Curling Scores

M: ATB Okotoks Classic
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:00pm MT
Ross Whyte Final
Kevin Koe (6) Watch Live Curling!
W: The Challenger
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 10:00am CET
Eve Muirhead Final
Irene Schori (8) Watch Live Curling!
M: Swiss Olympic Qualification
Biel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Sep 24 -- 10:00am CET
Peter De Cruz Final
Yannick Schwaller (10) Watch Live Curling!
W: Chairman's Cup
Seoul, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Sep 27 -- 2:00am CET
Unchi Gim 10  Final
Minji Kim (8)
M: Chairman's Cup
Seoul, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Sep 27 -- 2:00am CET
JaeBeom Lee Final
Jongduk Park (9)
M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:30pm AT
Travis Colter Final
Stuart Thompson (8)
W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:30pm AT
Andrea Crawford Final
Christina Black (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Halse

Mar 14 - 22, 2020

Hvidovre, Denmark
No Photo
SKIP
Mathilde
Halse

  No Photo
Third
Jasmin
Lander

  No Photo
Second
Karolina
Jensen

  No Photo
Lead
My
Larsen

 
Games:   
Record: W - L  
PF/G: 0.00  
PA/G: 0.00  
Hammer Efficiency: 0.00  
Steal Defense: 0.00  
Force Efficiency: 0.00  
Steal Efficiency: 0.00  

 
Halse are currently . In their opening game, Halse plays
Daniela Jentsch (Fuessen, GER) on Saturday at 5pm and Satsuki Fujisawa (Kitami, JPN) at 10pm Daniela Jentsch (Fuessen, GER) on Saturday at 5pm, Satsuki Fujisawa (Kitami, JPN) at 10pm Anna Kubeskova (Prague, CZE) on Sunday at 5pm and Elena Stern (Oberwallis, SUI) at 10pm and Elena Stern (Oberwallis, SUI) at 10pm and Elena Stern (Oberwallis, SUI) at 10pm Daniela Jentsch (Fuessen, GER) on Saturday at 5pm, Satsuki Fujisawa (Kitami, JPN) at 10pm Anna Kubeskova (Prague, CZE) on Sunday at 5pm, Elena Stern (Oberwallis, SUI) at 10pm Eve Muirhead (Stirling, SCO) on Monday at 5pm Yu Han (Beijing, CHN) on Tuesday at 5pm Anna Hasselborg (Sundbyberg, SWE) on Wednesday at 12pm and Veronica Zappone (Pinerolo, ITA) at 10pm Daniela Jentsch (Fuessen, GER) on Saturday at 5pm, Satsuki Fujisawa (Kitami, JPN) at 10pm Anna Kubeskova (Prague, CZE) on Sunday at 5pm, Elena Stern (Oberwallis, SUI) at 10pm Eve Muirhead (Stirling, SCO) on Monday at 5pm Yu Han (Beijing, CHN) on Tuesday at 5pm Anna Hasselborg (Sundbyberg, SWE) on Wednesday at 12pm, Veronica Zappone (Pinerolo, ITA) at 10pm Tabitha Peterson (St. Paul, USA) on Thursday at 12pm and Un-Chi Gim (Gyeonggido, KOR) at 10pm Daniela Jentsch (Fuessen, GER) on Saturday at 5pm, Satsuki Fujisawa (Kitami, JPN) at 10pm Anna Kubeskova (Prague, CZE) on Sunday at 5pm, Elena Stern (Oberwallis, SUI) at 10pm Eve Muirhead (Stirling, SCO) on Monday at 5pm Yu Han (Beijing, CHN) on Tuesday at 5pm Anna Hasselborg (Sundbyberg, SWE) on Wednesday at 12pm, Veronica Zappone (Pinerolo, ITA) at 10pm Tabitha Peterson (St. Paul, USA) on Thursday at 12pm, Un-Chi Gim (Gyeonggido, KOR) at 10pm Kerri Einarson (Winnipeg, CAN) on Friday at 12pm and Alina Kovaleva (Saint-Petersburg , RUS) at 10pm.
 
. For week 35 of the event schedule, Halse did not improve upon their best events, remaining at 135th place on the World Ranking Standings with 17.113 total points. Halse ranks 135th overall on the Year-to-Date rankings with 17.113 points earned so far this season.
 

Curling Scores

M: ATB Okotoks Classic
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:00pm MT
Ross Whyte Final
Kevin Koe (6) Watch Live Curling!
W: The Challenger
Basel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 10:00am CET
Eve Muirhead Final
Irene Schori (8) Watch Live Curling!
M: Swiss Olympic Qualification
Biel, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Sep 24 -- 10:00am CET
Peter De Cruz Final
Yannick Schwaller (10) Watch Live Curling!
W: Chairman's Cup
Seoul, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Sep 27 -- 2:00am CET
Unchi Gim 10  Final
Minji Kim (8)
M: Chairman's Cup
Seoul, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Sep 27 -- 2:00am CET
JaeBeom Lee Final
Jongduk Park (9)
M: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:30pm AT
Travis Colter Final
Stuart Thompson (8)
W: The Curling Store Cashspiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Sep 26 -- 2:30pm AT
Andrea Crawford Final
Christina Black (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Koe wins ATB Okotoks Classic

Koe wins ATB Okotoks Classic

Calgary's Kevin Koe won 6-1 over Scotland's Ross Whyte to win their opening event of the season.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑