World Curling Report

Curling Scores

M: Meridian Canadian Open
Yorkton, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 2:30pm CT
Jacobs Final
Epping (8)
CHAMPION:
W: Meridian Canadian Open
Yorkton, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 11:00am CT
Kim Final
Hasselborg (EE)
CHAMPION:
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Mon, Jan 20 -- 2:30pm ET
Roberge 2nd
Holdaway
Ferland 2nd
Berube
Balsdon 2nd
Hill
Stewart 2nd
Leduc
M: Ontario Tankard - Open Qualifier
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Jan 19 -- 5:00pm ET
Stewart Final
Hall (10)
W: Ontario Scotties - Open Qualifier
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Jan 19 -- 5:00pm ET
Madonia Final
Brandwood (8)
: Ponoka U18 Junior Bonspiel
Ponoka, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 3:30pm MT
Kurina Final
Wright (8)
Sawiak Final
Dunkle (7)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 5:30pm ET
Perozak Final
Wyatt (6)
Burton Final
Bauer (8)
M: SaskTel Men's South Qualifier
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Jan 19 -- 12:00pm CT
Heidt Final
Zuravloff (9)
M: SaskTel Men's North Qualifier
North Battleford, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Jan 19 -- 1:00pm CT
Heidt Final
Fell (6)
Armstrong Final
Heidt (10)
M: California State Men's Club Championship
Tempe, AZ
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Jan 19 -- 9:00am MT
Muyo Final
Lazarowich 10  (4)
Mendoza Final
Berndt (7)
Yoong Final
Baxter 10  (6)
W: Glynhill Ladies International
Glasgow, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 2:30pm GMT
Wrana Final
Kim (7)
CHAMPION:
Wilson Final
Witschonke (7)
CHAMPION:
M: Alberta Boston Pizza Cup Provincial Qualifier
Fort St. John, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 18 -- 7:00pm PT
Webb 10  Final
Pillsworth (10)
W: USA Junior Women's National Championship
Eau Claire, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Jan 18 -- 1:00pm CT
Strouse Final
Farrell (EE)
CHAMPION:
M: USA Junior Men's National Championship
Eau Claire, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Jan 18 -- 9:00am CT
Tuma Final
Violette (10)
CHAMPION:
: Winter World Masters Games - Mixed
Innsbruck, AUT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Jan 17 -- 12:30pm CET
Schulze  
Orlov  
Gerber  
Jackson  
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Jan 14 -- 7:30pm NT
Mitchell Final
Curtis (9)
CHAMPION:
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

New Brunswick Tankard Prelims -- A Event

Jan 10 - 12, 2020
A Event |
Times shown as Atlantic Time (AT)
Zack Eldridge
D1 - Fri 7:00pm
Loser to 16
SCORES

  [25]
Zack Eldridge
Ryan Cain
D3 - Sat 2:30pm
Loser to 39
SCORES
  [37]
Terry Odishaw
Ed Cyr
Tankard Seed 3
Shannon Fenelon
D2 - Sat 9:30am
Loser to 30
SCORES
  [26]
Terry Odishaw
D1 - Fri 7:00pm
Loser to 12
SCORES
  [4]
Terry Odishaw
Terry Odishaw
Trevor Hanson
D1 - Fri 7:00pm
Loser to 12
SCORES
  [27]
Dave Konefal
Dave Konefal
D3 - Sat 2:30pm
Loser to 38
SCORES
  [38]
Jason Roach
Rene Comeau
Tankard Seed 4
Jason Roach
D2 - Sat 9:30am
Loser to 32
SCORES
  [28]
Jason Roach
D1 - Fri 7:00pm
Loser to 16
SCORES
  [8]
Jason Roach
Christopher McCann
Zack Eldridge
D4 - Sun 9:30am
Loser to 41
SCORES
  [39]
Rene Comeau
Rene Comeau
Tankard Seed 5
Trevor Hanson
D3 - Sat 2:30pm
Loser to 34
SCORES
  [30]
Rene Comeau
D2 - Sat 9:30am
Loser to 36
SCORES
  [12]
Trevor Hanson
Shannon Fenelon
Dave Konefal
D4 - Sun 9:30am
Loser to 42
SCORES
  [40]
Ed Cyr
Ed Cyr
Tankard Seed 6
Ryan Cain
D3 - Sat 2:30pm
Loser to 36
SCORES
  [32]
Ed Cyr
D2 - Sat 9:30am
Loser to 34
SCORES
  [16]
Ryan Cain
Christopher McCann
Dave Konefal
D5 - Sun 2:30pm
Loser Out
SCORES
  [41]
Trevor Hanson
Trevor Hanson
Tankard Seed 7
D4 - Sun 9:30am
Loser Out
SCORES
  [34]
Trevor Hanson
Christopher McCann
Zack Eldridge
D5 - Sun 2:30pm
Loser Out
SCORES
  [42]
Ryan Cain
Ryan Cain
Tankard Seed 8
D4 - Sun 9:30am
Loser Out
SCORES
  [36]
Ryan Cain
Shannon Fenelon

Curling Scores

M: Meridian Canadian Open
Yorkton, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 2:30pm CT
Jacobs Final
Epping (8)
CHAMPION:
W: Meridian Canadian Open
Yorkton, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 11:00am CT
Kim Final
Hasselborg (EE)
CHAMPION:
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Mon, Jan 20 -- 2:30pm ET
Roberge 2nd
Holdaway
Ferland 2nd
Berube
Balsdon 2nd
Hill
Stewart 2nd
Leduc
M: Ontario Tankard - Open Qualifier
Kitchener-Waterloo, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Jan 19 -- 5:00pm ET
Stewart Final
Hall (10)
W: Ontario Scotties - Open Qualifier
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Jan 19 -- 5:00pm ET
Madonia Final
Brandwood (8)
: Ponoka U18 Junior Bonspiel
Ponoka, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 3:30pm MT
Kurina Final
Wright (8)
Sawiak Final
Dunkle (7)
: Ponoka U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 5:30pm ET
Perozak Final
Wyatt (6)
Burton Final
Bauer (8)
M: SaskTel Men's South Qualifier
Swift Current, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Jan 19 -- 12:00pm CT
Heidt Final
Zuravloff (9)
M: SaskTel Men's North Qualifier
North Battleford, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Jan 19 -- 1:00pm CT
Heidt Final
Fell (6)
Armstrong Final
Heidt (10)
M: California State Men's Club Championship
Tempe, AZ
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Jan 19 -- 9:00am MT
Muyo Final
Lazarowich 10  (4)
Mendoza Final
Berndt (7)
Yoong Final
Baxter 10  (6)
W: Glynhill Ladies International
Glasgow, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 19 -- 2:30pm GMT
Wrana Final
Kim (7)
CHAMPION:
Wilson Final
Witschonke (7)
CHAMPION:
M: Alberta Boston Pizza Cup Provincial Qualifier
Fort St. John, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 18 -- 7:00pm PT
Webb 10  Final
Pillsworth (10)
W: USA Junior Women's National Championship
Eau Claire, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Jan 18 -- 1:00pm CT
Strouse Final
Farrell (EE)
CHAMPION:
M: USA Junior Men's National Championship
Eau Claire, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Jan 18 -- 9:00am CT
Tuma Final
Violette (10)
CHAMPION:
: Winter World Masters Games - Mixed
Innsbruck, AUT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Jan 17 -- 12:30pm CET
Schulze  
Orlov  
Gerber  
Jackson  
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Jan 14 -- 7:30pm NT
Mitchell Final
Curtis (9)
CHAMPION:
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

LONDON, Ontario - It's not as simple as one plus one equals two, but the math is on Team Europe's side at the OK Tire & BKT Tires Continental Cup, presented by Service Experts Heating, Air Conditioning and Plumbing (Photo: Celine Stucki / WCF).

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑