World Curling Report

Curling Scores

M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE Final
SCO (9)
SUI Final
DEN (9)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
HUN 9th
SVK
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
ISR 8th
TUR
LAT 8th
AUT
LTU Final
POL (6)
FRA 9th
BLR
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Thu, Nov 21 -- 11:00am ET
Chandler Final
SFL-Morissette (7)
Balsdon Final
Ferland (8)
Nyman Final
Munroe (8)
Fournier Final
Bedard (8)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1a -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm ET
Cottrill  
Liscumb  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel -- Round-Robin

Nov 8 - 10, 2019
Zoe Cinnamon
Cochrane, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Olivia Jones
, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Claire Booth
Red Deer, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cuyler Desormeau
Red Deer, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Anastasia Eksuzian
, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alyssa Nedohin
, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Myla Yambao
, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jessica Minshull
Calgary, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kayleigh Shannon
, AB
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alex Claggett
Airdrie, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Reese Finney
Calgary, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rachel Jacques
Edmonton, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Nov 8, 19 01:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Zoe Cinnamon Kayleigh Shannon 7-1    Final (6)
2 Claire Booth Alex Claggett 5-4    Final (7)
3 Cuyler Desormeau Reese Finney 10-3    Final (6)
4 Rachel Jacques Myla Yambao 5-6    Final (8)
5 Olivia Jones Jessica Minshull 9-5    Final (7)
6 Alyssa Nedohin Anastasia Eksuzian 6-5    Final (EE)
Fri, Nov 8, 19 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Cuyler Desormeau Anastasia Eksuzian 3-9    Final (7)
2 Reese Finney Alyssa Nedohin 1-9    Final (4)
5 Kayleigh Shannon Myla Yambao 4-8    Final (7)
6 Zoe Cinnamon Rachel Jacques 10-1    Final (6)
7 Olivia Jones Alex Claggett 11-1    Final (4)
8 Claire Booth Jessica Minshull 7-1    Final (5)
Sat, Nov 9, 19 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jessica Minshull Alex Claggett 11-5    Final (7)
2 Zoe Cinnamon Myla Yambao 7-1    Final (4)
3 Claire Booth Olivia Jones 5-6    Final (EE)
4 Reese Finney Anastasia Eksuzian 5-9    Final (6)
7 Cuyler Desormeau Alyssa Nedohin 6-1    Final (6)
8 Kayleigh Shannon Rachel Jacques 6-4    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE Final
SCO (9)
SUI Final
DEN (9)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
HUN 9th
SVK
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
ISR 8th
TUR
LAT 8th
AUT
LTU Final
POL (6)
FRA 9th
BLR
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Thu, Nov 21 -- 11:00am ET
Chandler Final
SFL-Morissette (7)
Balsdon Final
Ferland (8)
Nyman Final
Munroe (8)
Fournier Final
Bedard (8)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1a -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm ET
Cottrill  
Liscumb  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑