Curling Scores

W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Crough 9th
Sherrer
Sturmay Final
Stiksma (6)
Gray-Withers 11  Final
Brown (7) Watch Live Curling!
Hilker Final
Richards (8) Watch Live Curling!
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Ladouceur 4th
Grandy
Strouse 4th
Jones
Inglis 4th
Rozon
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Kean 5th
Schwaller
Ainsley 4th
Ramsfjell
Get Your Free Meals!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Parent Final
Kolody (6) Watch Live Curling!
Hartung Final
Webb (8) Watch Live Curling!
Libbus Final
Tao (6) Watch Live Curling!
Runciman 8th
Burton  Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 5:00pm PT
Skrlik Final
Tabata (8) Watch Live Curling!
Gim Final
Buchy (6) Watch Live Curling!
Kitazawa Final
Parent (8) Watch Live Curling!
Hunkin Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Brown Final
Wark (6) Watch Live Curling!
Fujisawa Final
Gushulak (5) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 1 -- 9:30pm ET
Wise 8th
Beaufort
Asselin Final
Leduc (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 7:00pm CT
Chambers 11  Final
Van Ryssel (7)
Calvert Final
Smith (4)
Walter Final
Forrester (EE)
Lott Final
Sigurdson (7)
Wiebe Final
McDonald (8)
Grassie 5th
Wasylik
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland 10  Final
Ursel (5)
Peterson Final
Jensen (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

WCT Victoria Mixed Doubles Cashspiel -- A Event

Sep 23 - 25, 2022
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Pacific Time (PT)

Chou/Liu

Durrant/Bartlett
D2 - Fri 8:00pm
Loser to 22
SCORES
  [9]
Wark/Clarke

D1 - Fri 5:00pm
Loser to 20
SCORES
  [2]

Wark/Clarke

Wark/Clarke

Gushulak/Prade
D3 - Sat 9:00am
Loser to 25
SCORES
  [13]
Cotter/Cotter

D1 - Fri 5:00pm
Loser to 20
SCORES
  [3]

Gushulak/Prade

Woo/Wenzek

Cotter/Cotter

Cotter/Cotter
D2 - Fri 8:00pm
Loser to 26
SCORES
  [10]

D1 - Fri 5:00pm
Loser to 21
SCORES
  [4]

Cotter/Cotter

Wilson/Horvath

D4 - Sat 12:15pm
Loser to 28
SCORES
  [15]

King-Simpson/Croteau
To Provincials

D1 - Fri 5:00pm
Loser to 21
SCORES
  [11]
Bowles/Middleton

Bowles/Middleton

Bowles/Middleton

D3 - Sat 9:00am
Loser to 24
SCORES
  [14]

Quintero/Abreu

Wilson/Chester

D1 - Fri 5:00pm
Loser to 22
SCORES
  [12]

Wilson/Chester

Curling Scores

W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Crough 9th
Sherrer
Sturmay Final
Stiksma (6)
Gray-Withers 11  Final
Brown (7) Watch Live Curling!
Hilker Final
Richards (8) Watch Live Curling!
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Ladouceur 4th
Grandy
Strouse 4th
Jones
Inglis 4th
Rozon
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Kean 5th
Schwaller
Ainsley 4th
Ramsfjell
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Parent Final
Kolody (6) Watch Live Curling!
Hartung Final
Webb (8) Watch Live Curling!
Libbus Final
Tao (6) Watch Live Curling!
Runciman 8th
Burton  Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 5:00pm PT
Skrlik Final
Tabata (8) Watch Live Curling!
Gim Final
Buchy (6) Watch Live Curling!
Kitazawa Final
Parent (8) Watch Live Curling!
Hunkin Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Brown Final
Wark (6) Watch Live Curling!
Fujisawa Final
Gushulak (5) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 1 -- 9:30pm ET
Wise 8th
Beaufort
Asselin Final
Leduc (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 7:00pm CT
Chambers 11  Final
Van Ryssel (7)
Calvert Final
Smith (4)
Walter Final
Forrester (EE)
Lott Final
Sigurdson (7)
Wiebe Final
McDonald (8)
Grassie 5th
Wasylik
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland 10  Final
Ursel (5)
Peterson Final
Jensen (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Late steals help New Brunswick's Andrea Kelly (Photo: Curling Canada) defeat Team Jones for a spot in the Stu Sells Toronto Tankard playoff round.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑
Fatal error: Call to a member function query() on null in /var/www/vhosts/curlingzone.com/httpdocs/admin/functions_basic.php on line 4637