Curling Scores

M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 24 -- 2:00am ET
Kim 10  Final
Jeong 12  (EE)
Kim Final
Kim (9)
W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 23 -- 10:00pm ET
Kim Final
Gim (10)
Kim Final
Um (9)
B: U13 Teazer Light Nova Scota
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 22 -- 1:00pm AT
Blades Final
Hill (5)
Gwynne Timothy 11  Final
Davies (5)
D: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Nov 24 -- 3:30am AT
Park/Park  
Song/Jeon  
Kim/Moon  
Lee/Choi  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Servus U18 Men -- Round-Robin

Oct 16 - 18, 2020
Pool A
Kinley Burton
Edmonton, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wyatt Wright
Cochrane, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Clarence Cheung
Crestwood, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Matthew Perozak
Leduc, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Lowell Whittmire
Lethbridge, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Anthony Stewart
Rocky Mountain House, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jaden Morlock
Cochrane, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nathan Kelba
Okotoks, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Zach Davies
Edmonton, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Darien Dunkle
Castor, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ben Kiist
Okotoks, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Josh Kroker
, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Oct 16, 20 05:45 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Wyatt Wright Kinley Burton 7-6    Final (EE)
2 Clarence Cheung Matthew Perozak 6-3    Final (7)
3 Lowell Whittmire Anthony Stewart 8-3    Final (7)
4 Nathan Kelba Jaden Morlock 6-7    Final (EE)
5 Ben Kiist Josh Kroker 7-6    Final (8)
6 Darien Dunkle Zach Davies 1-8    Final (6)
Sat, Oct 17, 20 08:45 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Lowell Whittmire Nathan Kelba 5-4    Final (8)
2 Anthony Stewart Jaden Morlock 8-4    Final (8)
3 Ben Kiist Darien Dunkle 5-6    Final (8)
4 Josh Kroker Zach Davies 7-8    Final (EE)
5 Wyatt Wright Clarence Cheung 8-6    Final (7)
6 Kinley Burton Matthew Perozak 9-5    Final (7)
Sat, Oct 17, 20 12:45 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Ben Kiist Zach Davies 3-5    Final (8)
2 Josh Kroker Darien Dunkle 8-7    Final (8)
3 Wyatt Wright Matthew Perozak 5-6    Final (8)
4 Kinley Burton Clarence Cheung 7-4    Final (7)
5 Lowell Whittmire Jaden Morlock 7-4    Final (7)
6 Anthony Stewart Nathan Kelba 6-1    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 24 -- 3:00am AT
Kim 10  Final
Jeong 12  (EE)
Kim Final
Kim (9)
W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 23 -- 11:00pm AT
Kim Final
Gim (10)
Kim Final
Um (9)
B: U13 Teazer Light Nova Scota
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 22 -- 1:00pm AT
Blades Final
Hill (5)
Gwynne Timothy 11  Final
Davies (5)
D: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Nov 24 -- 3:30am AT
Park/Park  
Song/Jeon  
Kim/Moon  
Lee/Choi  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Brad Gushue wins Stu Sells 1824 Halifax Classic

Brad Gushue wins Stu Sells 1824 Halifax Classic

Brad Gushue (photo by Anil Mungal) of St John's won 6-2 over Halifax's Matthew Manuel to continue winning streak to start 2020 season in the Atlantic bubble.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑