World Curling Report

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
W: Simms Home Hardware NB U18 Girls Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Feb 16 -- 11:30am AT
Evans 8th
Paterson
Forsythe Final
Gaines (6)
Tracy 8th
Campbell
Braedley Final
Price (7)
M: Simms Home Hardware NB U18 Boys Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Feb 16 -- 7:30am ET
Matheson Final
Pugsley (7)
Darrah Final
Leblanc 10  (6)
Boyle Final
Stewart (6)
Porter Final
Johnston (6)
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Feb 16 -- 10:00am MT
Kiist 5th
Ferguson
Wright 4th
Van Amsterdam
Davies 5th
Bauer
Snider 5th
Hiebert
Comeillie 5th
Jacques
Yamuch 4th
Northwood
Nedohin 4th
Deschiffart
Shannon 5th
Young
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Morozumi Final
Yamaguchi (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Nakajima 10  Final
Yoshimura (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Stu Sells Toronto Cricket Mixed Doubles Cashspiel -- A Event

Jan 17 - 20, 2020
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Eastern Time (ET)
Cottrill/Cottrill
Hung/Chang
D5 - Fri 7:00pm
Loser to 43
SCORES
  [17]
Cottrill/Cottrill
D1 - Fri 10:00am
Loser to 39
SCORES
  [2]
Yan/Kuo
Yan/Kuo
Sun/Zhang
D7 - Sat 8:00am
Loser to 52
SCORES
  [25]
Bandurka/Arndt
D1 - Fri 10:00am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Bandurka/Arndt
Bandurka/Arndt
Bandurka/Arndt
Wan/Ma
D5 - Fri 7:00pm
Loser to 44
SCORES
  [18]
D1 - Fri 10:00am
Loser to 32
SCORES
  [4]
Jang/Seong
Jang/Seong
Wang/Kleibrink
D10 - Sat 3:00pm
Loser to 58
SCORES
  [29]
D1 - Fri 10:00am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Wang/Kleibrink
Qualifier
Redlick/Naismith
Cao/Hanyu
D5 - Fri 7:00pm
Loser to 45
SCORES
  [19]
Hickey/Janssen
D1 - Fri 10:00am
Loser to 33
SCORES
  [6]
Hickey/Janssen
Hickey/Janssen
Yang/Ling
Rizzo/Hartley
D7 - Sat 8:00am
Loser to 51
SCORES
  [26]
D1 - Fri 10:00am
Loser to 34
SCORES
  [7]
Rizzo/Hartley
Davis/Davis
Yang/Ling
Wilson/Dow
D6 - Fri 9:00pm
Loser to 46
SCORES
  [20]
D1 - Fri 10:00am
Loser to 34
SCORES
  [8]
Yang/Ling
Yang/Ling
Tuck/Tuck Jr.
Carr Olmstead/Wai
D6 - Fri 9:00pm
Loser to 39
SCORES
  [21]
Tuck/Tuck Jr.
D2 - Fri 12:00pm
Loser to 43
SCORES
  [10]
Pantel/Chandler
Pantel/Chandler
Yan/Li
D8 - Sat 10:00am
Loser to 54
SCORES
  [27]
Tuck/Tuck Jr.
D2 - Fri 12:00pm
Loser to 36
SCORES
  [11]
Yan/Li
Wood/Banyai
Waye/Retchless
Waye/Retchless
D6 - Fri 9:00pm
Loser to 40
SCORES
  [22]
D2 - Fri 12:00pm
Loser to 36
SCORES
  [12]
Waye/Retchless
Gill/Hewitt
Holyoke/Willsey
D10 - Sat 3:00pm
Loser to 57
SCORES
  [30]
D2 - Fri 12:00pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Holyoke/Willsey
Qualifier
Robertson/Robertson
Shipmaker/Aprile
D5 - Fri 7:00pm
Loser to 41
SCORES
  [23]
Holyoke/Willsey
D2 - Fri 12:00pm
Loser to 37
SCORES
  [14]
Fan/Nan
Fan/Nan
Holyoke/Willsey
Liscumb/Liscumb
D8 - Sat 10:00am
Loser to 53
SCORES
  [28]
D2 - Fri 12:00pm
Loser to 38
SCORES
  [15]
Bai/Xu
Bai/Xu
Bai/Xu
Little/Lyon-Hatcher
D5 - Fri 7:00pm
Loser to 42
SCORES
  [24]
D2 - Fri 12:00pm
Loser to 38
SCORES
  [16]
Little/Lyon-Hatcher
Song/Jeon

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
W: Simms Home Hardware NB U18 Girls Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Feb 16 -- 11:30am AT
Evans 8th
Paterson
Forsythe Final
Gaines (6)
Tracy 8th
Campbell
Braedley Final
Price (7)
M: Simms Home Hardware NB U18 Boys Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Feb 16 -- 7:30am ET
Matheson Final
Pugsley (7)
Darrah Final
Leblanc 10  (6)
Boyle Final
Stewart (6)
Porter Final
Johnston (6)
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Feb 16 -- 10:00am MT
Kiist 5th
Ferguson
Wright 4th
Van Amsterdam
Davies 5th
Bauer
Snider 5th
Hiebert
Comeillie 5th
Jacques
Yamuch 4th
Northwood
Nedohin 4th
Deschiffart
Shannon 5th
Young
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Morozumi Final
Yamaguchi (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Nakajima 10  Final
Yoshimura (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑