World Curling Report

Curling Scores

M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 12:00pm PT
Muyres 4th
Joanisse
Wenzek 4th
Dunstone
Bottcher 4th
Tardi
Mouat 4th
Montgomery
Koe 4th
Whyte
Gunnlaugson 4th
Jackson
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI Final
RUS (10)
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm AT
Stevens Final
Brunton (7)
Birt Final
Wilson (6)
McEvoy 8th
Arsenault
Robichaud Final
Day (5)
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 1:00pm MT
Sturmay 4th
Just
Galusha 4th
Zingel
Clark-Rouire 4th
Barber
Walker 3rd
Yan
Schneider 4th
Bear
Holland 4th
Quinn
Han 4th
Stiksma
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan 5th
Roberge
Ferland 6th
Bedard
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BD1 -- Fri, Nov 22 -- 12:00pm MT
Harty 7th
Libbus
van Amsterdam 7th
King
Bubola 6th
Kanda
Meek Final
Cao (4)
Harty  
Libbus  
van Amsterdam  
King  
Bubola  
Kanda  
Meek  
Cao  
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm ET
Randall 7th
Murray
Grabowski Final
Tuma (5)
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am PT
Ginter Final
Griffith (7)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL 7th
FIN 10 
HUN 8th
SVK
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Cora Breakfast & Lunch Challenge -- Teams

Oct 11 - 13, 2019
Cooper



Alberta

Skip
Player Photo
Bob
Cooper
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Dale



Alberta

Skip
No Photo
Janelle
Dale
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

De Boon



Alberta

Skip
No Photo
Doug
De Boon
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Godberson


Fort St. John
British Columbia

Skip
Player Photo
Glen
Godberson
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Heartt



Alberta

Skip
No Photo
Mark
Heartt
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Hinz



Alberta

Skip
Player Photo
Sheree
Hinz
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Luckwell



Alberta

Skip
Player Photo
Mark
Luckwell
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Maxwell



Alberta

Skip
No Photo
Marlene
Maxwell
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Rogers



Alberta

Skip
No Photo
Cassie
Rogers
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Sonnenberg



Alberta

Skip
No Photo
Cortland
Sonnenberg
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Yungen



Alberta

Skip
No Photo
Chris
Yungen
Third
Player Photo

Second
Player Photo

Lead
Player Photo

Curling Scores

M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 12:00pm PT
Muyres 4th
Joanisse
Wenzek 4th
Dunstone
Bottcher 4th
Tardi
Mouat 4th
Montgomery
Koe 4th
Whyte
Gunnlaugson 4th
Jackson
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI Final
RUS (10)
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm AT
Stevens Final
Brunton (7)
Birt Final
Wilson (6)
McEvoy 8th
Arsenault
Robichaud Final
Day (5)
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 1:00pm MT
Sturmay 4th
Just
Galusha 4th
Zingel
Clark-Rouire 4th
Barber
Walker 3rd
Yan
Schneider 4th
Bear
Holland 4th
Quinn
Han 4th
Stiksma
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan 5th
Roberge
Ferland 6th
Bedard
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BD1 -- Fri, Nov 22 -- 12:00pm MT
Harty 7th
Libbus
van Amsterdam 7th
King
Bubola 6th
Kanda
Meek Final
Cao (4)
Harty  
Libbus  
van Amsterdam  
King  
Bubola  
Kanda  
Meek  
Cao  
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm ET
Randall 7th
Murray
Grabowski Final
Tuma (5)
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am PT
Ginter Final
Griffith (7)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL 7th
FIN 10 
HUN 8th
SVK
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑