Curling Scores

W: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Dec 2 -- 9:45pm CT
Strouse Final
Grandy (4) Watch Live Curling!
Jones Final
Kelly (6)
Holland Final
Watling (8)
M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Dec 2 -- 9:45pm CT
Hartung Final
Wiebe (EE) Watch Live Curling!
Dunstone Final
Calvert (8)
Chambers Final
Dunnam (6)
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 2 -- 7:30pm MT
Vavrek Final
Holt (EE) Watch Live Curling!
Libbus Final
Tym (8) Watch Live Curling!
Parent Final
Kozak (7) Watch Live Curling!
Jacques Final
Hansen (EE) Watch Live Curling!
Adams Final
MacAlpine (8) Watch Live Curling!
Tao Final
Koe (6) Watch Live Curling!
Get Your Free Meals!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 2 -- 4:00pm MT
Skrlik Final
Sherrer (7)
Richards Final
Wytrychowski (5)
Hunkin Final
Clark (7) Watch Live Curling!
Hartwell Final
Purcell (6) Watch Live Curling!
Crough Final
Santos (4) Watch Live Curling!
Hilker Final
Stiksma (7) Watch Live Curling!
Kaufman Final
Ball (8) Watch Live Curling!
Yamamoto Final
Parent (EE) Watch Live Curling!
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 2 -- 8:30pm PT
Cseke Final
Connolly (7)
Robillard Final
Longworth (8)
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 2 -- 8:30pm PT
Cowan Final
Scheel (7)
Ryan Final
Dezura (7)
Jensen 10  Final
Birnie (6)
Jackson-Baier Final
Mychaluk (8)
M: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 2 -- 7:30pm ET
Smith Final
McEwen (6) Watch Live Curling!
Deruelle Final
Ferris (7)
Kean Final
Horgan (6)
Rooney Final
Chandler (EE)
Mooibroek Final
Tippin (6)
Ainsley Final
Dobson (7)
W: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 3 -- 10:45am ET
Gim  
Zemmelink  
Harrison  
Wasylkiw  
Kim  
Kiemele  
Mann  
Auld  
Jaeggi  
Acres  
Howard  
Armstrong  
W: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 2 -- 9:30pm CT
Van Ryssel Final
Benson (7)
Terrick Final
Wahl (8)
M: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 2 -- 10:30pm ET
Freeman Final
Robins (6)
Szydlik Final
Graham (8)
Norris Final
Dundas (5)
: Innisfail AJCT U15 Spiel
Innisfail, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 2 -- 7:00pm MT
Kennedy Final
DeSchiffart (EE)
Morrison Final
Androschuk 10  (EE)
Kennedy 11  Final
Deschiffart (8)
Bishop 10  Final
Falkenberg (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

The Big Spiel -- A Event

Jan 13 - 16, 2022
A Event | B Event | C Event | D Event | E Event | F Event | G Event | H Event |
Times shown as Central Time (CT)

Geoff Goodland

Scott Telfer
D3 - Fri 12:00pm
Loser to 188
SCORES 
  [65]
Geoff Goodland

D1 - Thu 5:30pm
Loser to 125
SCORES 
  [2]

Scott Telfer

Drew Hardwick

Carl Schaeper
D5 - Fri 6:00pm
Loser to 250
SCORES 
  [97]
Connor Kauffman

D1 - Thu 5:30pm
Loser to 126
SCORES 
  [3]

Derek Helstrom

Derek Helstrom

Connor Kauffman

John Thayer
D3 - Fri 12:00pm
Loser to 188
SCORES 
  [66]

D1 - Thu 5:30pm
Loser to 126
SCORES 
  [4]

Connor Kauffman

Connor Kauffman

Doug Weimerskirch
D7 - Sat 10:30am
Loser Out
SCORES 
  [113]
Connor Kauffman

D1 - Thu 5:30pm
Loser to 127
SCORES 
  [5]
Kenna Ponzio

Kenna Ponzio

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 189
SCORES 
  [67]
Kenna Ponzio

Joel Ingersoll

Jeff Hogden

Lori Jeannot
D5 - Fri 6:00pm
Loser to 250
SCORES 
  [98]

D1 - Thu 5:30pm
Loser to 128
SCORES 
  [7]

Lori Jeannot

Meaghan Thomson

Jeff Hogden

Jeff Hogden
D3 - Fri 12:00pm
Loser to 189
SCORES 
  [68]

D1 - Thu 5:30pm
Loser to 128
SCORES 
  [8]

Jeff Hogden

Evan Jensen
D10 - Sat 7:15pm
Loser Out
SCORES 
  [121]
Ethan Sampson

Ethan Sampson

D2 - Thu 8:00pm
Loser to 129
SCORES 
  [9]

Ethan Sampson

Daniel Townsend

Samuel Thiesse
D4 - Fri 2:30pm
Loser to 190
SCORES 
  [69]
Ethan Sampson

D2 - Thu 8:00pm
Loser to 129
SCORES 
  [10]

Mike Mueller

Mike Mueller

Steve Rooney
D6 - Fri 8:30pm
Loser to 251
SCORES 
  [99]
Ethan Sampson

D2 - Thu 8:00pm
Loser to 130
SCORES 
  [11]

Steve Rooney

Carolyn Hotra

Steve Rooney

Brad Kruse
D4 - Fri 2:30pm
Loser to 190
SCORES 
  [70]

D2 - Thu 8:00pm
Loser to 130
SCORES 
  [12]

Bob Hedstrom

Bob Hedstrom

Frankenteam
D8 - Sat 1:00pm
Loser Out
SCORES 
  [114]
Ethan Sampson

D2 - Thu 8:00pm
Loser to 131
SCORES 
  [13]
Frankenteam

Ken King

Brad Caldwell
D4 - Fri 2:30pm
Loser to 191
SCORES 
  [71]
Brad Caldwell

D2 - Thu 8:00pm
Loser to 131
SCORES 
  [14]

Brad Caldwell

Jay Bata
Mike Farbelow

Jonathan Lee
D6 - Fri 8:30pm
Loser to 251
SCORES 
  [100]

D2 - Thu 8:00pm
Loser to 132
SCORES 
  [15]

George Carroll

George Carroll

Mike Farbelow

D4 - Fri 2:30pm
Loser to 191
SCORES 
  [72]

Mike Farbelow

Mark Faltesek

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 161
SCORES 
  [73]
Mark Faltesek

Will Spletzstoszer

D5 - Fri 6:00pm
Loser to 206
SCORES 
  [101]
Mark Faltesek

Broomstackers

Broomstackers

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 161
SCORES 
  [74]

Kyle Fisher

D7 - Sat 10:30am
Loser to 259
SCORES 
  [115]
Aaron Johnston

Aaron Johnston

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 162
SCORES 
  [75]
Aaron Johnston

Jeff Nelson

Aaron Johnston

D5 - Fri 6:00pm
Loser to 206
SCORES 
  [102]

Stacy Bertrang

Michelle Wagner

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 162
SCORES 
  [76]

Michelle Wagner

D9 - Sat 5:30pm
Loser Out
SCORES 
  [122]
Kenneth Starkey

Bryant Schmidt

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 163
SCORES 
  [77]
Kenneth Starkey

Kenneth Starkey

D5 - Fri 6:00pm
Loser to 207
SCORES 
  [103]
Kenneth Starkey

Drew Urban

Drew Urban

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 163
SCORES 
  [78]

Dave Will

D7 - Sat 10:30am
Loser to 259
SCORES 
  [116]
Kenneth Starkey

Johnny Anderson

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 164
SCORES 
  [79]
Johnny Anderson

Robert Varani

Johnny Anderson

D5 - Fri 6:00pm
Loser to 207
SCORES 
  [104]

John Paul Munich

John Paul Munich

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 164
SCORES 
  [80]

Darrick Kizlyk

Steve Cerkvenik

Sophia Ryhorchuk
D4 - Fri 2:30pm
Loser to 196
SCORES 
  [81]
Sophia Ryhorchuk

D1 - Thu 5:30pm
Loser to 141
SCORES 
  [34]

Sophia Ryhorchuk

Jamie Colby

Ron Silverness
D6 - Fri 8:30pm
Loser to 254
SCORES 
  [105]
Brandon Will

D1 - Thu 5:30pm
Loser to 142
SCORES 
  [35]

Ron Silverness

Al Roder

Brandon Will

Brandon Will
D4 - Fri 2:30pm
Loser to 196
SCORES 
  [82]

D1 - Thu 5:30pm
Loser to 142
SCORES 
  [36]

Brandon Will

Herman Fuechtmann

Bryan Peek
D8 - Sat 1:00pm
Loser Out
SCORES 
  [117]
Mason Guentzel

D1 - Thu 5:30pm
Loser to 143
SCORES 
  [37]
Mason Guentzel

Mason Guentzel

CharLando
D4 - Fri 2:30pm
Loser to 197
SCORES 
  [83]
Mason Guentzel

D1 - Thu 5:30pm
Loser to 143
SCORES 
  [38]

CharLando

The Big Leburske's
Mason Guentzel

Casey Carmody
D6 - Fri 8:30pm
Loser to 254
SCORES 
  [106]

D1 - Thu 5:30pm
Loser to 144
SCORES 
  [39]

Subzero Jr White

Subzero Jr White

Guy Davis

Michael Glessner
D4 - Fri 2:30pm
Loser to 197
SCORES 
  [84]

D1 - Thu 5:30pm
Loser to 144
SCORES 
  [40]

Guy Davis

Guy Davis
D11 - Sat 9:00pm
Loser Out
SCORES 
  [123]
Mark Willmert

Lionel Locke

D2 - Thu 8:00pm
Loser to 145
SCORES 
  [41]

Lionel Locke

Trevor Gau

Trent Storry
D4 - Fri 2:30pm
Loser to 198
SCORES 
  [85]
Trent Storry

D2 - Thu 8:00pm
Loser to 145
SCORES 
  [42]

Trent Storry

Mike Richards

Joe Walter
D6 - Fri 8:30pm
Loser to 255
SCORES 
  [107]
Kyle Blade

D2 - Thu 8:00pm
Loser to 146
SCORES 
  [43]

Bob Draths

Bob Draths

Kyle Blade

Kyle Blade
D4 - Fri 2:30pm
Loser to 198
SCORES 
  [86]

D2 - Thu 8:00pm
Loser to 146
SCORES 
  [44]

Kyle Blade

Subzero Jr Blue

Jason Benson
D8 - Sat 1:00pm
Loser Out
SCORES 
  [118]
Mark Willmert

D2 - Thu 8:00pm
Loser to 147
SCORES 
  [45]
Sheila Longie

Sheila Longie

Chuck Barnes
D4 - Fri 2:30pm
Loser to 199
SCORES 
  [87]
Subzero Jr Red

D2 - Thu 8:00pm
Loser to 147
SCORES 
  [46]

Subzero Jr Red

Subzero Jr Red
Mark Willmert

Greg Major
D6 - Fri 8:30pm
Loser to 255
SCORES 
  [108]

D2 - Thu 8:00pm
Loser to 148
SCORES 
  [47]

Blake Hagberg

Blake Hagberg

Mark Willmert

D4 - Fri 2:30pm
Loser to 199
SCORES 
  [88]

Mark Willmert

Margie Smith

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 169
SCORES 
  [89]
Margie Smith

Patrick McHugh

D5 - Fri 6:00pm
Loser to 210
SCORES 
  [109]
Margie Smith

Brian Terwedo

Brian Terwedo

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 169
SCORES 
  [90]

Ryan Gaug

D7 - Sat 10:30am
Loser to 261
SCORES 
  [119]
Zachary Brenden

Piassava

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 170
SCORES 
  [91]
Ralph Gasow

Ralph Gasow

Zachary Brenden

D5 - Fri 6:00pm
Loser to 210
SCORES 
  [110]

Justin Thurlow

Zachary Brenden

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 170
SCORES 
  [92]

Zachary Brenden

D9 - Sat 5:30pm
Loser Out
SCORES 
  [124]
Merlin Orvik

Paul Geffre

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 171
SCORES 
  [93]
Paul Geffre

Seth Mooney

D5 - Fri 6:00pm
Loser to 211
SCORES 
  [111]
Paul Geffre

Tres Rios Rocas

Ryan Barclay

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 171
SCORES 
  [94]

Ryan Barclay

D7 - Sat 10:30am
Loser to 261
SCORES 
  [120]
Merlin Orvik

Caiden Rose

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 172
SCORES 
  [95]
Paul Caron

Paul Caron

Merlin Orvik

D5 - Fri 6:00pm
Loser to 211
SCORES 
  [112]

Jay Ewen

Merlin Orvik

D3 - Fri 12:00pm
Loser to 172
SCORES 
  [96]

Merlin Orvik

Curling Scores

W: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Dec 2 -- 9:45pm CT
Strouse Final
Grandy (4) Watch Live Curling!
Jones Final
Kelly (6)
Holland Final
Watling (8)
M: DEKALB Superspiel
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Dec 2 -- 9:45pm CT
Hartung Final
Wiebe (EE) Watch Live Curling!
Dunstone Final
Calvert (8)
Chambers Final
Dunnam (6)
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 2 -- 7:30pm MT
Vavrek Final
Holt (EE) Watch Live Curling!
Libbus Final
Tym (8) Watch Live Curling!
Parent Final
Kozak (7) Watch Live Curling!
Jacques Final
Hansen (EE) Watch Live Curling!
Adams Final
MacAlpine (8) Watch Live Curling!
Tao Final
Koe (6) Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 2 -- 4:00pm MT
Skrlik Final
Sherrer (7)
Richards Final
Wytrychowski (5)
Hunkin Final
Clark (7) Watch Live Curling!
Hartwell Final
Purcell (6) Watch Live Curling!
Crough Final
Santos (4) Watch Live Curling!
Hilker Final
Stiksma (7) Watch Live Curling!
Kaufman Final
Ball (8) Watch Live Curling!
Yamamoto Final
Parent (EE) Watch Live Curling!
M: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 2 -- 8:30pm PT
Cseke Final
Connolly (7)
Robillard Final
Longworth (8)
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 2 -- 8:30pm PT
Cowan Final
Scheel (7)
Ryan Final
Dezura (7)
Jensen 10  Final
Birnie (6)
Jackson-Baier Final
Mychaluk (8)
M: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 2 -- 7:30pm ET
Smith Final
McEwen (6) Watch Live Curling!
Deruelle Final
Ferris (7)
Kean Final
Horgan (6)
Rooney Final
Chandler (EE)
Mooibroek Final
Tippin (6)
Ainsley Final
Dobson (7)
W: Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Brantford, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 3 -- 10:45am ET
Gim  
Zemmelink  
Harrison  
Wasylkiw  
Kim  
Kiemele  
Mann  
Auld  
Jaeggi  
Acres  
Howard  
Armstrong  
W: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 2 -- 9:30pm CT
Van Ryssel Final
Benson (7)
Terrick Final
Wahl (8)
M: Selkrik MJCT Spiel
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Dec 2 -- 10:30pm ET
Freeman Final
Robins (6)
Szydlik Final
Graham (8)
Norris Final
Dundas (5)
: Innisfail AJCT U15 Spiel
Innisfail, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 2 -- 7:00pm MT
Kennedy Final
DeSchiffart (EE)
Morrison Final
Androschuk 10  (EE)
Kennedy 11  Final
Deschiffart (8)
Bishop 10  Final
Falkenberg (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Birchard/Morris conclude round robin at 3-1

Birchard/Morris conclude round robin at 3-1

The new Canadian mixed doubles pair will have to wait to see where they land in the playoff picture (Photo: Team Birchard/Morris).

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑