World Curling Report

Curling Scores

W: Scotties Tournament of Hearts
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 24 -- 6:00pm CT
MB (Einarson) Final
ON (Homan) (EE)
W: New Brunswick Senior Womens Provincials
Moncton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 23 -- 7:00pm AT
Comeau Final
Donaher (5)
M: New Brunswick Senior Mens Provincials
Moncton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Feb 23 -- 6:00pm ET
Odishaw Final
Vaughan (7)
M: USA Senior Men's National Championship
Fairbanks, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 23 -- 6:30pm ET
Wright Final
Larway (7)
: GNCC Mixed Championship
Rochester, NY
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sun, Feb 23 -- 12:00pm ET
Casper Final
Pulli (8)
W: USA Senior Women's National Championship
Fairbanks, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 23 -- 2:30pm AKT
Smith Final
Lank (7)
M: Spanish Mens National Championship
Jaca, ESP
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Feb 21 -- 9:00pm CET
Aparicio Final
Campos (7)
Vez 10  Final
Garcia A. (7)
Garcia G. Final
Garcia 11  (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Spanish Mixed Doubles Championship -- Round-Robin

Jan 24 - 26, 2020
Blue Pool
Gonzalez/Galdeano
Pisuerga, ESP
0.667  2-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Labrador/Vez
Txuri-Berri, ESP
0.667  1-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
Torralba/Sanguesa
Pirineo, ESP
0.667  1-1  1-0  0-0  0-0  0-0 
Fumanal/Gracia
Jaca, ESP
0.000  0-1  0-2  0-0  0-0  0-0 
Gray Pool
Munte/Munte
Iparpolo, ESP
0.750  0-1  3-0  1-1  1-1  0-0 
Otaegi/Iraola
Txuri-Berri, ESP
0.500  1-2  1-0  0-1  0-0  0-1 
Altuna/Garcia M
Madrid, ESP
0.250  0-2  1-1  1-0  0-0  1-0 
Lilac Pool
Otaegi/Unanue
Txuri-Berri, ESP
1.000  2-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Perez/Sandonis
Pisuerga, ESP
0.667  0-1  2-0  0-0  0-0  1-0 
Ruiz/Ruiz de Eguilaz
Harrikada, ESP
0.000  0-2  0-2  0-0  0-1  0-0 
Brown Pool
Almanzor/Aparicio
Barcelona, ESP
0.667  2-1  0-0  0-1  0-0  0-1 
Torralba/Olivan
Pirineo, ESP
0.667  1-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
Barcena/Ruiz A
Harrikada, ESP
0.333  0-1  1-1  1-0  1-0  0-0 
Tesa/Tesa
Jaca, ESP
0.333  0-1  1-1  0-0  0-0  0-0 
Red Pool
Perez/Munuera
Jaca, ESP
1.000  2-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Fernandez/Mirete
Iparpolo, ESP
0.667  2-0  0-1  0-1  0-0  0-0 
Repes/Alfonso
Vitoria-Gasteiz, ESP
0.333  0-1  1-1  1-0  0-0  0-0 
Garaigordobil/Perlacia
Harrikada, ESP
0.000  0-2  0-2  0-1  0-0  0-0 
Green Pool
Amilibia/Manero
Val d'Aran, ESP
1.000  0-0  3-0  0-0  0-0  0-0 
Garcia/Hernandez
Jaca, ESP
0.500  0-0  1-1  1-0  0-0  0-0 
Lozano/Martin
Barcelona, ESP
0.333  1-1  0-1  0-0  0-0  0-1 
Majuelo/Ruiz de Azua
Harrikada, ESP
0.333  1-2  0-0  0-1  1-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Jan 24, 20 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Fernandez/Mirete Repes/Alfonso 13-6    Final (7)
B Munte/Munte Altuna/Garcia M 6-7    Final (EE)
C Perez/Sandonis Otaegi/Unanue 1-13    Final (6)
Fri, Jan 24, 20 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Gonzalez/Galdeano Fumanal/Gracia 8-5    Final (7)
B Majuelo/Ruiz de Azua Garcia/Hernandez 5-6    Final (8)
C Lozano/Martin Amilibia/Manero 2-10    Final (7)
Fri, Jan 24, 20 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Otaegi/Unanue Ruiz/Ruiz de Eguilaz 14-0    Final (6)
B Torralba/Sanguesa Labrador/Vez 3-9    Final (7)
C Altuna/Garcia M Otaegi/Iraola 3-11    Final (6)
Fri, Jan 24, 20 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Almanzor/Aparicio Barcena/Ruiz A 6-7    Final (EE)
B Tesa/Tesa Torralba/Olivan 3-13    Final (7)
C Perez/Munuera Garaigordobil/Perlacia 12-2    Final (7)
Fri, Jan 24, 20 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Otaegi/Iraola Munte/Munte 7-8    Final (EE)
B Ruiz/Ruiz de Eguilaz Perez/Sandonis 3-8    Final (7)
C Majuelo/Ruiz de Azua Lozano/Martin 9-7    Final (EE)
Fri, Jan 24, 20 10:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Perez/Munuera Fernandez/Mirete 8-7    Final (8)
B Garaigordobil/Perlacia Repes/Alfonso 5-6    Final (8)
C Torralba/Olivan Barcena/Ruiz A 14-5    Final (6)
Sat, Jan 25, 20 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Garaigordobil/Perlacia Amilibia/Manero 4-7    Final (7)
B Gonzalez/Galdeano Torralba/Sanguesa 4-7    Final (7)
C Fumanal/Gracia Labrador/Vez 3-13    Final (6)
Sat, Jan 25, 20 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Tesa/Tesa Almanzor/Aparicio 9-11    Final (8)
B Altuna/Garcia M Otaegi/Iraola 5-7    Final (8)
C Otaegi/Unanue Ruiz/Ruiz de Eguilaz 8-4    Final (7)
Sat, Jan 25, 20 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Lozano/Martin Garcia/Hernandez 9-6    Final (8)
B Amilibia/Manero Majuelo/Ruiz de Azua 8-3    Final (7)
C Repes/Alfonso Perez/Munuera 3-7    Final (8)
Sat, Jan 25, 20 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Munte/Munte Altuna/Garcia M 7-5    Final (8)
B Perez/Sandonis Otaegi/Unanue 5-7    Extra
C Torralba/Sanguesa Fumanal/Gracia 9-6    Final (8)
Sat, Jan 25, 20 07:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Labrador/Vez Gonzalez/Galdeano 4-9    Final (7)
B Fernandez/Mirete Garaigordobil/Perlacia 12-4    Final (7)
C Almanzor/Aparicio Torralba/Olivan 7-4    Final (7)
Sat, Jan 25, 20 10:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Ruiz/Ruiz de Eguilaz Perez/Sandonis 9-11    Final (EE)
B Barcena/Ruiz A Tesa/Tesa 4-9    Final (8)
C Otaegi/Iraola Munte/Munte 6-9    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Scotties Tournament of Hearts
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 24 -- 6:00pm CT
MB (Einarson) Final
ON (Homan) (EE)
W: New Brunswick Senior Womens Provincials
Moncton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 23 -- 7:00pm AT
Comeau Final
Donaher (5)
M: New Brunswick Senior Mens Provincials
Moncton, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Feb 23 -- 6:00pm ET
Odishaw Final
Vaughan (7)
M: USA Senior Men's National Championship
Fairbanks, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 23 -- 6:30pm ET
Wright Final
Larway (7)
: GNCC Mixed Championship
Rochester, NY
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sun, Feb 23 -- 12:00pm ET
Casper Final
Pulli (8)
W: USA Senior Women's National Championship
Fairbanks, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 23 -- 2:30pm AKT
Smith Final
Lank (7)
M: Spanish Mens National Championship
Jaca, ESP
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Feb 21 -- 9:00pm CET
Aparicio Final
Campos (7)
Vez 10  Final
Garcia A. (7)
Garcia G. Final
Garcia 11  (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑