World Curling Report

Curling Scores

M: Lupus ALPACA Spiel
Blaine, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Recent Games:
Martin Final
Brickey (1)
Hodgson 10  Final
Rodawig (2)
Jacobs Final
Strack (1)
Carey Final
Rodawig 11  (2)
Howard Final
Sherry 10  (2)
Shuster 13  Final
Brickey (2)
Moulding Final
Isdahl 12  (2)
Martin Final
Sidney (1)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Muirhead

Mar 14 - 22, 2020

Stirling, Scotland
Player Photo
SKIP
Eve
Muirhead

  Player Photo
Third
Lauren
Gray

  Player Photo
Second
Jennifer
Dodds

  Player Photo
Lead
Vicky
Wright

 
Games:   
Record: W - L  
PF/G: 0.00  
PA/G: 0.00  
Hammer Efficiency: 0.00  
Steal Defense: 0.00  
Force Efficiency: 0.00  
Steal Efficiency: 0.00  

 
Muirhead are currently . In their opening game, Muirhead plays Kerri Einarson (Winnipeg, CAN) on Saturday at 10pm Anna Hasselborg (Sundbyberg, SWE) on Sunday at 5pm and Veronica Zappone (Pinerolo, ITA) at 10pm and Veronica Zappone (Pinerolo, ITA) at 10pm Kerri Einarson (Winnipeg, CAN) on Saturday at 10pm Anna Hasselborg (Sundbyberg, SWE) on Sunday at 5pm, Veronica Zappone (Pinerolo, ITA) at 10pm Mathilde Halse (Hvidovre, DEN) on Monday at 5pm Anna Kubeskova (Prague, CZE) on Tuesday at 12pm and Alina Kovaleva (Saint-Petersburg , RUS) at 5pm Kerri Einarson (Winnipeg, CAN) on Saturday at 10pm Anna Hasselborg (Sundbyberg, SWE) on Sunday at 5pm, Veronica Zappone (Pinerolo, ITA) at 10pm Mathilde Halse (Hvidovre, DEN) on Monday at 5pm Anna Kubeskova (Prague, CZE) on Tuesday at 12pm, Alina Kovaleva (Saint-Petersburg , RUS) at 5pm Un-Chi Gim (Gyeonggido, KOR) on Wednesday at 12pm and Yu Han (Beijing, CHN) at 5pm Kerri Einarson (Winnipeg, CAN) on Saturday at 10pm Anna Hasselborg (Sundbyberg, SWE) on Sunday at 5pm, Veronica Zappone (Pinerolo, ITA) at 10pm Mathilde Halse (Hvidovre, DEN) on Monday at 5pm Anna Kubeskova (Prague, CZE) on Tuesday at 12pm, Alina Kovaleva (Saint-Petersburg , RUS) at 5pm Un-Chi Gim (Gyeonggido, KOR) on Wednesday at 12pm, Yu Han (Beijing, CHN) at 5pm Elena Stern (Oberwallis, SUI) on Thursday at 12pm and Daniela Jentsch (Fuessen, GER) at 10pm Kerri Einarson (Winnipeg, CAN) on Saturday at 10pm Anna Hasselborg (Sundbyberg, SWE) on Sunday at 5pm, Veronica Zappone (Pinerolo, ITA) at 10pm Mathilde Halse (Hvidovre, DEN) on Monday at 5pm Anna Kubeskova (Prague, CZE) on Tuesday at 12pm, Alina Kovaleva (Saint-Petersburg , RUS) at 5pm Un-Chi Gim (Gyeonggido, KOR) on Wednesday at 12pm, Yu Han (Beijing, CHN) at 5pm Elena Stern (Oberwallis, SUI) on Thursday at 12pm, Daniela Jentsch (Fuessen, GER) at 10pm Satsuki Fujisawa (Kitami, JPN) on Friday at 12pm and Tabitha Peterson (St. Paul, USA) at 10pm.
 
. For week 35 of the event schedule, Muirhead did not improve upon their best events, remaining at 9th place on the World Ranking Standings with 283.984 total points. Muirhead ranks 9th overall on the Year-to-Date rankings with 283.984 points earned so far this season.
 

Curling Scores

M: Lupus ALPACA Spiel
Blaine, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Recent Games:
Martin Final
Brickey (1)
Hodgson 10  Final
Rodawig (2)
Jacobs Final
Strack (1)
Carey Final
Rodawig 11  (2)
Howard Final
Sherry 10  (2)
Shuster 13  Final
Brickey (2)
Moulding Final
Isdahl 12  (2)
Martin Final
Sidney (1)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
2020 Shorty Jenkins Classic Cancelled

2020 Shorty Jenkins Classic Cancelled

2020 AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic presented by Jet Ice, VIA Rail and Choose Cornwall cancelled due to COVID-19 with plans to return in 2021 for the 25th anniversary.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑