World Curling Report

Curling Scores

M: Aberdeen International Curling Championship
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Mar 15 -- 8:30am GMT
Whyte Final
Hess (EE)
Paterson Final
Ramsfjell (8)
Bryce Final
Glukhov (8)
Retornaz Final
Schwaller (EE)
W: SWISSCURLING Junior Women's Championship
Adelboden, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Mar 15 -- 12:00pm CET
Suter Final
Mueller (10)
Schwaller Final
Rieder (9)
M: SWISSCURLING Junior Men's Championship
Adelboden, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Mar 15 -- 12:00pm CET
Hoesli Final
Klossner (EE)
Traub 10  Final
Huerlimann (EE)
M: New Brunswick Mens Club Championship
Miramichi, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Sun, Mar 15 -- 4:00pm AT
Crouse Final
Dobson (8)
M: Morris MJCT Spring 2020
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Mar 13 -- 7:00pm ET
Johnson  
McGillivray  
Olafson  
Bijl  
W: Morris MJCT Spring 2020
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Mar 13 -- 6:00pm CT
Jensen  
Ogg  
Tober  
Stobbe  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

LODE Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2 -- Round-Robin

Apr 11 - 14, 2019
Pool A
Yildiz/Karagoz
Eruzurum, TUR
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Fu/Zou
Beijing, CHN
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Regza/Freidensons
Riga, LAT
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alliyarova/Zhuzbay
Almaty, KAZ
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Rudzite/Zentelis
Riga, LAT
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cao/Yuan
Beijing, CHN
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Januleviciute/Kulakauskas
Vilnius, LTU
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wiksten/Wiksten
Hvidovre, DEN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Blumberga/Gulbis
Riga, LAT
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Gill/Hewitt
Brisbane, AUS
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jang/Choi
Uiseong, KOR
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Sanchirova/Sokolov
Novosibirsk, RUS
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Paulova/Paul
Prague, CZE
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Becker/Becker
Naseby, NZL
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Groenbech/Groenbech
Taarnby, DEN
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Saulgrieze/Redlihs
Riga, LAT
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Apr 11, 19 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Fu/Zou Yildiz/Karagoz 4-5    Final (8)
B Regza/Freidensons Alliyarova/Zhuzbay 7-6    Final (8)
Thu, Apr 11, 19 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Cao/Yuan Rudzite/Zentelis 7-8    Final (8)
B Wiksten/Wiksten Januleviciute/Kulakauskas 2-7    Final (7)
Thu, Apr 11, 19 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Jang/Choi Blumberga/Gulbis 4-7    Final (7)
B Sanchirova/Sokolov Gill/Hewitt 8-2    Final (7)
Thu, Apr 11, 19 06:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Paulova/Paul Groenbech/Groenbech 7-4    Final (7)
B Becker/Becker Saulgrieze/Redlihs 9-7    Final (8)
Thu, Apr 11, 19 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Yildiz/Karagoz Alliyarova/Zhuzbay 9-6    Final (8)
B Fu/Zou Regza/Freidensons 7-5    Final (EE)
Fri, Apr 12, 19 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Rudzite/Zentelis Januleviciute/Kulakauskas 9-6    Final (EE)
B Cao/Yuan Wiksten/Wiksten 7-2    Final (6)
Fri, Apr 12, 19 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Blumberga/Gulbis Gill/Hewitt 4-9    Final (7)
B Jang/Choi Sanchirova/Sokolov 9-4    Final (7)
Fri, Apr 12, 19 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Groenbech/Groenbech Saulgrieze/Redlihs 7-4    Final (8)
B Paulova/Paul Becker/Becker 10-1    Final (6)
Fri, Apr 12, 19 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Regza/Freidensons Yildiz/Karagoz 5-6    Final (8)
B Alliyarova/Zhuzbay Fu/Zou 7-8    Final (EE)
Fri, Apr 12, 19 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Wiksten/Wiksten Rudzite/Zentelis 5-8    Final (7)
B Januleviciute/Kulakauskas Cao/Yuan 3-12    Final (6)
Fri, Apr 12, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Sanchirova/Sokolov Blumberga/Gulbis 0-8    Final (7)
B Gill/Hewitt Jang/Choi 10-3    Final (7)
Fri, Apr 12, 19 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Becker/Becker Groenbech/Groenbech 8-6    Final (8)
B Saulgrieze/Redlihs Paulova/Paul 3-9    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Aberdeen International Curling Championship
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sun, Mar 15 -- 8:30am GMT
Whyte Final
Hess (EE)
Paterson Final
Ramsfjell (8)
Bryce Final
Glukhov (8)
Retornaz Final
Schwaller (EE)
W: SWISSCURLING Junior Women's Championship
Adelboden, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Mar 15 -- 12:00pm CET
Suter Final
Mueller (10)
Schwaller Final
Rieder (9)
M: SWISSCURLING Junior Men's Championship
Adelboden, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Mar 15 -- 12:00pm CET
Hoesli Final
Klossner (EE)
Traub 10  Final
Huerlimann (EE)
M: New Brunswick Mens Club Championship
Miramichi, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF2 -- Sun, Mar 15 -- 4:00pm AT
Crouse Final
Dobson (8)
M: Morris MJCT Spring 2020
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Mar 13 -- 7:00pm ET
Johnson  
McGillivray  
Olafson  
Bijl  
W: Morris MJCT Spring 2020
Morris, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Mar 13 -- 6:00pm CT
Jensen  
Ogg  
Tober  
Stobbe  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
2020 Shorty Jenkins Classic Cancelled

2020 Shorty Jenkins Classic Cancelled

2020 AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic presented by Jet Ice, VIA Rail and Choose Cornwall cancelled due to COVID-19 with plans to return in 2021 for the 25th anniversary.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑