Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 3 -- 8:00pm PT
Kristen Ryan Final
Amy Wheatcroft (7)
Gushulak Final
Taylor Reese-Hansen (8)
Shiella Cowan Final
Shawna Jensen (8)
M: Lakeview Insurance Brokers Senior Men
Martensville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 3 -- 7:00pm CT
Brian Humble Final
Jim Wilson (6) Watch Live Curling!
Lloyd Fell Final
Shawn Joyce (7) Watch Live Curling!
Eugene Hritzuk Final
Brad Heidt 10  (7) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Scotties Tournament of Hearts -- Round-Robin

Feb 19 - 28, 2021
Championship Pool
Canada (Einarson)
Gimli, CAN
12  10  0.833  8-1  2-1  0-1  0-0  0-1 
Ontario (Homan)
Ottawa, ON
12  10  0.833  9-1  1-1  3-0  0-0  1-0 
Manitoba (Jones)
Winnipeg, MB
12  0.750  7-1  2-2  2-1  1-0  0-0 
Alberta (Walker)
Edmonton, AB
12  0.750  7-2  2-1  1-1  0-0  0-0 
Wildcard (Peterson)
Winnipeg, MB
12  0.583  2-1  5-4  3-1  1-0  1-0 
Saskatchewan (Anderson)
Saskatoon, SK
12  0.500  5-3  1-3  3-3  0-0  0-1 
Wildcard (Fleury)
East St. Paul, MB
12  0.500  5-3  1-3  1-3  0-0  0-0 
Quebec (St-Georges)
Laval-sur-la-Lac, QC
12  0.500  3-1  3-5  1-2  0-1  0-0 
Championship Pool
Canada (Einarson)
Gimli, CAN
10  0.900  7-0  2-1  0-0  0-0  0-0 
Ontario (Homan)
Ottawa, ON
10  0.900  8-1  1-0  3-0  0-0  1-0 
Alberta (Walker)
Edmonton, AB
10  0.700  6-2  1-1  1-1  0-0  0-0 
Wildcard (Peterson)
Winnipeg, MB
10  0.600  2-0  4-4  3-0  1-0  1-0 
Northwest Territories (Galusha)
Yellowknife, NT
0.500  3-1  1-3  1-2  0-1  0-0 
Nova Scotia (Brothers)
Halifax, NS
0.375  3-1  0-4  0-1  0-0  0-0 
Wildcard (Zacharias)
Altona, MB
0.375  2-0  1-5  1-2  0-0  0-0 
Northern Ontario (Burns)
Sudbury, NONT
0.250  1-3  1-3  2-0  0-0  0-0 
Yukon (Eby)
Whitehorse, YK
0.000  0-1  0-7  0-1  0-0  0-0 
Championship Pool
Manitoba (Jones)
Winnipeg, MB
10  0.700  6-1  1-2  1-1  0-0  0-0 
Saskatchewan (Anderson)
Saskatoon, SK
10  0.600  5-3  1-1  3-3  0-0  0-1 
Quebec (St-Georges)
Laval-sur-la-Lac, QC
10  0.600  3-0  3-4  1-2  0-1  0-0 
Wildcard (Fleury)
East St. Paul, MB
10  0.500  5-2  0-3  0-3  0-0  0-0 
PEI (Birt)
Montague, PEI
0.500  2-2  2-2  1-0  0-0  0-0 
British Columbia (Brown)
Kamloops, BC
0.500  3-1  1-3  0-1  0-0  0-0 
New Brunswick (Adams)
Fredericton, NB
0.375  1-2  2-3  2-1  0-0  1-0 
Newfoundland and Labrador (Hill)
St. John's, NL
0.250  1-0  1-6  1-1  0-0  0-0 
Nunavut (Eddy)
Iqaluit, NU
0.000  0-2  0-6  0-1  0-1  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Feb 19, 21 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Northern Ontario (Burns) Northwest Territories (Galusha) 8-7    Final (10)
B Yukon (Eby) Wildcard (Peterson) 2-10    Final (9)
C Alberta (Walker) Nova Scotia (Brothers) 10-5    Final (8)
D Canada (Einarson) Wildcard (Zacharias) 7-3    Final (8)
Sat, Feb 20, 21 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Newfoundland and Labrador (Hill) New Brunswick (Adams) 8-7    Final (10)
B Manitoba (Jones) Quebec (St-Georges) 7-4    Final (9)
C Nunavut (Eddy) Wildcard (Fleury) 3-6    Final (9)
D PEI (Birt) Saskatchewan (Anderson) 7-6    Final (10)
Sat, Feb 20, 21 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Yukon (Eby) Nova Scotia (Brothers) 4-13    Final (8)
B Alberta (Walker) Wildcard (Zacharias) 7-5    Final (9)
D Wildcard (Peterson) Ontario (Homan) 4-9    Final (9)
Sat, Feb 20, 21 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Manitoba (Jones) Wildcard (Fleury) 2-8    Final (8)
B Nunavut (Eddy) Saskatchewan (Anderson) 3-9    Final (8)
C New Brunswick (Adams) PEI (Birt) 4-12    Final (8)
D Quebec (St-Georges) British Columbia (Brown) 9-5    Final (10)
Sun, Feb 21, 21 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Canada (Einarson) Wildcard (Peterson) 6-4    Final (10)
B Nova Scotia (Brothers) Northwest Territories (Galusha) 5-9    Final (9)
C Yukon (Eby) Ontario (Homan) 3-8    Final (8)
D Northern Ontario (Burns) Alberta (Walker) 2-12    Final (8)
Sun, Feb 21, 21 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A PEI (Birt) Quebec (St-Georges) 6-8    Final (10)
B Wildcard (Fleury) New Brunswick (Adams) 9-2    Final (8)
C Manitoba (Jones) British Columbia (Brown) 14-5    Final (9)
D Newfoundland and Labrador (Hill) Nunavut (Eddy) 9-3    Final (9)
Sun, Feb 21, 21 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Ontario (Homan) Alberta (Walker) 6-5    Final (10)
B Canada (Einarson) Northern Ontario (Burns) 12-4    Final (8)
C Nova Scotia (Brothers) Wildcard (Peterson) 8-5    Final (9)
D Wildcard (Zacharias) Yukon (Eby) 15-3    Final (8)
Mon, Feb 22, 21 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
C Northwest Territories (Galusha) Canada (Einarson) 4-8    Final (9)
Mon, Feb 22, 21 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A British Columbia (Brown) Nunavut (Eddy) 11-2    Final (8)
B PEI (Birt) Newfoundland and Labrador (Hill) 12-8    Final (9)
C Wildcard (Fleury) Quebec (St-Georges) 7-8    Final (10)
D Saskatchewan (Anderson) Manitoba (Jones) 5-4    Final (10)
Mon, Feb 22, 21 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Northwest Territories (Galusha) Wildcard (Zacharias) 6-5    Final (10)
B Wildcard (Peterson) Alberta (Walker) 6-4    Final (10)
C Northern Ontario (Burns) Yukon (Eby) 8-7    Final (10)
D Ontario (Homan) Nova Scotia (Brothers) 8-3    Final (9)
Tue, Feb 23, 21 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A New Brunswick (Adams) Saskatchewan (Anderson) 7-6    Final (10)
B Quebec (St-Georges) Nunavut (Eddy) 7-5    Final (9)
C Newfoundland and Labrador (Hill) Manitoba (Jones) 5-6    Final (10)
D British Columbia (Brown) Wildcard (Fleury) 7-5    Final (9)
Tue, Feb 23, 21 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Nova Scotia (Brothers) Canada (Einarson) 3-8    Final (9)
B Northern Ontario (Burns) Ontario (Homan) 3-10    Final (8)
C Wildcard (Peterson) Wildcard (Zacharias) 5-4    Final (10)
D Alberta (Walker) Northwest Territories (Galusha) 8-3    Final (9)
Tue, Feb 23, 21 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Wildcard (Fleury) PEI (Birt) 10-6    Final (10)
B Newfoundland and Labrador (Hill) British Columbia (Brown) 1-10    Final (8)
C Quebec (St-Georges) Saskatchewan (Anderson) 6-9    Final (9)
D Nunavut (Eddy) New Brunswick (Adams) 8-9    Final (EE)
Wed, Feb 24, 21 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Wildcard (Peterson) Northern Ontario (Burns) 9-5    Final (9)
B Wildcard (Zacharias) Nova Scotia (Brothers) 6-5    Final (10)
C Ontario (Homan) Northwest Territories (Galusha) 5-7    Final (9)
D Yukon (Eby) Canada (Einarson) 7-11    Final (9)
Wed, Feb 24, 21 03:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Quebec (St-Georges) Newfoundland and Labrador (Hill) 9-4    Final (9)
B Saskatchewan (Anderson) Wildcard (Fleury) 8-7    Final (10)
C British Columbia (Brown) New Brunswick (Adams) 5-9    Final (9)
D Manitoba (Jones) PEI (Birt) 9-5    Final (9)
Wed, Feb 24, 21 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Wildcard (Zacharias) Ontario (Homan) 6-8    Final (10)
B Northwest Territories (Galusha) Yukon (Eby) 10-2    Final (8)
C Canada (Einarson) Alberta (Walker) 8-3    Final (8)
D Nova Scotia (Brothers) Northern Ontario (Burns) 8-3    Final (8)
Thu, Feb 25, 21 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Saskatchewan (Anderson) British Columbia (Brown) 8-7    Final (10)
B New Brunswick (Adams) Manitoba (Jones) 3-12    Final (8)
C PEI (Birt) Nunavut (Eddy) 10-8    Final (9)
D Wildcard (Fleury) Newfoundland and Labrador (Hill) 11-2    Final (8)
Thu, Feb 25, 21 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Alberta (Walker) Yukon (Eby) 11-1    Final (8)
B Ontario (Homan) Canada (Einarson) 7-4    Final (10)
C Wildcard (Zacharias) Northern Ontario (Burns) 9-4    Final (9)
D Northwest Territories (Galusha) Wildcard (Peterson) 8-9    Final (EE)
Thu, Feb 25, 21 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Nunavut (Eddy) Manitoba (Jones) 3-9    Final (9)
B British Columbia (Brown) PEI (Birt) 9-5    Final (9)
C Saskatchewan (Anderson) Newfoundland and Labrador (Hill) 9-3    Final (8)
D New Brunswick (Adams) Quebec (St-Georges) 7-9    Final (10)
Fri, Feb 26, 21 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Alberta (Walker) Quebec (St-Georges) 7-6    Final (EE)
B Saskatchewan (Anderson) Canada (Einarson) 6-10    Final (10)
C Ontario (Homan) Wildcard (Fleury) 7-6    Final (10)
D Manitoba (Jones) Wildcard (Peterson) 12-8    Final (10)
Fri, Feb 26, 21 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Wildcard (Peterson) Saskatchewan (Anderson) 10-9    Final (EE)
B Quebec (St-Georges) Ontario (Homan) 7-8    Final (EE)
C Manitoba (Jones) Alberta (Walker) 5-7    Final (9)
D Canada (Einarson) Wildcard (Fleury) 9-3    Final (8)
Sat, Feb 27, 21 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Ontario (Homan) Manitoba (Jones) 1-9    Final (8)
B Wildcard (Fleury) Wildcard (Peterson) 6-5    Final (10)
C Quebec (St-Georges) Canada (Einarson) 4-7    Final (9)
D Alberta (Walker) Saskatchewan (Anderson) 9-4    Final (8)
Sat, Feb 27, 21 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
A Wildcard (Fleury) Alberta (Walker) 4-9    Final (9)
B Canada (Einarson) Manitoba (Jones) 9-10    Final (EE)
C Saskatchewan (Anderson) Ontario (Homan) 2-7    Final (8)
D Wildcard (Peterson) Quebec (St-Georges) 10-3    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

(WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!) (WATCH LIVE!)
W: King Cash Spiel
Maple Ridge, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 3 -- 8:00pm PT
Kristen Ryan Final
Amy Wheatcroft (7)
Gushulak Final
Taylor Reese-Hansen (8)
Shiella Cowan Final
Shawna Jensen (8)
M: Lakeview Insurance Brokers Senior Men
Martensville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 3 -- 7:00pm CT
Brian Humble Final
Jim Wilson (6) Watch Live Curling!
Lloyd Fell Final
Shawn Joyce (7) Watch Live Curling!
Eugene Hritzuk Final
Brad Heidt 10  (7) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Moulding Steps Away from Team Bottcher

Moulding Steps Away from Team Bottcher

Darren Moulding (Picture: World Curling Federation) has announced he is parting ways with Brendan Bottcher and his Edmonton-based rink By: Dylan Chenier The 2021 Brier champions, Team Bottcher, will have a new man at third when the rink takes to the ice at the 2022 nationals in Lethbridge, as third Darren Moulding has announced he is stepping away from the game.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑