World Curling Report

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
W: Simms Home Hardware NB U18 Girls Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Feb 16 -- 11:30am AT
Evans Final
Paterson (7)
Forsythe Final
Gaines (6)
Tracy Final
Campbell (8)
Braedley Final
Price (7)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Feb 16 -- 10:00am MT
Kiist 12  Final
Ferguson (6)
Wright 6th
Van Amsterdam
Davies 7th
Bauer
Snider 6th
Hiebert
Comeillie Final
Jacques (4)
Yamuch 6th
Northwood
Nedohin 6th
Deschiffart
Shannon 6th
Young
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Morozumi Final
Yamaguchi (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Nakajima 10  Final
Yoshimura (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Viterra Saskatchewan Scotties -- A Event

Jan 25 - 30, 2020
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)
Sherry Anderson
Kristen Streifel
D2 - Fri 7:30pm
Loser to 23
SCORES
  [9]
Sherry Anderson
D1 - Fri 2:00pm
Loser to 20
SCORES
  [2]
Kristen Streifel
Jana Tisdale
D3 - Sat 9:00am
Loser to 25
SCORES
  [13]
Michelle Englot
Amber Holland
Michelle Englot
Michelle Englot
D2 - Fri 7:30pm
Loser to 20
SCORES
  [10]
D1 - Fri 2:00pm
Loser to 21
SCORES
  [4]
Michelle Englot
Mandy Selzer
D5 - Sat 7:30pm
Loser to 28
SCORES
  [15]
Penny Barker
To Page AvB
Ashley Howard
D2 - Fri 7:30pm
Loser to 21
SCORES
  [11]
Penny Barker
D1 - Fri 2:00pm
Loser to 22
SCORES
  [6]
Rae Ann Williamson
Rae Ann Williamson
Robyn Silvernagle
D3 - Sat 9:00am
Loser to 24
SCORES
  [14]
Robyn Silvernagle
Robyn Silvernagle
Lorraine Schneider
D2 - Fri 7:30pm
Loser to 22
SCORES
  [12]
D1 - Fri 2:00pm
Loser to 23
SCORES
  [8]
Shalon Fleming
Shalon Fleming

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
W: Simms Home Hardware NB U18 Girls Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Feb 16 -- 11:30am AT
Evans Final
Paterson (7)
Forsythe Final
Gaines (6)
Tracy Final
Campbell (8)
Braedley Final
Price (7)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Feb 16 -- 10:00am MT
Kiist 12  Final
Ferguson (6)
Wright 6th
Van Amsterdam
Davies 7th
Bauer
Snider 6th
Hiebert
Comeillie Final
Jacques (4)
Yamuch 6th
Northwood
Nedohin 6th
Deschiffart
Shannon 6th
Young
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Morozumi Final
Yamaguchi (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Nakajima 10  Final
Yoshimura (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑