Curling Scores

W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 24 -- 7:00pm CT
Ackland Final
Rutter (8)
Watling Final
Clark-Rouire (EE)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 24 -- 7:00pm CT
Smith Final
McDonald (8)
Gunnlaugson Final
Walter (7)
Dilello Final
McCannell (4)
Chambers Final
Gauthier (8)
Calvert Final
Grassie (5)
Ryan Final
Smith (3)
M: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 24 -- 5:00pm ET
Mooibroek Final
Purdy (6)
Howard Final
Richard (7)
Steep Final
Lamb (6)
Willsey Final
Tippin (8)
Smith Final
Moffatt (8)
W: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 24 -- 8:30pm ET
Warriner Final
Curtis (7)
Mann 6th
Murphy
Auld 6th
Sutherland
Coburn 8th
Froud
Deschenes 7th
Kiemele
Wallingford 8th
Croisier
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Oct 24 -- 8:30pm CT
Armstrong Final
Lukowich (7)
Armstrong  
Lukowich  
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Oct 24 -- 8:30pm CT
Skog Final
Van Ryssel (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Strauss Crown of Curling -- A Event

Oct 20 - 23, 2006
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Default (ET)
Nadia Zbeetnoff

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 25
SCORES
  [1]

Pat Sanders
Each section winner (3) will do a shootout,
with the top score advancing to the playoffs.
2nd and 3rd play a qualifier game.

Pat Sanders

Brenda Garvey
D4 - Fri 9:00pm
Loser to 29
SCORES
  [13]
Pat Sanders

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 25
SCORES
  [2]

Brenda Garvey

Corrie Lubben

Team China
D7 - Sat 2:00pm
Loser to 40
SCORES
  [19]

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 26
SCORES
  [3]

Team China
 

Shelley MacDonald

Team China

Janelle Yardley
D4 - Fri 9:00pm
Loser to 30
SCORES
  [14]

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 26
SCORES
  [4]

Janelle Yardley
Shoot-Out Winner:

Team China

Team Russia
Megan Kirk

Qualifier 1

Diane Myrden

Ashleigh Clark

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 27
SCORES
  [5]
Allison MacInnes
D9 - Sat 9:00pm
Loser to 41
SCORES
  [22]

Qualifier 2

Allison MacInnes

Ashleigh Clark

Team Korea
D4 - Fri 9:00pm
Loser to 31
SCORES
  [15]
Allison MacInnes

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 27
SCORES
  [6]

Team Korea

Faye White

Simone Groundwater
D7 - Sat 2:00pm
Loser to 38
SCORES
  [20]

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 28
SCORES
  [7]

Shellan Reed

Shellan Reed

Megan Kirk

Megan Kirk
D4 - Fri 9:00pm
Loser to 32
SCORES
  [16]

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 28
SCORES
  [8]

Megan Kirk

Toni Wells

Penny Shantz

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 23
SCORES
  [9]

Team Japan

Team Japan

Amanda Russett
D4 - Fri 9:00pm
Loser to 33
SCORES
  [17]
Patti Knezevic

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 23
SCORES
  [10]

Patti Knezevic

Patti Knezevic

Lisa Stephenson
D7 - Sat 2:00pm
Loser to 39
SCORES
  [21]

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 24
SCORES
  [11]

Glenys Bakker

Glenys Bakker

Ashleigh Clark

Ashleigh Clark
D4 - Fri 9:00pm
Loser to 34
SCORES
  [18]

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 24
SCORES
  [12]

Ashleigh Clark

Marla Mallett

Curling Scores

W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 24 -- 7:00pm CT
Ackland Final
Rutter (8)
Watling Final
Clark-Rouire (EE)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 24 -- 7:00pm CT
Smith Final
McDonald (8)
Gunnlaugson Final
Walter (7)
Dilello Final
McCannell (4)
Chambers Final
Gauthier (8)
Calvert Final
Grassie (5)
Ryan Final
Smith (3)
M: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 24 -- 5:00pm ET
Mooibroek Final
Purdy (6)
Howard Final
Richard (7)
Steep Final
Lamb (6)
Willsey Final
Tippin (8)
Smith Final
Moffatt (8)
W: KW Fall Classic
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 24 -- 8:30pm ET
Warriner Final
Curtis (7)
Mann 6th
Murphy
Auld 6th
Sutherland
Coburn 8th
Froud
Deschenes 7th
Kiemele
Wallingford 8th
Croisier
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Oct 24 -- 8:30pm CT
Armstrong Final
Lukowich (7)
Armstrong  
Lukowich  
J: Heather MJCT Bonspiel
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Oct 24 -- 8:30pm CT
Skog Final
Van Ryssel (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑