World Curling Report

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Muirhead 8th
Team Scheidegger
Fleury 8th
Wrana
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Koe Final
Paterson (5)
Gushue Final
Dunstone (7)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

USA Junior Men's Qualifier #2 -- Round-Robin

Nov 22 - 24, 2019
Daniel Casper
Briarcliff Manor, NY
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Daniel Murray
Bemidji, MN
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Benjamin Randall
Janesville, WI
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kevin Tuma
St. Paul, MN
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Max Grabowski
Eveleth, MN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Nov 22, 19 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
5 Benjamin Randall Daniel Murray 5-6    Final (8)
6 Max Grabowski Kevin Tuma 1-8    Final (5)
Fri, Nov 22, 19 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
7 Max Grabowski Daniel Casper 1-7    Final (7)
8 Daniel Murray Kevin Tuma 4-7    Final (7)
Sat, Nov 23, 19 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
5 Daniel Murray Max Grabowski 3-2    Final (8)
6 Daniel Casper Benjamin Randall 6-4    Final (8)
Sat, Nov 23, 19 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
7 Daniel Casper Daniel Murray 5-3    Final (8)
8 Kevin Tuma Benjamin Randall 3-9    Final (7)
Sun, Nov 24, 19 10:00 AM
Sheet Team Team Score    End
5 Kevin Tuma Daniel Casper 2-7    Final (6)
7 Benjamin Randall Max Grabowski 5-1    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Muirhead 8th
Team Scheidegger
Fleury 8th
Wrana
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Koe Final
Paterson (5)
Gushue Final
Dunstone (7)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑