Curling Scores

J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 11:30am ET
Strang Final
McEachren (7)
Schut Final
Mosher (6)
Kavanaugh Final
MacIsaac (8)
Snow Final
Weagle (6)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 8:30am AT
Callaghan Final
Stevens (EE)
Blades Final
Shaw (7)
MacNutt Final
Forsythe (EE)
Proulx Final
Nodding (7)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 6:00pm ET
Kiist  
Burton  
Perozak  
Cheung  
Wipf  
Chung  
Wright  
Davies  
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 3:00pm ET
Yarmuch  
Thomas  
Whittmire  
Matter  
Burton  
Donaldson  
Fleger  
Whitbread  
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 12:00pm MT
Jackson 4th
Dieckelt
Plett 4th
Shannon
Minshull 4th
Molberg
Northwood 3rd
Johnston
M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm MT
Gedak  
Wills  
Vollman  
Howard  
Zuravloff  
Behm  
Gamble  
Kleiter  
Knapp  
Bryden  
Woloschuk  
Deis  
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15am MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

College Clean Restoration Curling Classic -- A Event

Nov 29 - Dec 2, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)

Mike McEwen

Josh Heidt
D2 - Fri 9:15pm
Loser to 33
SCORES
  [17]
Mike McEwen

D1 - Fri 3:30pm
Loser to 31
SCORES
  [2]

Josh Heidt

Ryan Deis

D4 - Sat 2:00pm
Loser to 51
SCORES
  [25]
Mike McEwen

Kody Hartung

Kody Hartung

D2 - Fri 9:15pm
Loser to 34
SCORES
  [18]

Jim Cotter

D6 - Sun 9:00am
Loser to 57
SCORES
  [29]

Braden Calvert
Qualifier

Jason Jacobson
D2 - Fri 9:15pm
Loser to 31
SCORES
  [19]
Braden Calvert

D1 - Fri 3:30pm
Loser to 33
SCORES
  [6]

Peng Han

Peng Han
Glen Muirhead

D4 - Sat 2:00pm
Loser to 52
SCORES
  [26]

Glen Muirhead

Glen Muirhead

Brent Gedak
D2 - Fri 9:15pm
Loser to 43
SCORES
  [20]

D1 - Fri 3:30pm
Loser to 34
SCORES
  [8]

Brent Gedak

Pengpeng Cao

Kirk Muyres

Steven Howard
D2 - Fri 9:15pm
Loser to 37
SCORES
  [21]
Bruce Korte

D1 - Fri 3:30pm
Loser to 35
SCORES
  [10]

Bruce Korte

Bruce Korte

D4 - Sat 2:00pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Bruce Korte

Todd Birr

Qiang Zou

D2 - Fri 9:15pm
Loser to 38
SCORES
  [22]

Qiang Zou

D6 - Sun 9:00am
Loser to 58
SCORES
  [30]

Jason Gunnlaugson
Qualifier

Shaun Meachem
D2 - Fri 9:15pm
Loser to 35
SCORES
  [23]
Shaun Meachem

D1 - Fri 3:30pm
Loser to 37
SCORES
  [14]

Shaun Meachem

Michael Carss
William Lyburn

D4 - Sat 2:00pm
Loser to 48
SCORES
  [28]

Jeremy Harty

William Lyburn

William Lyburn
D2 - Fri 9:15pm
Loser to 45
SCORES
  [24]

D1 - Fri 3:30pm
Loser to 38
SCORES
  [16]

William Lyburn

Shawn Joyce

Curling Scores

J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 11:30am ET
Strang Final
McEachren (7)
Schut Final
Mosher (6)
Kavanaugh Final
MacIsaac (8)
Snow Final
Weagle (6)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 8:30am AT
Callaghan Final
Stevens (EE)
Blades Final
Shaw (7)
MacNutt Final
Forsythe (EE)
Proulx Final
Nodding (7)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 6:00pm ET
Kiist  
Burton  
Perozak  
Cheung  
Wipf  
Chung  
Wright  
Davies  
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 3:00pm ET
Yarmuch  
Thomas  
Whittmire  
Matter  
Burton  
Donaldson  
Fleger  
Whitbread  
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 12:00pm MT
Jackson 4th
Dieckelt
Plett 4th
Shannon
Minshull 4th
Molberg
Northwood 3rd
Johnston
M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm MT
Gedak  
Wills  
Vollman  
Howard  
Zuravloff  
Behm  
Gamble  
Kleiter  
Knapp  
Bryden  
Woloschuk  
Deis  
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15am MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑