World Curling Report

Curling Scores

M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE Final
SCO (9)
SUI Final
DEN (9)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Nov 21 -- 1:30pm ET
McDonald Final
Grattan (5)
Roberge Final
Schnider (8)
Hebert Final
MacDougall (8)
Stevens Final
Kennerknecht (5)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
ISR Final
TUR (10)
LAT Final
AUT (10)
LTU Final
POL (6)
FRA Final
BLR (10)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
HUN Final
SVK (10)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1a -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm ET
Cottrill  
Liscumb  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Canad Inns Women's Classic -- A Event

Oct 17 - 20, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)
Lauren Horton
1
Thu 10:00am
Loser to 31
SCORES
  [1]
Lauren Horton
Kelsey Rocque
Sayaka Yoshimura
3
Thu 5:00pm
Loser to 42
SCORES
  [17]
Lauren Horton
1
Thu 10:00am
Loser to 31
SCORES
  [2]
Sayaka Yoshimura
Darcy Robertson
Un-Chi Gim
6
Fri 1:30pm
Loser to 50
SCORES
  [25]
Laura Walker
1
Thu 10:00am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Laura Walker
Laura Walker
Laura Walker
Kerri Einarson
3
Thu 5:00pm
Loser to 41
SCORES
  [18]
1
Thu 10:00am
Loser to 32
SCORES
  [4]
Kerri Einarson
Mackenzie Zacharias
Silvana Tirinzoni
8
Fri 8:30pm
Loser to 56
SCORES
  [29]
1
Thu 10:00am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Silvana Tirinzoni
Qualifier
Laurie St-Georges
Min Ji Kim
3
Thu 5:00pm
Loser to 40
SCORES
  [19]
Jamie Sinclair
1
Thu 10:00am
Loser to 33
SCORES
  [6]
Jamie Sinclair
Jamie Sinclair
Eve Muirhead
Seina Nakajima
6
Fri 1:30pm
Loser to 51
SCORES
  [26]
1
Thu 10:00am
Loser to 34
SCORES
  [7]
Seina Nakajima
Sherry Anderson
Eve Muirhead
Eve Muirhead
3
Thu 5:00pm
Loser to 39
SCORES
  [20]
1
Thu 10:00am
Loser to 34
SCORES
  [8]
Eve Muirhead
Chrissy Cadorin
Theresa Cannon
2
Thu 1:30pm
Loser to 35
SCORES
  [9]
Theresa Cannon
Kerry Galusha
Elena Stern
4
Thu 8:30pm
Loser to 46
SCORES
  [21]
Elena Stern
2
Thu 1:30pm
Loser to 35
SCORES
  [10]
Elena Stern
Jennifer Clark-Rouire
Rachel Homan
6
Fri 1:30pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Rachel Homan
2
Thu 1:30pm
Loser to 36
SCORES
  [11]
Rachel Homan
Skylar Ackerman
Rachel Homan
EunJung Kim
4
Thu 8:30pm
Loser to 45
SCORES
  [22]
2
Thu 1:30pm
Loser to 36
SCORES
  [12]
EunJung Kim
Beth Peterson
Tracy Fleury
8
Fri 8:30pm
Loser to 54
SCORES
  [30]
2
Thu 1:30pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Tracy Fleury
Qualifier
Kristy Watling
Daniela Jentsch
4
Thu 8:30pm
Loser to 44
SCORES
  [23]
Daniela Jentsch
2
Thu 1:30pm
Loser to 37
SCORES
  [14]
Daniela Jentsch
Amber Holland
Daniela Jentsch
Jennifer Jones
6
Fri 1:30pm
Loser to 48
SCORES
  [28]
2
Thu 1:30pm
Loser to 38
SCORES
  [15]
Jennifer Jones
Abby Ackland
Tori Koana
Nina Roth
4
Thu 8:30pm
Loser to 43
SCORES
  [24]
2
Thu 1:30pm
Loser to 38
SCORES
  [16]
Tori Koana
Tori Koana

Curling Scores

M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE Final
SCO (9)
SUI Final
DEN (9)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Nov 21 -- 1:30pm ET
McDonald Final
Grattan (5)
Roberge Final
Schnider (8)
Hebert Final
MacDougall (8)
Stevens Final
Kennerknecht (5)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
ISR Final
TUR (10)
LAT Final
AUT (10)
LTU Final
POL (6)
FRA Final
BLR (10)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
HUN Final
SVK (10)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1a -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm ET
Cottrill  
Liscumb  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑