Curling Scores

W: International Bernese Ladies Cup
Bern, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Jan 27 -- 2:00pm CET
Keiser Final
Morrison (6)
Schwaller Final
Messenzehl (8)
Ha Final
Zelingrova (6)
Jentsch 10  Final
Yildiz (5)
Wrana Final
Jaeggi (8)
Grandy Final
Huerlimann (7)
Farmer Final
Wuest (7)
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Fri, Jan 27 -- 9:30am ET
Howard 5th
Ferris
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Fri, Jan 27 -- 9:00am CT
Robertson 2nd
Jensen
Lawes 2nd
Carey
Peterson 2nd
Lukowich
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Fri, Jan 27 -- 9:30am ET
Homan 5th
Inglis
Howard 4th
Wasylkiw
Mann 4th
Froud
Warriner Final
Flaxey (1)
W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Jan 27 -- 10:00am AT
Black Final
Daigle (10)
Powers Final
Hilliard (10)
Nix Final
Murphy (10)
MacDiarmid Final
Crouse (9)
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm NT
Hill 9th
Curtis 10 
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:30pm CT
Briscoe Final
Burns (10) Watch Live Curling!
Croisier Final
Westlund Stewart (EE) Watch Live Curling!
McCarville 10  Final
McCormick (6) Watch Live Curling!
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Jan 26 -- 3:00pm CT
Holland Final
Mitchell (8)
Schneider Final
Kleiter (9) Watch Live Curling!
Ackerman Final
Ricci (EE)
Barker Final
Stevenson (10)
M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:30pm CT
Carr Final
Glibota (9) Watch Live Curling!
Adams Jr. Final
Szajewski (9) Watch Live Curling!
M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Jan 27 -- 10:00am AT
Colter  
Fitzner-Leblanc  
Deagle  
Gibson  
W: PEI Scotties
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm AT
Birt Final
Morrow (4)
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm NT
Symonds Final
Young (10)
Smith Final
Thomas (8)
O'Leary Final
Skanes (8)
Peddigrew Final
McNeil Lamswood (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Hafeli1-2 at 2020 Sunset Ranch Kelowna Double Cash

Nov 6 - 8, 2020

Kamloops, British Columbia
No Photo
SKIP
Holly
Hafeli

 
Games: 3  
Record: 1W - 2L  
PF/G: 7.62  
PA/G: 9.52  
Hammer Efficiency: 0.25  
Steal Defense: 0.25  
Force Efficiency: 0.43  
Steal Efficiency: 0.22  

 
Holly Hafeli (Kamloops, BC) finished 1-2 in the 13 team
Sunset Ranch Kelowna Double Cash qualifying round, held November 6 - 8, 2020 at the Kelowna Curling Club in Kelowna, Canada. In their opening game, Hafeli lost 8-6 to Sarah Wark (Abbotsford, BC), droppimg another game, 10-3 to Diane Gushulak (Vancouver, BC) where Hafeli responded with a 7-2 win over Alysha Buchy (Kimberley, BC) in their final qualifying round match.
 
Hafeli ranks th overall on the Year-to-Date rankings with points earned so far this season.
 

Curling Scores

W: International Bernese Ladies Cup
Bern, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Jan 27 -- 2:00pm CET
Keiser Final
Morrison (6)
Schwaller Final
Messenzehl (8)
Ha Final
Zelingrova (6)
Jentsch 10  Final
Yildiz (5)
Wrana Final
Jaeggi (8)
Grandy Final
Huerlimann (7)
Farmer Final
Wuest (7)
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Fri, Jan 27 -- 9:30am ET
Howard 5th
Ferris
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Fri, Jan 27 -- 9:00am CT
Robertson 2nd
Jensen
Lawes 2nd
Carey
Peterson 2nd
Lukowich
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Fri, Jan 27 -- 9:30am ET
Homan 5th
Inglis
Howard 4th
Wasylkiw
Mann 4th
Froud
Warriner Final
Flaxey (1)
W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Jan 27 -- 10:00am AT
Black Final
Daigle (10)
Powers Final
Hilliard (10)
Nix Final
Murphy (10)
MacDiarmid Final
Crouse (9)
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm NT
Hill 9th
Curtis 10 
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:30pm CT
Briscoe Final
Burns (10) Watch Live Curling!
Croisier Final
Westlund Stewart (EE) Watch Live Curling!
McCarville 10  Final
McCormick (6) Watch Live Curling!
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Jan 26 -- 3:00pm CT
Holland Final
Mitchell (8)
Schneider Final
Kleiter (9) Watch Live Curling!
Ackerman Final
Ricci (EE)
Barker Final
Stevenson (10)
M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:30pm CT
Carr Final
Glibota (9) Watch Live Curling!
Adams Jr. Final
Szajewski (9) Watch Live Curling!
M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Jan 27 -- 10:00am AT
Colter  
Fitzner-Leblanc  
Deagle  
Gibson  
W: PEI Scotties
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm AT
Birt Final
Morrow (4)
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm NT
Symonds Final
Young (10)
Smith Final
Thomas (8)
O'Leary Final
Skanes (8)
Peddigrew Final
McNeil Lamswood (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jacobs In Familiar Territory

Jacobs In Familiar Territory

Brad Jacobs (photo: Anil Mungal, GSOC) advances to A-Event Qualifier looking for berth into Unibet Northern Ontario Tankard Playoffs.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑