Curling Scores

W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Crough Final
Sherrer (8)
Sturmay Final
Stiksma (6)
Gray-Withers 11  Final
Brown (7) Watch Live Curling!
Hilker Final
Richards (8) Watch Live Curling!
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Ladouceur 6th
Grandy
Strouse Final
Jones (4)
Inglis 5th
Rozon
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Kean 6th
Schwaller
Ainsley 5th
Ramsfjell
Get Your Free Meals!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Parent Final
Kolody (6) Watch Live Curling!
Hartung Final
Webb (8) Watch Live Curling!
Libbus Final
Tao (6) Watch Live Curling!
Runciman Final
Burton (8) Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 5:00pm PT
Skrlik Final
Tabata (8) Watch Live Curling!
Gim Final
Buchy (6) Watch Live Curling!
Kitazawa Final
Parent (8) Watch Live Curling!
Hunkin Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Brown Final
Wark (6) Watch Live Curling!
Fujisawa Final
Gushulak (5) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 1 -- 9:30pm ET
Wise Final
Beaufort (8)
Asselin Final
Leduc (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 7:00pm CT
Chambers 11  Final
Van Ryssel (7)
Calvert Final
Smith (4)
Walter Final
Forrester (EE)
Lott Final
Sigurdson (7)
Wiebe Final
McDonald (8)
Grassie 5th
Wasylik
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland 10  Final
Ursel (5)
Peterson Final
Jensen (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Euro Super Series -- Round-Robin

Aug 18 - 21, 2022
Pool A
Marianne Roervik
Oslo, NOR
1.000  2-0  2-0  0-0  0-0  0-0 
Stefania Constantini
Cortina d'Ampezzo, ITA
0.600  2-2  0-0  1-1  0-1  0-0 
Michele Jaeggi
Bern, SUI
0.600  1-0  2-1  1-0  0-0  1-0 
Isabella Wrana
Sundbyberg , SWE
0.400  2-2  0-0  1-1  1-0  0-0 
Lucy Blair
Stirling, SCO
0.200  0-1  0-3  0-2  0-0  0-1 
Fay Henderson
Dumfries, SCO
0.200  0-0  1-3  1-0  0-0  0-0 
Pool B
Daniela Jentsch
Fuessen, GER
0.750  1-0  1-1  1-1  0-1  0-0 
Eirin Mesloe
Lillehammer, NOR
0.750  3-0  0-0  2-0  1-0  1-0 
Raphaela Keiser
St. Moritz, SUI
0.500  1-2  0-0  1-1  0-0  1-0 
Beth Farmer
Stirling, SCO
0.250  0-0  1-3  1-1  0-1  0-0 
Rebecca Morrison
Stirling, SCO
0.250  0-1  1-1  0-2  0-0  0-1 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Aug 18, 22 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
B Isabella Wrana Lucy Blair 5-4    Final (EE)
C Michele Jaeggi Fay Henderson 9-4    Final (6)
D Stefania Constantini Marianne Roervik 3-5    Final (8)
Thu, Aug 18, 22 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
C Raphaela Keiser Beth Farmer 4-3    Final (EE)
D Rebecca Morrison Eirin Mesloe 8-9    Final (EE)
Thu, Aug 18, 22 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B Fay Henderson Stefania Constantini 6-9    Final (7)
C Marianne Roervik Isabella Wrana 7-5    Final (8)
D Lucy Blair Michele Jaeggi 4-7    Final (7)
Thu, Aug 18, 22 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B Beth Farmer Rebecca Morrison 8-7    Final (8)
C Eirin Mesloe Daniela Jentsch 7-6    Final (EE)
Fri, Aug 19, 22 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
B Marianne Roervik Lucy Blair 9-0    Final (5)
C Stefania Constantini Michele Jaeggi 6-7    Final (EE)
D Isabella Wrana Fay Henderson 5-6    Final (8)
Fri, Aug 19, 22 12:30 PM
Sheet Team Team Score    End
C Rebecca Morrison Raphaela Keiser 6-2    Final (7)
D Daniela Jentsch Beth Farmer 5-2    Final (7)
Fri, Aug 19, 22 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B Michele Jaeggi Isabella Wrana 3-8    Final (7)
C Fay Henderson Marianne Roervik 1-8    Final (5)
D Stefania Constantini Lucy Blair 5-4    Final (8)
Fri, Aug 19, 22 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
B Raphaela Keiser Daniela Jentsch 5-6    Final (8)
C Beth Farmer Eirin Mesloe 3-6    Final (7)
Sat, Aug 20, 22 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Lucy Blair Fay Henderson 7-6    Final (8)
C Isabella Wrana Stefania Constantini 5-6    Final (8)
D Michele Jaeggi Marianne Roervik 5-7    Final (8)
Sat, Aug 20, 22 01:00 PM
Sheet Team Team Score    End
C Daniela Jentsch Rebecca Morrison 7-4    Final (8)
D Raphaela Keiser Eirin Mesloe 7-3    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Crough Final
Sherrer (8)
Sturmay Final
Stiksma (6)
Gray-Withers 11  Final
Brown (7) Watch Live Curling!
Hilker Final
Richards (8) Watch Live Curling!
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Ladouceur 6th
Grandy
Strouse Final
Jones (4)
Inglis 5th
Rozon
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Kean 6th
Schwaller
Ainsley 5th
Ramsfjell
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Parent Final
Kolody (6) Watch Live Curling!
Hartung Final
Webb (8) Watch Live Curling!
Libbus Final
Tao (6) Watch Live Curling!
Runciman Final
Burton (8) Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 5:00pm PT
Skrlik Final
Tabata (8) Watch Live Curling!
Gim Final
Buchy (6) Watch Live Curling!
Kitazawa Final
Parent (8) Watch Live Curling!
Hunkin Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Brown Final
Wark (6) Watch Live Curling!
Fujisawa Final
Gushulak (5) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 1 -- 9:30pm ET
Wise Final
Beaufort (8)
Asselin Final
Leduc (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 7:00pm CT
Chambers 11  Final
Van Ryssel (7)
Calvert Final
Smith (4)
Walter Final
Forrester (EE)
Lott Final
Sigurdson (7)
Wiebe Final
McDonald (8)
Grassie 5th
Wasylik
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland 10  Final
Ursel (5)
Peterson Final
Jensen (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Late steals help New Brunswick's Andrea Kelly (Photo: Curling Canada) defeat Team Jones for a spot in the Stu Sells Toronto Tankard playoff round.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑