World Curling Report

Curling Scores

W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE 2nd
SCO
SUI 2nd
DEN
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
FIN Final
LTU (EE)
TUR 11  Final
ESP (9)
ENG Final
ITA (6)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
FIN Final
EST 12  (10)
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Nov 21 -- 8:30am ET
McDonald Final
Hebert (8)
Grattan Final
MacDougall (6)
Roberge Final
Stevens (EE)
Kennerknecht Final
Schnider (8)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1a -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm ET
Cottrill  
Liscumb  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

WCT Austrian Mixed Doubles Cup -- Scores

Oct 17 - 20, 2019

<<<<  >>>>
Sun, Oct 20 -- 1:30pm -- Times shown as Central European Time (CET)

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Skaslien/Nedregotten
Oppdal, NOR
   1  0  3  0  4  0  3  X  11  
Palancsa/Kiss
Budapest, HUN
     0  2  0  1  0  4  0  X  7  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Kristin Moen
Skaslien
Third:
Player Photo
Magnus
Nedregotten
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Skip:
Player Photo
Dorottya
Palancsa
Third:
Player Photo
Zsolt
Kiss
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo



Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Jaeggi/Pfister
Bern, SUI
     0  1  0  1  0  1  0  X  3  
Schoepp/Harsch
Garmisch-Partenkircken, GER
   2  0  1  0  3  0  1  X  7  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Michele
Jaeggi
Third:
Player Photo
Marc
Pfister
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Skip:
Player Photo
Andrea
Schoepp
Third:
No Photo
Klaudius
Harsch
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo



Show All Draws/Games

Curling Scores

W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE 2nd
SCO
SUI 2nd
DEN
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
FIN Final
LTU (EE)
TUR 11  Final
ESP (9)
ENG Final
ITA (6)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
FIN Final
EST 12  (10)
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Nov 21 -- 8:30am ET
McDonald Final
Hebert (8)
Grattan Final
MacDougall (6)
Roberge Final
Stevens (EE)
Kennerknecht Final
Schnider (8)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1a -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm ET
Cottrill  
Liscumb  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑