World Curling Report

Curling Scores

M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE 5th
SCO
SUI 6th
DEN
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Thu, Nov 21 -- 11:00am ET
Chandler Final
SFL-Morissette (7)
Balsdon Final
Ferland (8)
Nyman Final
Munroe (8)
Fournier Final
Bedard (8)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
FIN Final
LTU (EE)
TUR 11  Final
ESP (9)
ENG Final
ITA (6)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
ISR 5th
TUR
LAT 5th
AUT
LTU 5th
POL
FRA 5th
BLR
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1a -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm ET
Cottrill  
Liscumb  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Elks Junior Womens Spiel -- Round-Robin

Oct 18 - 20, 2019
Pool A
Elysa Crough
Edmonton, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Claire Booth
Red Deer, AB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rhiley Quinn
Calgary, AB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Claire Bevan-Stewart
, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Serena Gray-Withers
Stonewall, MB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Zoe Cinnamon
Cochrane, AB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Hollie Vincent
Red Deer, AB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kathryn Lepine
Calgary, AB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Abby Marks
Edmonton, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cuyler Desormeau
Red Deer, AB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jessica Wytrychowski
Calgary, AB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kaileigh Morrison
Edmonton, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Oct 18, 19 06:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Elysa Crough Rhiley Quinn 5-3    Final (8)
2 Claire Booth Claire Bevan-Stewart 8-4    Final (8)
3 Kathryn Lepine Serena Gray-Withers 4-7    Final (8)
4 Hollie Vincent Zoe Cinnamon 4-5    Final (EE)
5 Jessica Wytrychowski Abby Marks 3-6    Final (8)
6 Kaileigh Morrison Cuyler Desormeau 1-8    Final (8)
Sat, Oct 19, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Kathryn Lepine Hollie Vincent 1-9    Final (4)
2 Serena Gray-Withers Zoe Cinnamon 8-4    Final (7)
3 Jessica Wytrychowski Kaileigh Morrison 8-2    Final (7)
4 Abby Marks Cuyler Desormeau 9-1    Final (5)
5 Elysa Crough Claire Booth 6-5    Final (8)
6 Rhiley Quinn Claire Bevan-Stewart 7-6    Final (EE)
Sat, Oct 19, 19 01:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jessica Wytrychowski Cuyler Desormeau 5-7    Final (8)
2 Abby Marks Kaileigh Morrison 6-1    Final (7)
3 Elysa Crough Claire Bevan-Stewart 8-1    Final (6)
4 Rhiley Quinn Claire Booth 5-8    Final (7)
5 Kathryn Lepine Zoe Cinnamon 8-6    Final (EE)
6 Serena Gray-Withers Hollie Vincent 4-6    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE 5th
SCO
SUI 6th
DEN
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Thu, Nov 21 -- 11:00am ET
Chandler Final
SFL-Morissette (7)
Balsdon Final
Ferland (8)
Nyman Final
Munroe (8)
Fournier Final
Bedard (8)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
FIN Final
LTU (EE)
TUR 11  Final
ESP (9)
ENG Final
ITA (6)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
ISR 5th
TUR
LAT 5th
AUT
LTU 5th
POL
FRA 5th
BLR
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1a -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm ET
Cottrill  
Liscumb  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑