World Curling Report

Curling Scores

W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Kim 7th
Rocque
Vaughan Final
Sinclair (6)
Hudyma 7th
Stubbs
Sherrer 7th
Silvernagle
Fujisawa 7th
Daniels
Wilson 8th
Brown
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Maerki 7th
Sturmay
Howard Final
Pahl (7)
Gempeler 7th
Cross
Wenzek 6th
Hess
Park Final
Tardi (4)
Meachem 7th
Whyte
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin 5th
Jones/Laing
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
NOR Final
DEN (9)
EST Final
LAT 10  (EE)
RUS Final
SUI (9)
SCO Final
CZE (9)
SWE Final
GER (9)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
RUS Final
SCO (10)
SUI 11  Final
DEN (8)
NED Final
GER (9)
ITA Final
SWE 11  (8)
NOR Final
ENG (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar 6th
Park
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist 7th
Burton
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
SVK Final
WAL (EE)
LTU Final
FRA (EE)
EST Final
HUN (10)
BLR Final
LAT (10)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
ESP Final
HUN (10)
BLR Final
ENG (9)
SVK 12  Final
LTU 10  (EE)
TUR 10  Final
FIN (10)
POL Final
ITA (9)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Classic Baie d'Urfe -- Teams

Oct 23 - 27, 2019
Balsdon


Montreal
Quebec

Skip
Player Photo
Greg
Balsdon
Third
Player Photo
Jeffrey
Stewart
Second
Player Photo
Ian
South
Lead
Player Photo
Christian
Bouchard
Bedard


Lacolle
Quebec

Skip
No Photo
Alek
Bedard
Third
No Photo
Louis
Quevillon
Second
No Photo
Emile
Asselin
Lead
No Photo
Charles
Auclair
Boisvert


Montreal
Quebec

Skip
Player Photo
Camile
Boisvert
Third
Player Photo
Roxane
Perron
Second
No Photo
Laura
Guenard
Lead
Player Photo
Miriam
Perron
Brabant


Boucherville
Quebec

Skip
No Photo
Stephane
Brabant
Third
No Photo
Robin
Claveau
Second
No Photo
Stephen
Ratte
Lead
No Photo
Pierre
Chayer
Dupuis


Ottawa
Ontario

Skip
Player Photo
Matt
Dupuis
Third
No Photo
Charles
Wert
Second
No Photo
Jon
King
Lead
No Photo
Terry
Lichty
Gibeau


Thurso
Quebec

Skip
Player Photo
Jasmin
Gibeau
Third
Player Photo
Dan
deWaard
Second
No Photo
Marc-Antoine
Biron-Paquette
Lead
No Photo
Kevin
Menard
Hill


Ormstown
Quebec

Skip
Player Photo
Scott
Hill
Third
Player Photo
Scott
McClintock
Second
No Photo
Shawn
Blair
Lead
Player Photo
Shane
McCrae
Homan


Gatineau
Quebec

Skip
Player Photo
Mark
Homan
Third
Player Photo
Mike
McLean
Second
Player Photo
Colton
Daly
Lead
No Photo
Gary
Findley
Kennerknecht


Montreal
Quebec

Skip
No Photo
Matthew
Kennerknecht
Third
No Photo
Andrew
Leigh
Second
No Photo
Benoit
Vezeau
Lead
No Photo
Jon
Spring
Lasalle


Baie d'Urfe
Quebec

Skip
No Photo
Earl
Lasalle
Third
No Photo
Sylvain
Robillard
Second
No Photo
Ian
Strachan
Lead
No Photo
John
Michalovic
Lawton


Montreal
Quebec

Skip
Player Photo
Frederic
Lawton
Third
No Photo
Zackary
Wise
Second
Player Photo
David
Fleury
Lead
Player Photo
Charles
Gagnon
Lockwood


Baie d'Urfe
Quebec

Skip
No Photo
Derek
Lockwood
Third
No Photo
Patrick
Casey
Second
No Photo
Adam
Osseyrane
Lead
No Photo
Shel
Cohen
Menard


Mount Bruno
Quebec

Skip
Player Photo
Philippe
Menard
Third
No Photo
Dany
Deschamps
Second
No Photo
Marc
Dugas
Lead
No Photo
Simon
Deveault
Neron


Saguenay
Quebec

Skip
No Photo
Isabelle
Neron
Third
No Photo
Ginette
Simard
Second
Player Photo
Nathalie
Audet
Lead
Player Photo
Sonia
Delisle
Patry


Buckingham
Quebec

Skip
No Photo
Martin
Patry
Third
No Photo
Robin
Duguay
Second
No Photo
Daniel
Martel
Lead
No Photo
Eric
Perriard
Tremblay


Amqui
Quebec

Skip
Player Photo
Gaetanne
Tremblay
Third
No Photo
Anne
Hardy
Second
No Photo
Anne-Marie
Legault
Lead
No Photo
Michelle
Banville

Curling Scores

W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Kim 7th
Rocque
Vaughan Final
Sinclair (6)
Hudyma 7th
Stubbs
Sherrer 7th
Silvernagle
Fujisawa 7th
Daniels
Wilson 8th
Brown
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Maerki 7th
Sturmay
Howard Final
Pahl (7)
Gempeler 7th
Cross
Wenzek 6th
Hess
Park Final
Tardi (4)
Meachem 7th
Whyte
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin 5th
Jones/Laing
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
NOR Final
DEN (9)
EST Final
LAT 10  (EE)
RUS Final
SUI (9)
SCO Final
CZE (9)
SWE Final
GER (9)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
RUS Final
SCO (10)
SUI 11  Final
DEN (8)
NED Final
GER (9)
ITA Final
SWE 11  (8)
NOR Final
ENG (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar 6th
Park
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist 7th
Burton
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
SVK Final
WAL (EE)
LTU Final
FRA (EE)
EST Final
HUN (10)
BLR Final
LAT (10)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
ESP Final
HUN (10)
BLR Final
ENG (9)
SVK 12  Final
LTU 10  (EE)
TUR 10  Final
FIN (10)
POL Final
ITA (9)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑