World Curling Report

Curling Scores

W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI 9th
RUS
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 12:00pm PT
Muyres 2nd
Joanisse
Wenzek 2nd
Dunstone
Bottcher 2nd
Tardi
Mouat 2nd
Montgomery
Koe 2nd
Whyte
Gunnlaugson 2nd
Jackson
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm AT
Stevens 6th
Brunton
Birt 7th
Wilson
McEvoy 6th
Arsenault
Robichaud Final
Day (5)
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan 4th
Roberge
Ferland 5th
Bedard
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 1:00pm MT
Sturmay 2nd
Just
Galusha 2nd
Zingel
Clark-Rouire 2nd
Barber
Walker  
Yan  
Schneider 2nd
Bear
Holland 2nd
Quinn
Han  
Stiksma  
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen 8th
Hamilton
Cookson Final
Cherry (8)
Egger Final
Johnson (8)
Jiahong Final
Manson (6)
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm ET
Randall 6th
Murray
Grabowski 5th
Tuma
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL 7th
FIN 10 
HUN 8th
SVK
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Atkins Curling Supplies Classic -- Scores

Oct 25 - 28, 2019

<<<<  >>>>
Mon, Oct 28 -- 3:00pm -- Times shown as Central Time (CT) | Switch to WOMEN'S SCORES

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Braden Calvert
Winnipeg, MB
   1  0  3  2  3  X      9  
Korey Dropkin
Chaska, USA
     0  1  0  0  0  X      1  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Braden
Calvert
Third:
Player Photo
Kyle
Kurz
Second:
Player Photo
Ian
McMillan
Lead:
Player Photo
Robbie
Gordon
Skip:
Player Photo
Korey
Dropkin
Third:
Player Photo
Thomas
Howell
Second:
Player Photo
Mark
Fenner
Lead:
Player Photo
Alex
Fenson


Show All Draws/Games | Switch to WOMEN'S SCORES

Curling Scores

W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI 9th
RUS
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 12:00pm PT
Muyres 2nd
Joanisse
Wenzek 2nd
Dunstone
Bottcher 2nd
Tardi
Mouat 2nd
Montgomery
Koe 2nd
Whyte
Gunnlaugson 2nd
Jackson
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm AT
Stevens 6th
Brunton
Birt 7th
Wilson
McEvoy 6th
Arsenault
Robichaud Final
Day (5)
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan 4th
Roberge
Ferland 5th
Bedard
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 1:00pm MT
Sturmay 2nd
Just
Galusha 2nd
Zingel
Clark-Rouire 2nd
Barber
Walker  
Yan  
Schneider 2nd
Bear
Holland 2nd
Quinn
Han  
Stiksma  
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen 8th
Hamilton
Cookson Final
Cherry (8)
Egger Final
Johnson (8)
Jiahong Final
Manson (6)
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm ET
Randall 6th
Murray
Grabowski 5th
Tuma
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL 7th
FIN 10 
HUN 8th
SVK
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑