]
Richard Krell

Charlie Richard

D2 - Thu 9:30pm
Loser to 21
SCORES
  [9]
Pat Ferris

Pat Ferris

Pat Ferris

D1 - Thu 6:30pm
Loser to 15
SCORES
 

  [2]

Alexey Timofeev

D8 - Fri 9:30pm
Loser to 24
SCORES
  [13]

Xiu Yue Ma
Qualifier

D1 - Thu 6:30pm
Loser to 16
SCORES
  [3]
Paul Moffatt

Paul Moffatt

Rob Ainsley

D2 - Thu 9:30pm
Loser to 21
SCORES
  [10]
Ian Dickie

Rob Ainsley

D1 - Thu 6:30pm
Loser to 16
SCORES
  [4]
Rob Ainsley

Jordan Chandler

D4 - Fri 10:30am
Loser to 17
SCORES
  [5]
Jordan Chandler

Rylan Hartley

D6 - Fri 4:00pm
Loser to 22
SCORES
  [11]
Jordan Chandler

Qiang Zou

Ed Cyr

D4 - Fri 10:30am
Loser to 17
SCORES
  [6]
Ed Cyr

D8 - Fri 9:30pm
Loser to 23
SCORES
  [14]

John Willsey
Qualifier

D4 - Fri 10:30am
Loser to 18
SCORES
  [7]
John Willsey

Dave Ellis

John Willsey

D6 - Fri 4:00pm
Loser to 22
SCORES
  [12]
Andrew Stopera

Andrew Stopera

D4 - Fri 10:30am
Loser to 18
SCORES
  [8]
Mingjie Yuan

Curling Scores

W: Womens Masters Basel
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 20 -- 3:00pm CET
Keiser Final
Hasselborg (6)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Women
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 1:00pm PT
Taylor Final
Bowles (8)
J: Anita Cochrane Memorial Junior Men
New Westminster, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Sep 20 -- 4:00pm ET
Chang Final
Ballard (6)
McCrady 8th
Reed
Deane Final
Reimer (7)
M: Norway Cup 1
Oslo, NOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 20 -- 2:00pm CET
Lindstroem Final
Braenden (7)
Rorvik Final
Naess (5)
Sommervold Final
Hostmaelingen (7)
Ramsfjell Final
Ulsrud (EE)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Walstad goes Undefeated in opening Norway Cup series event

Steffen Walstad (photo by Anil Mungal), with new team in tow, finished 4-0 in the elite division while Alexander Lindstroem wins main event title.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑