World Curling Report

Curling Scores

M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am ET
Hebert Final
Chandler (8)
Stevens Final
Munroe (8)
Balsdon Final
McDonald (7)
Fournier 10  Final
Schnider (5)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI 7th
RUS
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm AT
Stevens 5th
Brunton
Birt 5th
Wilson
McEvoy 5th
Arsenault
Robichaud 5th
Day
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO 8th
DEN
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert Final
Morris (6)
Shuster Final
Dangerfield (8)
Epping Final
Cotter (EE)
Gushue Final
Wood (7)
Jacobs Final
Sturmay (EE)
McEwen Final
Geall (8)
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer Final
Kaufman (9)
Barker Final
Kezama (EE)
Skrlik Final
Kalk (EE)
Schori Final
Wang (10)
Howard Final
Wang (10)
Anderson Final
Martin (7)
Streifel Final
Hilker 10  (9)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen 7th
Hamilton
Cookson 7th
Cherry
Egger 7th
Johnson
Jiahong Final
Manson (6)
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm ET
Randall 4th
Murray
Grabowski 3rd
Tuma
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE 7th
TUR
POL 6th
FIN
HUN 7th
SVK
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Kamloops Crown of Curling -- Scores

Oct 25 - 27, 2019

<<<<  >>>>
Sun, Oct 27 -- 4:00pm -- Times shown as Pacific Time (PT) | Switch to WOMEN'S SCORES

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Tyler Tardi
Surrey, BC
   0  2  0  1  0  0  2  0  5  
Yuta Matsumura
Kitami, JPN
     0  0  2  0  2  2  0  1  7  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Tyler
Tardi
Third:
Player Photo
Sterling
Middleton
Second:
Player Photo
Jordan
Tardi
Lead:
Player Photo
Alex
Horvath
Skip:
Player Photo
Yuta
Matsumura
Third:
Player Photo
Tetsuro
Shimizu
Second:
Player Photo
Yasumasa
Tanida
Lead:
Player Photo
Shinya
Abe


Show All Draws/Games | Switch to WOMEN'S SCORES

Curling Scores

M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am ET
Hebert Final
Chandler (8)
Stevens Final
Munroe (8)
Balsdon Final
McDonald (7)
Fournier 10  Final
Schnider (5)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI 7th
RUS
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm AT
Stevens 5th
Brunton
Birt 5th
Wilson
McEvoy 5th
Arsenault
Robichaud 5th
Day
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO 8th
DEN
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert Final
Morris (6)
Shuster Final
Dangerfield (8)
Epping Final
Cotter (EE)
Gushue Final
Wood (7)
Jacobs Final
Sturmay (EE)
McEwen Final
Geall (8)
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer Final
Kaufman (9)
Barker Final
Kezama (EE)
Skrlik Final
Kalk (EE)
Schori Final
Wang (10)
Howard Final
Wang (10)
Anderson Final
Martin (7)
Streifel Final
Hilker 10  (9)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen 7th
Hamilton
Cookson 7th
Cherry
Egger 7th
Johnson
Jiahong Final
Manson (6)
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm ET
Randall 4th
Murray
Grabowski 3rd
Tuma
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE 7th
TUR
POL 6th
FIN
HUN 7th
SVK
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑