World Curling Report

Curling Scores

M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 12:00pm PT
Muyres 4th
Joanisse
Wenzek 4th
Dunstone
Bottcher 5th
Tardi
Mouat 5th
Montgomery
Koe 5th
Whyte
Gunnlaugson 4th
Jackson
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan 6th
Roberge
Ferland 7th
Bedard
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 1:00pm MT
Sturmay 4th
Just
Galusha 5th
Zingel
Clark-Rouire 4th
Barber
Walker 4th
Yan
Schneider 4th
Bear
Holland 4th
Quinn
Han 5th
Stiksma
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI Final
RUS (10)
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm AT
Stevens Final
Brunton (7)
Birt Final
Wilson (6)
McEvoy 8th
Arsenault
Robichaud Final
Day (5)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm ET
Randall 8th
Murray
Grabowski Final
Tuma (5)
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BD1 -- Fri, Nov 22 -- 12:00pm MT
Harty Final
Libbus (7)
van Amsterdam 7th
King
Bubola 7th
Kanda
Meek Final
Cao (4)
Harty  
Libbus  
van Amsterdam  
King  
Bubola  
Kanda  
Meek  
Cao  
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am PT
Ginter Final
Griffith (7)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL 7th
FIN 10 
HUN 8th
SVK
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Tallinn Wheelchair Curling International

Oct 25 - 27, 2019

Event Results:

Recent
Draw: CF -- Sun, Oct 27 -- 6:30am ET
Koitmae Final
Putzich (7)
Rozkova Final
Daskevic (7)
Default (ET)

 
Location
Tondiraba Ice Hall
Varraku 14,
Tallinn, Estonia
 
Contact
Juuli Liit
E: juuli@curlingtallinn.ee

Curling Scores

M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 12:00pm PT
Muyres 4th
Joanisse
Wenzek 4th
Dunstone
Bottcher 5th
Tardi
Mouat 5th
Montgomery
Koe 5th
Whyte
Gunnlaugson 4th
Jackson
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan 6th
Roberge
Ferland 7th
Bedard
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 1:00pm MT
Sturmay 4th
Just
Galusha 5th
Zingel
Clark-Rouire 4th
Barber
Walker 4th
Yan
Schneider 4th
Bear
Holland 4th
Quinn
Han 5th
Stiksma
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI Final
RUS (10)
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm AT
Stevens Final
Brunton (7)
Birt Final
Wilson (6)
McEvoy 8th
Arsenault
Robichaud Final
Day (5)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm ET
Randall 8th
Murray
Grabowski Final
Tuma (5)
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BD1 -- Fri, Nov 22 -- 12:00pm MT
Harty Final
Libbus (7)
van Amsterdam 7th
King
Bubola 7th
Kanda
Meek Final
Cao (4)
Harty  
Libbus  
van Amsterdam  
King  
Bubola  
Kanda  
Meek  
Cao  
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am PT
Ginter Final
Griffith (7)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL 7th
FIN 10 
HUN 8th
SVK
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑