World Curling Report

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Dec 14 -- 8:30pm NT
Fujisawa Final
Hasselborg (EE)
Fleury Final
Jones 10  (EE)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Dec 14 -- 8:30pm NT
Edin Final
Mouat (7)
Jacobs Final
Gushue (8)
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sat, Dec 14 -- 7:00am ET
Schnider Final
Kim (8)
Dropkin Final
Glukhov (6)
Calvert Final
Nyman (7)
van Dorp Final
Zou (8)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sat, Dec 14 -- 3:00am ET
Brown 10  Final
Bear (6)
Kanai Final
Jentsch (8)
Schori Final
Han (7)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:45pm ET
Kaeser Final
Naugler (EE)
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm MT
Baska 5th
Hayman
CCHS Boys 6th
Burton
Leitch 6th
Gibb
Whitbread 6th
Morlock
Baska  
Hayman  
CCHS Boys  
Burton  
Leitch  
Gibb  
Whitbread  
Morlock  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 6:45pm MT
Bain Final
Delorey (8)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm ET
Grabowski Final
Murray (8)
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Neufeld Final
Muntain (8)
Gitzel Final
LaVallee (6)
M: Manitoba Viterra - West 1 Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Lang Final
Todoruk (10)
Mouck Final
Csversko (8)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 14 -- 8:30pm GMT
Gallacher Final
Craik (EE)
Lottenbach Final
Bryce (7)
Muirhead Final
Hess (6)
Whyte Final
Gempeler (EE)
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm CT
Hlatkey Final
Claeys (7)
Ewasko Final
Gauthier (6)
Walter Final
Coleman (7)
Wickman Final
Anderson (4)
M: BC Men's Kootenay Playdown
Kimberley, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Firman Final
Salviulo (10)
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Olsen Final
Wood (EE)
W: Nova Scotia Scotties Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm AT
Jones Final
Mattatall (10)
McEvoy Final
Arsenault (7)
Breen 13  Final
Day (6)
Myketyn-Driscoll 10  Final
Moore (8)
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm MT
Hudyma Final
Pewarchuk (10)
Daniels 10  Final
Slattery (9)
Pohlod 12  Final
Eby 10  (10)
Gyles Final
Gushulak 11  (9)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 1:00pm PT
Gagnon Final
Forrest (8)
Thompson Final
Joanisse (10)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm MT
Burton Final
Cramer (8)
Lozinsky Final
Dunkle (8)
Cheung Final
Gau (7)
Lis Final
Sawiak (8)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm MT
Yambao Final
Zimmerman (8)
Bevan-Stewart Final
Finney (8)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 7:00pm CT
Viau  
Kitchens  
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm CT
Tisdale 10  Final
Williamson (8)
Fleming Final
Just (10)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 14 -- 3:00pm ET
Balsdon 10  Final
Hill (5)
Michaud Final
Patry (8)
Bellavance Final
Martin (6)
Lachance Final
Blanchard (8)
Kennerknecht Final
Fischer (6)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 3:00pm ET
Ouellette Final
Stevens (10)
MacDougall Final
Thompson (9)
O'Leary Final
Manuel 10  (7)
MacLeod Final
Gibson 10  (9)
W: Manitoba Scotties - South Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Clark-Rouire Final
Zacharias (6)
W: Manitoba Scotties - West Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Hale Final
Vachon (8)
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 1:00pm CT
Cannon Final
Robertson (8)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm ET
Naugler Final
Kaeser (8)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:30am MT
Bain Final
Rogers (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Medicine Hat Charity Classic -- Scores

Oct 18 - 21, 2019

Draw 1 -- Times shown as Mountain Time (MT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Kayla Skrlik
Calgary, AB
   5  2  0  1  4  0  X    12  
Lynn Lee
Medicine Hat, AB
     0  0  1  0  0  1  X    2  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Kayla
Skrlik
Third:
Player Photo
Lindsay
Makichuk
Second:
Player Photo
Brittany
Tran
Lead:
Player Photo
Hope
Sunley
Skip:
No Photo
Lynn
Lee
Third:
Player Photo

Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Sherry Just
Saskatoon, SK
     0  0  1  1  0  X      2  
Lorraine Schneider
Regina, SK
   4  1  0  0  5  X      10  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Sherry
Just
Third:
No Photo
Deborah
Hawkshaw
Second:
No Photo
Jade
Goebel
Lead:
No Photo
Dallas
Gould
Skip:
Player Photo
Lorraine
Schneider
Third:
Player Photo
Larisa
Murray
Second:
No Photo
Ashley
Williamson
Lead:
Player Photo
Jill
de Gooijer


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Teryn Berlando
Calgary , AB
   0  0  1  0  1  0  X    2  
Marla Sherrer
Lacombe, AB
     1  1  0  1  0  5  X    8  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Teryn
Berlando
Third:
Player Photo
Geri-Lynn
Ramsay
Second:
Player Photo
Shana
Snell
Lead:
No Photo
Krista
Shortridge
Skip:
Player Photo
Marla
Sherrer
Third:
Player Photo
Janais
DeJong
Second:
Player Photo
Julie
Selvais
Lead:
Player Photo
Adrienne
Winfield


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Ashley Howard
Saskatoon, SK
   2  0  0  1  2  2  0  1  8  
Shalon Fleming
Regina, SK
     0  2  3  0  0  0  1  0  6  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Ashley
Howard
Third:
Player Photo
Kourtney
Fesser
Second:
Player Photo
Krista
Fesser
Lead:
No Photo
Kaylin
Skinner
Skip:
No Photo
Shalon
Fleming
Third:
No Photo
Candace
Newkirk
Second:
No Photo
Sherrilee
Orsted
Lead:
No Photo
Jasmine
Kerr


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  EE  Score 
Krysta Hilker
Edmonton, AB
     0  1  0  2  0  2  0  1  1  7  
Madison Bear
Chaska, MN
   1  0  1  0  1  0  3  0  0  6  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Krysta
Hilker
Third:
Player Photo
Karynn
Flory
Second:
No Photo
Sydney
Lewko
Lead:
Player Photo
Heather
Steele
Skip:
Player Photo
Madison
Bear
Third:
Player Photo
Kathleen
Dubberstein
Second:
Player Photo
Lexi
Lanigan
Lead:
Player Photo
Emily
Quello


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Jodi Vaughan
Calgary, AB
   1  0  1  0  2  0  2  X  6  
Meini Wang
Changchun, CHN
     0  1  0  2  0  1  0  X  4  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Jodi
Vaughan
Third:
Player Photo
Jody
McNabb
Second:
Player Photo
Nicole
Larson
Lead:
Player Photo
Valerie
Ekelund
Skip:
No Photo
Meini
Wang
Third:
No Photo
Yuexin
Ding
Second:
No Photo
Tong
Liu
Lead:
No Photo
Yingtong
Li


Draw 4 -- Times shown as Mountain Time (MT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Teryn Berlando
Calgary , AB
   2  0  0  2  0  5  X  X  9  
Shalon Fleming
Regina, SK
     0  1  0  0  2  0  X  X  3  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Teryn
Berlando
Third:
Player Photo
Geri-Lynn
Ramsay
Second:
Player Photo
Shana
Snell
Lead:
No Photo
Krista
Shortridge
Skip:
No Photo
Shalon
Fleming
Third:
No Photo
Candace
Newkirk
Second:
No Photo
Sherrilee
Orsted
Lead:
No Photo
Jasmine
Kerr


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Ashley Howard
Saskatoon, SK
     2  1  0  2  0  6  X  X  11  
Marla Sherrer
Lacombe, AB
   0  0  1  0  2  0  X  X  3  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Ashley
Howard
Third:
Player Photo
Kourtney
Fesser
Second:
Player Photo
Krista
Fesser
Lead:
No Photo
Kaylin
Skinner
Skip:
Player Photo
Marla
Sherrer
Third:
Player Photo
Janais
DeJong
Second:
Player Photo
Julie
Selvais
Lead:
Player Photo
Adrienne
Winfield


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Krysta Hilker
Edmonton, AB
   0  0  0  0  2  0  0  X  2  
Meini Wang
Changchun, CHN
     0  0  1  2  0  2  1  X  6  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Krysta
Hilker
Third:
Player Photo
Karynn
Flory
Second:
No Photo
Sydney
Lewko
Lead:
Player Photo
Heather
Steele
Skip:
No Photo
Meini
Wang
Third:
No Photo
Yuexin
Ding
Second:
No Photo
Tong
Liu
Lead:
No Photo
Yingtong
Li


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Jodi Vaughan
Calgary, AB
   0  0  3  0  1  0  1  1  6  
Madison Bear
Chaska, MN
     2  1  0  1  0  3  0  0  7  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Jodi
Vaughan
Third:
Player Photo
Jody
McNabb
Second:
Player Photo
Nicole
Larson
Lead:
Player Photo
Valerie
Ekelund
Skip:
Player Photo
Madison
Bear
Third:
Player Photo
Kathleen
Dubberstein
Second:
Player Photo
Lexi
Lanigan
Lead:
Player Photo
Emily
Quello


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Kayla Skrlik
Calgary, AB
     0  0  4  1  1  0  2  X  8  
Lorraine Schneider
Regina, SK
   2  1  0  0  0  2  0  X  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Kayla
Skrlik
Third:
Player Photo
Lindsay
Makichuk
Second:
Player Photo
Brittany
Tran
Lead:
Player Photo
Hope
Sunley
Skip:
Player Photo
Lorraine
Schneider
Third:
Player Photo
Larisa
Murray
Second:
No Photo
Ashley
Williamson
Lead:
Player Photo
Jill
de Gooijer


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Sherry Just
Saskatoon, SK
   0  1  0  1  0  4  0  X  6  
Lynn Lee
Medicine Hat, AB
     0  0  1  0  1  0  1  X  3  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Sherry
Just
Third:
No Photo
Deborah
Hawkshaw
Second:
No Photo
Jade
Goebel
Lead:
No Photo
Dallas
Gould
Skip:
No Photo
Lynn
Lee
Third:
Player Photo

Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo



Draw 7 -- Times shown as Mountain Time (MT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Krysta Hilker
Edmonton, AB
     0  0  1  0  1  0  1  X  3  
Jodi Vaughan
Calgary, AB
   2  0  0  3  0  1  0  X  6  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Krysta
Hilker
Third:
Player Photo
Karynn
Flory
Second:
No Photo
Sydney
Lewko
Lead:
Player Photo
Heather
Steele
Skip:
Player Photo
Jodi
Vaughan
Third:
Player Photo
Jody
McNabb
Second:
Player Photo
Nicole
Larson
Lead:
Player Photo
Valerie
Ekelund


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Meini Wang
Changchun, CHN
   0  0  1  0  0  2  0  0  3  
Madison Bear
Chaska, MN
     0  0  0  2  1  0  2  1  6  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Meini
Wang
Third:
No Photo
Yuexin
Ding
Second:
No Photo
Tong
Liu
Lead:
No Photo
Yingtong
Li
Skip:
Player Photo
Madison
Bear
Third:
Player Photo
Kathleen
Dubberstein
Second:
Player Photo
Lexi
Lanigan
Lead:
Player Photo
Emily
Quello


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Kayla Skrlik
Calgary, AB
     0  3  0  2  0  1  0  1  7  
Sherry Just
Saskatoon, SK
   1  0  2  0  1  0  1  0  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Kayla
Skrlik
Third:
Player Photo
Lindsay
Makichuk
Second:
Player Photo
Brittany
Tran
Lead:
Player Photo
Hope
Sunley
Skip:
Player Photo
Sherry
Just
Third:
No Photo
Deborah
Hawkshaw
Second:
No Photo
Jade
Goebel
Lead:
No Photo
Dallas
Gould


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Lorraine Schneider
Regina, SK
   0  5  0  1  0  3  X  X  9  
Lynn Lee
Medicine Hat, AB
     0  0  1  0  1  0  X  X  2  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Lorraine
Schneider
Third:
Player Photo
Larisa
Murray
Second:
No Photo
Ashley
Williamson
Lead:
Player Photo
Jill
de Gooijer
Skip:
No Photo
Lynn
Lee
Third:
Player Photo

Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Teryn Berlando
Calgary , AB
     0  0  2  1  0  0  X    3  
Ashley Howard
Saskatoon, SK
   4  0  0  0  1  3  X    8  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Teryn
Berlando
Third:
Player Photo
Geri-Lynn
Ramsay
Second:
Player Photo
Shana
Snell
Lead:
No Photo
Krista
Shortridge
Skip:
Player Photo
Ashley
Howard
Third:
Player Photo
Kourtney
Fesser
Second:
Player Photo
Krista
Fesser
Lead:
No Photo
Kaylin
Skinner


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  EE  Score 
Shalon Fleming
Regina, SK
   0  0  0  0  2  0  3  0  1  6  
Marla Sherrer
Lacombe, AB
     0  0  0  1  0  3  0  1  0  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Shalon
Fleming
Third:
No Photo
Candace
Newkirk
Second:
No Photo
Sherrilee
Orsted
Lead:
No Photo
Jasmine
Kerr
Skip:
Player Photo
Marla
Sherrer
Third:
Player Photo
Janais
DeJong
Second:
Player Photo
Julie
Selvais
Lead:
Player Photo
Adrienne
Winfield


Draw 8 -- Times shown as Mountain Time (MT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Madison Bear
Chaska, MN
     0  3  0  1  0  X  4  
Shalon Fleming
Regina, SK
   2  0  2  0  1  X  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Madison
Bear
Third:
Player Photo
Kathleen
Dubberstein
Second:
Player Photo
Lexi
Lanigan
Lead:
Player Photo
Emily
Quello
Skip:
No Photo
Shalon
Fleming
Third:
No Photo
Candace
Newkirk
Second:
No Photo
Sherrilee
Orsted
Lead:
No Photo
Jasmine
Kerr


Draw TB -- Times shown as Mountain Time (MT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Krysta Hilker
Edmonton, AB
     0  0  1  0  0  X  1  
Sherry Just
Saskatoon, SK
   1  1  0  1  1  X  4  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Krysta
Hilker
Third:
Player Photo
Karynn
Flory
Second:
No Photo
Sydney
Lewko
Lead:
Player Photo
Heather
Steele
Skip:
Player Photo
Sherry
Just
Third:
No Photo
Deborah
Hawkshaw
Second:
No Photo
Jade
Goebel
Lead:
No Photo
Dallas
Gould


Draw TB -- Times shown as Mountain Time (MT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Teryn Berlando
Calgary , AB
     0  0  1  0  0  X  1  
Shalon Fleming
Regina, SK
   1  1  0  2  1  X  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Teryn
Berlando
Third:
Player Photo
Geri-Lynn
Ramsay
Second:
Player Photo
Shana
Snell
Lead:
No Photo
Krista
Shortridge
Skip:
No Photo
Shalon
Fleming
Third:
No Photo
Candace
Newkirk
Second:
No Photo
Sherrilee
Orsted
Lead:
No Photo
Jasmine
Kerr


Team HMR 1  2  3  4  5  6  Score 
Marla Sherrer
Lacombe, AB
   1  1  0  2  1  X  5  
Sherry Just
Saskatoon, SK
     0  0  2  0  0  X  2  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Marla
Sherrer
Third:
Player Photo
Janais
DeJong
Second:
Player Photo
Julie
Selvais
Lead:
Player Photo
Adrienne
Winfield
Skip:
Player Photo
Sherry
Just
Third:
No Photo
Deborah
Hawkshaw
Second:
No Photo
Jade
Goebel
Lead:
No Photo
Dallas
Gould


Draw TB -- Times shown as Mountain Time (MT).

Draw QF -- Times shown as Mountain Time (MT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Shalon Fleming
Regina, SK
     2  0  0  0  2  3  X    7  
Marla Sherrer
Lacombe, AB
   0  1  1  1  0  0  X    3  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Shalon
Fleming
Third:
No Photo
Candace
Newkirk
Second:
No Photo
Sherrilee
Orsted
Lead:
No Photo
Jasmine
Kerr
Skip:
Player Photo
Marla
Sherrer
Third:
Player Photo
Janais
DeJong
Second:
Player Photo
Julie
Selvais
Lead:
Player Photo
Adrienne
Winfield


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Meini Wang
Changchun, CHN
   1  0  3  1  0  1  0  1  7  
Lorraine Schneider
Regina, SK
     0  3  0  0  1  0  2  0  6  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Meini
Wang
Third:
No Photo
Yuexin
Ding
Second:
No Photo
Tong
Liu
Lead:
No Photo
Yingtong
Li
Skip:
Player Photo
Lorraine
Schneider
Third:
Player Photo
Larisa
Murray
Second:
No Photo
Ashley
Williamson
Lead:
Player Photo
Jill
de Gooijer


Draw SF -- Times shown as Mountain Time (MT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Jodi Vaughan
Calgary, AB
   0  4  2  4  X  X  X  X  10  
Shalon Fleming
Regina, SK
     0  0  0  0  X  X  X  X  0  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Jodi
Vaughan
Third:
Player Photo
Jody
McNabb
Second:
Player Photo
Nicole
Larson
Lead:
Player Photo
Valerie
Ekelund
Skip:
No Photo
Shalon
Fleming
Third:
No Photo
Candace
Newkirk
Second:
No Photo
Sherrilee
Orsted
Lead:
No Photo
Jasmine
Kerr


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Ashley Howard
Saskatoon, SK
   0  0  0  0  X  X  X  X  0  
Meini Wang
Changchun, CHN
     0  4  1  3  X  X  X  X  8  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Ashley
Howard
Third:
Player Photo
Kourtney
Fesser
Second:
Player Photo
Krista
Fesser
Lead:
No Photo
Kaylin
Skinner
Skip:
No Photo
Meini
Wang
Third:
No Photo
Yuexin
Ding
Second:
No Photo
Tong
Liu
Lead:
No Photo
Yingtong
Li


Draw SF -- Times shown as Mountain Time (MT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Kayla Skrlik
Calgary, AB
   0  1  1  3  0  0  0  1  6  
Jodi Vaughan
Calgary, AB
     0  0  0  0  3  1  1  0  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Kayla
Skrlik
Third:
Player Photo
Lindsay
Makichuk
Second:
Player Photo
Brittany
Tran
Lead:
Player Photo
Hope
Sunley
Skip:
Player Photo
Jodi
Vaughan
Third:
Player Photo
Jody
McNabb
Second:
Player Photo
Nicole
Larson
Lead:
Player Photo
Valerie
Ekelund


Draw CF -- Times shown as Mountain Time (MT).

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Meini Wang
Changchun, CHN
     0  0  3  0  0  0  1  0  4  
Kayla Skrlik
Calgary, AB
   0  1  0  1  0  2  0  1  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Meini
Wang
Third:
No Photo
Yuexin
Ding
Second:
No Photo
Tong
Liu
Lead:
No Photo
Yingtong
Li
Skip:
Player Photo
Kayla
Skrlik
Third:
Player Photo
Lindsay
Makichuk
Second:
Player Photo
Brittany
Tran
Lead:
Player Photo
Hope
Sunley


Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Dec 14 -- 8:30pm NT
Fujisawa Final
Hasselborg (EE)
Fleury Final
Jones 10  (EE)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Dec 14 -- 8:30pm NT
Edin Final
Mouat (7)
Jacobs Final
Gushue (8)
M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sat, Dec 14 -- 8:30am NT
Schnider Final
Kim (8)
Dropkin Final
Glukhov (6)
Calvert Final
Nyman (7)
van Dorp Final
Zou (8)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sat, Dec 14 -- 4:30am NT
Brown 10  Final
Bear (6)
Kanai Final
Jentsch (8)
Schori Final
Han (7)
Kovaleva Final
Kim (7)
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:45pm ET
Kaeser Final
Naugler (EE)
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm MT
Baska 5th
Hayman
CCHS Boys 6th
Burton
Leitch 6th
Gibb
Whitbread 6th
Morlock
Baska  
Hayman  
CCHS Boys  
Burton  
Leitch  
Gibb  
Whitbread  
Morlock  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 6:45pm MT
Bain Final
Delorey (8)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm ET
Grabowski Final
Murray (8)
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Neufeld Final
Muntain (8)
Gitzel Final
LaVallee (6)
M: Manitoba Viterra - West 1 Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Lang Final
Todoruk (10)
Mouck Final
Csversko (8)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Dec 14 -- 8:30pm GMT
Gallacher Final
Craik (EE)
Lottenbach Final
Bryce (7)
Muirhead Final
Hess (6)
Whyte Final
Gempeler (EE)
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm CT
Hlatkey Final
Claeys (7)
Ewasko Final
Gauthier (6)
Walter Final
Coleman (7)
Wickman Final
Anderson (4)
M: BC Men's Kootenay Playdown
Kimberley, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Firman Final
Salviulo (10)
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Olsen Final
Wood (EE)
W: Nova Scotia Scotties Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm AT
Jones Final
Mattatall (10)
McEvoy Final
Arsenault (7)
Breen 13  Final
Day (6)
Myketyn-Driscoll 10  Final
Moore (8)
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm MT
Hudyma Final
Pewarchuk (10)
Daniels 10  Final
Slattery (9)
Pohlod 12  Final
Eby 10  (10)
Gyles Final
Gushulak 11  (9)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 1:00pm PT
Gagnon Final
Forrest (8)
Thompson Final
Joanisse (10)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm MT
Burton Final
Cramer (8)
Lozinsky Final
Dunkle (8)
Cheung Final
Gau (7)
Lis Final
Sawiak (8)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm MT
Yambao Final
Zimmerman (8)
Bevan-Stewart Final
Finney (8)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 7:00pm CT
Viau  
Kitchens  
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm CT
Tisdale 10  Final
Williamson (8)
Fleming Final
Just (10)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Dec 14 -- 3:00pm ET
Balsdon 10  Final
Hill (5)
Michaud Final
Patry (8)
Bellavance Final
Martin (6)
Lachance Final
Blanchard (8)
Kennerknecht Final
Fischer (6)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 3:00pm ET
Ouellette Final
Stevens (10)
MacDougall Final
Thompson (9)
O'Leary Final
Manuel 10  (7)
MacLeod Final
Gibson 10  (9)
W: Manitoba Scotties - South Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Clark-Rouire Final
Zacharias (6)
W: Manitoba Scotties - West Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Hale Final
Vachon (8)
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 1:00pm CT
Cannon Final
Robertson (8)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm ET
Naugler Final
Kaeser (8)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:30am MT
Bain Final
Rogers (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑