Curling Scores

M: Princess Auto Players' Championship
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Fri, Apr 12 -- 7:00pm ET
Edin Final
Jacobs (7)
Schwaller Final
McEwen (8)
W: Princess Auto Players' Championship
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Fri, Apr 12 -- 7:00pm ET
Jones Final
Hasselborg (8)
Lawes Final
Schwaller (7) Watch Live Curling!
: USA Curling Mixed National Championship
Denver, CO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Apr 12 -- 7:00pm MT
Leichter Final
Siggins (8)
Roth Final
Jukich (7)
Yalowicki Final
Sobering (8)
Johnson 8th
McMullin
W: SGI Canada Best of the West
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 7 -- 1:00pm MT
Marks Final
Skrlik (7) Watch Live Curling!
M: SGI Canada Best of the West
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 7 -- 1:00pm MT
Kleiter Final
Wiebe (6)
M: World Men's Curling Championship
Schaffhausen, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 7 -- 3:00pm CET
CAN (Gushue) Final
SWE (Edin) (10) Watch Live Curling!
W: USA Curling Club National Championships
Fargo, ND
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Apr 6 -- 3:00pm CT
Schroeder Final
Podoll (8) Watch Live Curling!
Aubrey Final
Lagasse (7) Watch Live Curling!
M: USA Curling Club National Championships
Fargo, ND
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Apr 6 -- 3:00pm CT
Kizlyk Final
Berg (8) Watch Live Curling!
Drews Final
Workin (7) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Hvidovre Mixed Doubles Cup -- Round-Robin

Mar 1 - 3, 2024
Group A
Romei/Gonin
Pinerolo, ITA
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Schmidt/Schmidt
Hvidovre, DEN
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Larsen/Noergaard
Hvidovre, DEN
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Li/Yu
Hong Kong, HKG
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Schmidt/Orbaek
Hvidovre, DEN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Walczak/Augustyniak
Lodz, POL
0.833  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Tonoli/Gosgens
Zoetermeer, NED
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Han/Zou
Beijing, CHN
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Schack/Thune
Gentofte, DEN
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Fjeldsted/Rasmussen
Taarnby, DEN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Yang/Tian
Beijing, CHN
0.857  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Immonen/Sipila
Espoo, FIN
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jensen/Berger
Hvidovre, DEN
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wiksten/Wiksten
Hvidovre, DEN
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
van Oosterwyck/Spruyt
Zemst, BEL
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Otaegi/Unanue
San Sebastian, ESP
0.571  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jensen/Qvist
Taarnby, DEN
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Lander/Holtermann
Hvidovre, DEN
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Shevchuk/Coulot
Megeve, FRA
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Chang/Goldbeck
Copenhagen, DEN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.
 

Fri, Mar 1, 24 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Schmidt/Orbaek Schmidt/Schmidt 3-11    Final (7)
B Li/Yu Larsen/Noergaard 0-11    Final (7)
C Schack/Thune Fjeldsted/Rasmussen 9-6    Final (7)
D Tonoli/Gosgens Han/Zou 10-4    Final (8)
Fri, Mar 1, 24 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Wiksten/Wiksten Yang/Tian 7-8    Final (EE)
B Immonen/Sipila Jensen/Qvist 10-1    Final (6)
C Chang/Goldbeck Jensen/Qvist 3-15    Final (6)
D Shevchuk/Coulot Lander/Holtermann 4-8    Final (7)
Fri, Mar 1, 24 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Walczak/Augustyniak Han/Zou 6-6    Final (8)
B Schack/Thune Tonoli/Gosgens 8-9    Final (8)
C Romei/Gonin Larsen/Noergaard 10-7    Final (8)
D Schmidt/Orbaek Li/Yu 4-5    Final (8)
Fri, Mar 1, 24 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Otaegi/Unanue Lander/Holtermann 9-6    Final (8)
B Chang/Goldbeck Shevchuk/Coulot 2-8    Final (7)
C van Oosterwyck/Spruyt Jensen/Berger 4-9    Final (7)
D Wiksten/Wiksten Immonen/Sipila 1-9    Final (6)
Fri, Mar 1, 24 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Larsen/Noergaard Schmidt/Orbaek 15-2    Final (6)
B Schmidt/Schmidt Romei/Gonin 4-7    Final (7)
C Han/Zou Schack/Thune 10-5    Final (7)
D Fjeldsted/Rasmussen Walczak/Augustyniak 3-9    Final (7)
Sat, Mar 2, 24 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Jensen/Berger Wiksten/Wiksten 9-5    Final (7)
B Yang/Tian van Oosterwyck/Spruyt 10-8    Final (8)
C Lander/Holtermann Chang/Goldbeck 10-1    Final (6)
D Jensen/Qvist Otaegi/Unanue 8-3    Final (7)
Sat, Mar 2, 24 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Tonoli/Gosgens Walczak/Augustyniak 4-12    Final (7)
B Han/Zou Fjeldsted/Rasmussen 8-5    Final (7)
C Li/Yu Romei/Gonin 0-15    Final (6)
D Larsen/Noergaard Schmidt/Schmidt 4-6    Final (8)
Sat, Mar 2, 24 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Shevchuk/Coulot Otaegi/Unanue 3-6    Final (7)
B Lander/Holtermann Jensen/Qvist 4-5    Final (8)
C Immonen/Sipila van Oosterwyck/Spruyt 9-7    Final (8)
D Jensen/Berger Yang/Tian 7-9    Final (7)
Sat, Mar 2, 24 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Schmidt/Schmidt Li/Yu 14-1    Final (7)
B Romei/Gonin Schmidt/Orbaek 15-0    Final (6)
C Fjeldsted/Rasmussen Tonoli/Gosgens 4-9    Final (6)
D Walczak/Augustyniak Schack/Thune 10-1    Final (6)
Sat, Mar 2, 24 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Yang/Tian Immonen/Sipila 8-2    Final (7)
B van Oosterwyck/Spruyt Wiksten/Wiksten 2-11    Final (6)
C Jensen/Qvist Shevchuk/Coulot 5-7    Final (8)
D Otaegi/Unanue Chang/Goldbeck 9-8    Final (8)
Sun, Mar 3, 24 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Romei/Gonin Tonoli/Gosgens 5-4    Final (8)
B Yang/Tian Schmidt/Schmidt 7-4    Final (7)
C Walczak/Augustyniak Immonen/Sipila 6-4    Final (7)
D Otaegi/Unanue Jensen/Qvist 7-6    Final (8)
Sun, Mar 3, 24 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
A Romei/Gonin Otaegi/Unanue 8-3    Final (7)
D Yang/Tian Walczak/Augustyniak 7-8    Final (EE)
Sun, Mar 3, 24 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
B Yang/Tian Otaegi/Unanue 9-2    Final (7)
C Romei/Gonin Walczak/Augustyniak 9-5    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Princess Auto Players' Championship
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Fri, Apr 12 -- 7:00pm ET
Edin Final
Jacobs (7)
Schwaller Final
McEwen (8)
W: Princess Auto Players' Championship
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Fri, Apr 12 -- 7:00pm ET
Jones Final
Hasselborg (8)
Lawes Final
Schwaller (7) Watch Live Curling!
: USA Curling Mixed National Championship
Denver, CO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Apr 12 -- 7:00pm MT
Leichter Final
Siggins (8)
Roth Final
Jukich (7)
Yalowicki Final
Sobering (8)
Johnson 8th
McMullin
W: SGI Canada Best of the West
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 7 -- 1:00pm MT
Marks Final
Skrlik (7) Watch Live Curling!
M: SGI Canada Best of the West
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 7 -- 1:00pm MT
Kleiter Final
Wiebe (6)
M: World Men's Curling Championship
Schaffhausen, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Apr 7 -- 3:00pm CET
CAN (Gushue) Final
SWE (Edin) (10) Watch Live Curling!
W: USA Curling Club National Championships
Fargo, ND
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Apr 6 -- 3:00pm CT
Schroeder Final
Podoll (8) Watch Live Curling!
Aubrey Final
Lagasse (7) Watch Live Curling!
M: USA Curling Club National Championships
Fargo, ND
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Apr 6 -- 3:00pm CT
Kizlyk Final
Berg (8) Watch Live Curling!
Drews Final
Workin (7) Watch Live Curling!
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jones takes final bow from women's curling

Jones takes final bow from women's curling

Friday night at the Players' Championship marked the end of an era with Jennifer Jones (Photo: Anil Mungal/GSOC) taking her final bow from women's curling.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑