World Curling Report

Curling Scores

M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Sun, Sep 27 -- 4:30pm AT
Colter Final
Stevens (6)
W: Sutherland Womens Trial Curling Event
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 27 -- 3:00pm MT
Wisniewski Final
Kleiter (7)
Howard Final
Schmidt (6)
W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 27 -- 12:30pm AT
Black Final
Birt (EE)
D: Schweizer Cup
Interlaken, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 27 -- 1:30pm CET
Paetz/Michel Final
Perret/Rios (EE)
Rupp/Wunderlin 10  Final
Tirinzoni/Schwarz (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Oberstdorf International Mixed Doubles Cup -- Round-Robin

Sep 4 - 6, 2020
Pool A
Heldin/Magnusson
Uppsala, SWE
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
de Val/Eriksson
Karlstad, SWE
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Otaegi/Unanue
San-Sebastian, ESP
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Perret/Rios
Glarus, SUI
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Summerova/Horacek
Bratislava, SVK
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Fellmann/Kovalchuk
Beaconsfield, QC
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Sjodin/Edin
Karlstad, SWE
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wrana/Wrana
Stockholm, SWE
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wiksten/Wiksten
Taarnby, DEN
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kapp/Muskatewitz
Fuessen, GER
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rupp/Wunderlin
Aarau, SUI
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Neznalova/Neznal
Prague, CZE
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Paulova/Paul
Prague, CZE
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Turmann/Lill
Tallinn, EST
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Vestman/Ahlberg
Stockholm, SWE
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Szekeres/Nagy
Budapest, HUN
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Schoell/Harsch
Fuessen, GER
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Sep 4, 20 08:15 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Perret/Rios Summerova/Horacek 8-5    Final (7)
2 de Val/Eriksson Heldin/Magnusson 2-8    Final (7)
3 Otaegi/Unanue Fellmann/Kovalchuk 11-3    Final (7)
4 Rupp/Wunderlin Neznalova/Neznal 9-3    Final (7)
Fri, Sep 4, 20 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Sjodin/Edin Wrana/Wrana 5-7    Final (8)
2 Kapp/Muskatewitz Wiksten/Wiksten 7-8    Final (8)
3 Paulova/Paul Turmann/Lill 9-7    Final (8)
4 Vestman/Ahlberg Szekeres/Nagy 10-2    Final (6)
Fri, Sep 4, 20 12:45 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Fellmann/Kovalchuk de Val/Eriksson 6-9    Final (7)
3 Summerova/Horacek Heldin/Magnusson 2-11    Final (6)
4 Perret/Rios Otaegi/Unanue 4-7    Final (7)
Fri, Sep 4, 20 03:15 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Rupp/Wunderlin Kapp/Muskatewitz 8-5    Final (8)
2 Neznalova/Neznal Wrana/Wrana 2-10    Final (6)
3 Turmann/Lill Szekeres/Nagy 11-5    Final (8)
4 Wiksten/Wiksten Sjodin/Edin 0-5    Final (3)
Fri, Sep 4, 20 05:30 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Heldin/Magnusson Perret/Rios 8-3    Final (6)
3 Schoell/Harsch Vestman/Ahlberg 5-6    Final (7)
4 Summerova/Horacek Fellmann/Kovalchuk 8-7    Final (EE)
Fri, Sep 4, 20 07:45 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Wrana/Wrana Rupp/Wunderlin 8-3    Final (7)
3 de Val/Eriksson Otaegi/Unanue 8-6    Final (7)
4 Neznalova/Neznal Wiksten/Wiksten 3-9    Final (7)
Sat, Sep 5, 20 08:15 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Turmann/Lill Schoell/Harsch 4-3    Extra
3 Sjodin/Edin Kapp/Muskatewitz 8-3    Final (7)
4 Szekeres/Nagy Paulova/Paul 6-7    Final (8)
Sat, Sep 5, 20 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
1 de Val/Eriksson Perret/Rios 9-6    Final (8)
2 Otaegi/Unanue Summerova/Horacek 6-5    Final (8)
3 Wiksten/Wiksten Wrana/Wrana 3-9    Final (6)
4 Fellmann/Kovalchuk Heldin/Magnusson 4-11    Final (6)
Sat, Sep 5, 20 12:45 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Kapp/Muskatewitz Neznalova/Neznal 8-4    Final (7)
2 Schoell/Harsch Szekeres/Nagy 2-8    Final (6)
3 Vestman/Ahlberg Paulova/Paul 5-9    Final (7)
4 Sjodin/Edin Rupp/Wunderlin 8-3    Final (7)
Sat, Sep 5, 20 03:15 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Heldin/Magnusson Otaegi/Unanue 7-2    Final (7)
2 Summerova/Horacek de Val/Eriksson 1-9    Final (6)
3 Fellmann/Kovalchuk Perret/Rios 3-10    Final (6)
Sat, Sep 5, 20 05:30 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Wrana/Wrana Kapp/Muskatewitz 5-6    Final (8)
3 Neznalova/Neznal Sjodin/Edin 2-7    Final (6)
4 Wiksten/Wiksten Rupp/Wunderlin 8-7    Final (8)
Sat, Sep 5, 20 07:45 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Schoell/Harsch Paulova/Paul 2-6    Final (7)
4 Turmann/Lill Vestman/Ahlberg 8-2    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Sun, Sep 27 -- 4:30pm AT
Colter Final
Stevens (6)
W: Sutherland Womens Trial Curling Event
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Sun, Sep 27 -- 3:00pm MT
Wisniewski Final
Kleiter (7)
Howard Final
Schmidt (6)
W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 27 -- 12:30pm AT
Black Final
Birt (EE)
D: Schweizer Cup
Interlaken, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 27 -- 1:30pm CET
Paetz/Michel Final
Perret/Rios (EE)
Rupp/Wunderlin 10  Final
Tirinzoni/Schwarz (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jones/Laing Win Cameron's Brewing Doubles

Jones/Laing Win Cameron's Brewing Doubles

Jennifer Jones and Brent Laing cap off a 7-1 win over Warriner/Richard to go undefeated in winning their opening event of the 2020/21 curling season.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑